Faizsiz Ev Sahibi Olmak İstiyorum

Günümüz şartlarına göre ev sahibi olabilmek çok zordur. Özellikle dar gelirli aileler için ev alabilmek hayalden öteye gidememektedir. Ev sahibi olmak isteyenler özellikle de faizsiz ev almak isteyenlere farklı bir şekilde ev alma yöntemleri sunulmaktadır.

Türkiye’nin istediğiniz yerinden ev alma imkânı sunan bir takım kurumlar bulunmaktadır. Faizsiz ev almak isteyenler için oluşturulan bu kurumlar gelir seviyesi ne olursa olsun herkesi ev sahibi yapmaktadır. Düşük, orta, yüksek gelir seviyeli herkes birevim ya da eminevim gibi oluşumlara başvuruda bulunabilmektedir. Banka kredileri ile ev almak istemeyenlerin başvurduğu en iyi yollardan birisidir. Faiz ile uğraşmak istemeyenler faizsiz ev almak için bankalardan uzak durmaktadır. Faizsiz ev nasıl alınır diye mutlaka herkesin kafasında çelişkili bir soru olmaktadır.

Faizsiz Ev Nasıl Alınır?

Faizsiz yöntem ile kira öder gibi ev sahibi olma imkânı sunmaktadırlar. Faizsiz ev almak isteyen kişinin gelir durumuna göre ödeme seçenekleri sunulmaktadır. Faiz ödemeden kişinin bütçesine göre gayrimenkul almasını sağlamaktadır. Sistemin özünde yardımlaşma vardır. Aslında bu tarz sistemlere el birliği sistemi de denilmektedir. Öncelikle ne kadarlık bir ev alacağınızı belirlemelisiniz.

Kaç ay taksit ile ödeyeceğinizi hesaplamalısınız. Taksit sayınız grupta kaç kişi olduğunu belirtmektedir. 60 aylık bir vade demek grubunu da 60 kişi vardır anlamını taşımaktadır. Her ay grupta taksit tutarları biriktirilmektedir. Her ay bu tutarlarla bir ev alınmaktadır. Tıpkı bayanların yapmış olduğu altın günü gibi toplanan paralar ile her ay bir ev alınmaktadır. Sırasına göre bu ev grup üyelerinden birisine verilmektedir.

Faizsiz Ev Almanın Avantajları Nelerdir?

Taksitlerde hiçbir faiz oranı bulunmamaktadır. Hiçbir artı ücret istenmemektedir. Faiz ödemeden ilk aylarda bile ev sahibi olma imkânınız yüksektir. Taksitlerinizi dondurma şansınız bulunmaktadır. Bu sistem sayesinde tasarruf etme imkânınız olmaktadır. Ödenmeyen taksit tutarların küçük miktarda ceza uygulandığı için taksitler geciktirilmemelidir.

Hiç peşinat vermeden de faizsiz bir şekilde ev sahibi olma imkânı sunmaktadır. Bu sistemlere dahi olarak en uygun maliyetlerle gayrimenkul sahibi olabilirsiniz. İsterseniz kiraya da verebilirsiniz. Ev size ait olduğu için istediğiniz gibi tasarruf etme hakkınız bulunmaktadır. Ev, arsa, işyeri alabilirsiniz bu sistem sayesinde.