Faizsiz Konut Alabilmek Artık Çok Kolay

Son yılların en popüler uygulamalarından biriside alınacak olan konutun çok makul fiyatlara satın alınmış olmasıdır. Yani hem alırken hem de satarken kar elde etmek için yapılan bir çalışmadır. Alırken kazanmak için ilk olarak Faizsiz Konut almaya dikkat etmek gerekir. Bu konuda da sizlere yardımcı olabilecek en güzel yöntem ise sizler için geliştirilmiş projelerden yararlanmaktır. Sistemin ne kadar şahane ilerlediğini ve yapacağınız yatırımın ne kadar doğru bir karar olduğunu görmeniz de mümkündür. Aklınızda hayallerinizi süslediğini düşündüğünüz gayrimenkulü Faizsiz Konut Kredisi uygulaması ile gerçekleştirebilirsiniz. Böylece hem kendinize hem de geleceğinize çok güzel bir yatırım yapmış olursunuz.

birevim

Birevim İle Ev Almak Çok Kolay

Başvurunuzu yapmanız durumunda kefilsiz ve kayıtsız şartsız olarak kaydınız açılmakta ve sizlerde artık bir birey olmaktasınız. İlk kez ev sahibi olmak isteyenler için çok sevinç olsa dahi ikinci ev alacaklar için de güzel bir yatırım olabilir. Aklınıza takılan Faizsiz Konut Kredisi Nasıl Alınır sorusu için şüphelerinizin olmayacağı ve bankanın devrede olmayacağı bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Yani siz hiçbir şekilde faiz ödememekte ve asla farklı bir borçlanmaya imza atmamaktasınız. Tamamen konutunuz alış fiyatı üzerinden borcunuzu bilir ve imkânlarınız doğrultusunda ödemelerinizi yaparsınız. Peşinatlı veya peşinatsız olarak da başvurularda bulunmanız mümkündür. Bütçeniz doğrultusunda kendi ödeme planınızı kendiniz hazırlayarak kar elde edebileceksiniz. Kendinizi yormadan ve sıkmadan düzenli bir şekilde küçük ödemelerle ev sahibi olabileceksiniz.

Dışarda özel bankalardan veya devlet bankalarından dahi alamadığınız krediler için sizlere yepyeni kapılarak açılarak geleceğiniz güven altına alınmaktadır. Şöyle açıklayacak olursak Faizsiz Konut Kredileri ile ilgili olarak faizi aklınızdan çıkartmanız ve sadece ne istediğinizi bilmeniz yeterli olacaktır. Kendiniz için, eşiniz için veya çocuklarınız için bu imkânlardan faydalanabilmek sizlerin elinde. Sadece 120 ay değil hatta ve hatta 10 yıldan daha fazla taksit imkânlarına sahip olarak bütçenizi zorlamadan kolay bir şekilde taksit ödemesi yapabilirsiniz. Yani uzun vadeli düşünenler için proje tarafından her şey düşünülerek 80 ay, 120 ay veya 140 aya kadar vade söz konusudur.

Faizsiz Konut Projelerinin Avantajları

Birçok banka ve özel sektördeki firmalar, gayrimenkul alımında uyguladıkları faiz oranları ile alıcıları zor durumda bırakıyor. Ödemelerde uygulanan faiz oranları bazen konutun değerini neredeyse yarısı kadar arttırmak ve ödeme süresini uzatmaktadır. Son dönemlerde faizsiz konut projeleri konusunda hem devlet hem de özel sektördeki bazı firmalar tarafından birçok girişimde bulunulmuş ve uygulamaya geçilmiştir.

Devlet destekli toplu konut projeleri ve özel sektörün yaptığı konut projeleri faizsiz ödeme seçenekleri ile ev sahibi olmak isteyen kişilerin beğenisine sunulmuştur. Devlet desteği ile yapılan Toki konut projeleri uygun fiyatları ve kolay ödeme seçenekleri ile en fazla tercih edilen gayrimenkuller arasında yerini almaktadır. Kira öder gibi ev sahibi olabileceğiniz Toki konutları ile kira ödeme derdinden kurtulabilirsiniz. Piyasaya oranla çok daha uygun fiyatlar sunan Toki, Orta gelir düzeyine sahip herkesi ev sahibi yapıyor. Özel sektördeki inşaat firmaları da yaptıkları ödeme kolaylıkları, faizsiz rakamları ve çeşitli ödeme seçenekleriyle ev sahibi olmak isteyen kişilere birçok seçenek sunuyor.

Faiz ödemeden ev sahibi olabileceğiniz bu konut projelerinin size sağladığı avantajlar şu şekildedir:

– Gayrimenkule mevcut değerinden sahip olmak: Alacağınız gayrimenkule faiz ödemeyeceğiniz için fazladan bir masrafa katlanmak zorunda kalmaz ve bütçenizi koruma imkânına sahip olursunuz. Faiz ödemelerindeki Merkez Bankası’nın uyguladığı ve değişen faiz oranlarından dolayı artan ödemeleriniz olmaz ve standart ücretlendirmelerle her ay ödeyeceğiniz taksitlerin tutarını bilirsiniz.

– Fiyatta indirim imkânı sağlamak: Faizsiz konut projelerinde yapılan peşin ödemeler sayesinde gayrimenkulü pazarlık yaparak çok daha uygun fiyatlardan alabilirsiniz. Özellikle özel sektörde yapılan indirimler sayesinde ev almak isteyen kişiler bütçelerinde oldukça fazla kar sağlamaktadır. Toki konutlarında bu indirimler çok daha az olmasına karşın gene de peşin almak isteyen kişilere kolaylıklar sağlanmaktadır.

– Ödemeleri belirleme imkânı sağlamak: Konut alımlarında ödemeleriniz bütçenize göre şekillendirebilirsiniz. İnşaat firması ile yapacağınız anlaşmalarda ödeme seçeneklerini bütçenize en uygun şekilde belirleme imkânınız bulunmaktadır. İsterseniz bir kaç eşit taksitte kısa sürede ödemelerinizi bitirebilir veya aylık kira öder gibi ödemelerinizi yapabilirsiniz. Ancak belirli bir peşinat ödemeniz gerektiğini unutmamalı ve ona uygun bir bütçe hazırlamanız gerekmektedir.

Faizsiz Konut Projeleri Nelerdir?

Birçok özel firma ve devlet destekli proje faiz ödemeden ev sahibi olma imkânı sunmaktadır. Son zamanlarda artan banka faizleri bu konuda oldukça tetikleyici bir unsur olmuştur. Yüksek faizler yüzünden ev sahibi olmak isteyen kişiler ev almaktan çekinmekte ve yatırımlarını ertelemektedir. Bu sebeple devlet ve özel sektör kişileri yatırıma teşvik edecek ve onları ev sahibi yapacak bir kaç proje hazırlamış ve kişilere sunmuştur. Oldukça fazla talep gören konut projeleri şunlardır:

– Toki konut projeleri: En ucuz konut projeleri arasında liste başı olan Toki konutları, kişileri hem uygun fiyatlarla, hem de kolay ödeme seçenekleri ile ev sahibi yapan devlet destekli konut projeleridir. Özellikle orta gelir düzeyine sahip vatandaşlara ev sahibi olma imkânını sunan Toki, kira öder gibi olan ödeme seçenekleri ile kişileri zorlamadan ve kolaylıkla ev sahibi yapmaktadır.

– Özel sektör konut projeleri: Özel sektör tarafından yapılan toplu konutlarda faizsiz ödeme seçenekleri ile ev almak isteyen kişilere kolaylıklar sağlamaktadır. Ödenecek rakamlar uygun fiyatlarda olup, kişilerin bütçelerini zorlamamaktadır. Peşin ödemeler sayesinde çok daha uygun fiyatlarla sahip olunabilen toplu konut projeleri sayesinde karlı bir alım yapabilirsiniz. Ödeme seçenekleri konusunda inşaat firması ile bütçenize uygun seçenekler oluşturabilir ve zorlanmadan ödemelerinizi gerçekleştirme imkânınızda bulunmaktadır.

– Kooperatif projeleri: Kooperatifler faizsiz ve uygun fiyatlarla ev sahibi olma seçenekleri arasında yer almaktadır. Kooperatif ödemeleri sözleşmede belirlenen standartlardadır ve bir değişiklik yapılamamaktadır. Ancak gene de uygun fiyatları ve kolay ödeme seçenekleri olan kooperatifler sayesinde ev sahibi olabilirsiniz. İnşaat başlama aşamasında veya inşaat başladıktan kısa bir süre sonra kooperatife üye olma durumda mevcut fiyatların altında ev sahibi olma imkânınızda bulunuyor. İnşaatın tamamlamasına yakın fiyatlar artmakta ve daha az karlı olmaktadır.

– Diğer projeler: Faizsiz ev sahibi olmak için bir kaç seçenek daha bulunmaktadır. Bunlardan birisi bankaların verdiği faizsiz kredilerdir. Ancak bu kredilerde kişilerin kredi notu ve vergi borçları oldukça önemli bir kriter oluşturmaktadır. Gerekli şartlar sağlandığı zaman faiz ödemeden kredi çekebilir ve ev sahibi olabilirsiniz. Diğer bir seçenekte ev sahipleri ile yapılan anlaşmalar ile faiz ödemeden ve pazarlık yaparak uygun fiyatlarla ev sahibi olunabilmektedir.

birevim

7 Comments

 • Faizsiz ev almak artık gerçekten kolay, tanıdığım bir yakınım biraz bekleyerek faizsiz ev sahibi oldu belirttiğiniz şirketten 🙂

  • Merhaba Halil Bey,
   Ülkemizde son yıllarda faizsiz ev alma konusunda bir çok firma hizmet vermeye başladı. Sizde güvendiğiniz bir firmadan faiz ödemeden taksitle ev sahibi olbilirsiniz.

 • Faizsiz ev seçenekleri son zamanlarda çok popüler oldu ve biz vatandaşlar için çok iyi oldu

 • Faizsiz ev satan firmalar çoğalmaya başladı ve bu rekabet vatandaş olarak bizlere avantaj sağlıyor. Hangisi daha ucuz ve cazip seçenekler sunarsa o kurumla çalışabiliyoruz

 • Artık banka kredilerine ve o deli gibi aldıkları faizlerle işiniz yok, faizsiz ev sahibi olabileceğiniz belki de 10’dan fazla firma vardır Türkiye’de 🙂

  • Merhaba Aslı Hanım,
   Birevim faizsiz ev alma sistemlerinde müşteri memnuniyeti konusunda çok başarılı.

Leave a Comment

3 + nine =