Konut Kredi Faizlerinde Son Durum Ne Oldu?

Son dönemlerde bankaların krediler için uyguladıkları faiz oranlarına bakıldığında; özel bankaların kredi faiz oranlarında düşüşe gittikleri görülmektedir. Bu durum konut kredileri için de geçerli olmaktadır. Kamu bankalarının kredi faiz oranlarında düşüşe gitmeleri ile beraber özel bankalar da faiz oranları için indirim uygulamaktadırlar. Sıfır ve ikinci el konutlar için kredi alınacak olan bankaya göre uygulanan faiz oranı farklılık gösterebilmektedir. Sıfır konutların faiz oranları bazı bankalarda ikinci el konutlara göre çok daha uygun olmaktadır.

birevim

Konut Kredilerinde Faiz İndirimi

Konut kredisi almayı düşünenlere kamu bankalarının yanı sıra özel bankalardan da müjdeli haber geldi. Bayramın yaklaşması ile beraber vatandaşın nakit ihtiyacı daha da arttı. Bu da bayram kredisi seçeneği sunularak vatandaşın rahatlatılmasına sebep oldu. Ardından başta Yapı Kredi Bankası olmak üzere birçok banka konut kredisinde yaptıkları indirimi açıkladı. Bankalar herhangi bir kredi üst limiti tanımlamamakla beraber 120 aya kadar vade seçeneği sunmaktadırlar. Yapı Kredi Bankası için aylık faiz oranı %0.89 olurken, birçok banka için ortalama bu civarlarda faiz uygulanmaktadır. Bankalar müşterilerine özel kampanyalar sunabilmektedirler. Bu kampanyalara ek olarak farklı ödeme planları ve seçenekleri ile de müşterilerini rahatlatmaktadırlar.

Bankaların Konut Kredilerinde Faiz Oranları Ne Kadardır?

Konut kredisi almak isteyenler için bankaların faiz indirimi sonrasında uyguladıkları faiz oranları aşağıda verilmiştir:

  • Ziraat Bankası’ndan konut kredisi alacak olanlar; sıfır konut için kredi alacak iseler %0.79, ikinci el konut kredisi alacak iseler %0.94 oranında faiz ile kredi alabilmektedirler.
  • Halkbank konut kredisinin aylık faiz oranı %0.94 olmaktadır.
  • Vakıfbank’tan konut kredisi almak isteyenlere aylık %0.94 oranında kredi faizi uygulanmaktadır.
  • Garanti BBVA için belirlenen konut kredisi faiz oranı; %1.09 olmaktadır.
  • Akbank konut kredisi faiz oranı %0.99’dur.
  • QNB Finansbank müşterileri aylık %1.28 faiz oranı ile konut kredisi alabilmektedirler.
  • Türkiye Ekonomi Bankası’ndan konut kredisi alacak olanlara aylık %0.99 oranında faiz uygulanmaktadır.
  • ING Bank’ın konut kredisi için aylık uyguladığı faiz oranı %0.99’dur.
birevim

5 Comments

  • Konut kredilerinde faizler bi yükseliyor bir düşüyor, tekrar düşerse ev almayı düşünüyorum

  • Konut kredilerindeki faizler bir düşüp bir artıyor şu aralar %1’in üzerinde faizler bence ev alınmaz bu dönem

Leave a Comment

sixteen − 6 =