Faiz Ödemeden Ev Sahibi Olmak Mümkün Mü?

Ev sahibi olmak isteyen kişileri ne yazık ki yüksek oranlı faiz oranları korkutmakta ve bu hayallerinden vazgeçirmektedir. Bu durumdan yola çıkarak devlet ve özel sektör kuruluşları çeşitli kampanyalar yapmış ve ev sahibi olmak isteyen kişilere faizsiz konut projeleri imkânı sunmuştur. Bu projeler şunlardır;

birevim-reklam

– Toki konutları; Toki konut projeleri sayesinde faiz ödemeden uygun fiyatlarla ev sahibi olabilirsiniz. Orta ve düşük gelire sahip kişiler için devlet desteği ile yapılan Toki konutları, uygun ödeme koşulları ve faizsiz konut fiyatlarıyla ev sahibi olma hayallerini gerçekleştiriyor. Evin mevcut değeri üzerinden taksitlendirilen ödeme seçenekleri ile kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz.

– Özel toplu konutlar; Özel firmalar tarafından yapılan toplu konut projeleri de faiz ödemesiz seçenekler sunmaktadır. Eşit taksitlerin uzun vadeye bölünerek ödenmesi veya bir kaç  eşit taksitle ödeme imkânıyla indirim uygulanması gibi çeşitli ödeme seçeneklerinin bulunduğu bu konut projeleri sayesinde bütçenize en uygun olanını belirleyerek ev sahibi olabilirsiniz. Ancak bazı projelerde peşinat ödemesi talep edildiği de unutulmaması gereken önemli bir konudur.

– Banka kredileri; Bazı bankalar müşterilerine faizsiz banka kredileri vermektedir. Bir kaç taksitte geri ödenen bu kredilerle kolaylıkla ev sahibi olabilirsiniz. Ancak bu kredileri kullanabilmek için yüksek bir kredi notu, geçmişten gelen vergi borcunun bulunmaması ve teminat olarak gösterebileceğiniz bir birikiminizin olması gerekmektedir. Bu şartları sağladığınız takdirde faiz ödemeden ev sahibi olabilirsiniz.

– Emlak konut evleri; Emlak konut tarafından yapılan ve uygun fiyatlarla satışa sunulan evler sayesinde faiz ödemeden ev sahibi olma imkânınız bulunuyor. Emlak konut projeleri sayesinde bütçenize uygun oluşturulacak bir ödeme planıyla kolaylıkla hayalinizdeki eve kavuşmanız mümkün.

Siz de bu konut projelerinden kendiniz için en uygununu seçerek ev sahibi olabilirsiniz. Bu projelerle ilgili araştırma yaparken sözleşme detayları ve ödeme şekilleri ile ilgili detaylı bir ön görüşme yapmak sizin yararınıza olacaktır. Bütçenizdeki dalgalanmaları dikkate almalı ve gelecekte oluşabilecek ödeme aksaklıklarına karşı bir birikim bulundurmalısınız. Ödeme yapmadığınız takdirde evin sizden alınacağını göz önünde bulundurarak mağduriyet yaşamamak için bütçenizi aşmayan ödeme planlarını tercih etmelisiniz. 1 yıl önce veya sonra ödemelerinizi tamamlamak değil, önemli olan zamanında ve düzenli ödeme yapmaktadır.

birevim-sabit-reklam

Leave a Comment