Küçük Daireler İçin Yer Kazandıracak Fikirler!

Bazen bir apartman dairesinde ya da stüdyosunda yaşamak bizi yer kazandıran numaralarla, yaratıcılık kazanmaya zorlar. İlham almak için bir sürü küçük oda fikri derledik.

birevim

Küçük alanlarda yaşamak harika! Çoğu durumda, kirlenecek daha az alan vardır ve tabi temizlenecek daha az yer 🙂 Daha da önemlisi, dekore etmek daha az maliyetli ve bakımı kolaydır. Ancak bu alanı büyütmek zor olabilir. Bir apartman dairesinde ya da küçük bir evde yaşıyorsanız, bölgenizi kaydetmek ve en üst düzeye çıkarmak için bu yaratıcı küçük alan fikirlerine göz atmanız gerekir.

Küçük Daireler İçin Yer Kazandıracak Fikirler! Mutfağınızda süpürgelik çekmeceleri oluşturun. O birkaç santim alanı boşa harcamayın. Çerez tabakaları veya kesme tahtaları gibi düz eşyalarınızı tutabileceğiniz ayak hizasında çekmeceleri kurun.

Gömme bir dolap inşa etmek için mükemmel bir fikirdir. Artık temizlik malzemelerini tutmak için fazladan bir depolama birimine veya ekstra bir kat dolabına sahip olacaksınız.

Bir raf ekleyerek kapınızın üstündeki alanı arttırın. Bu fikir bir banyoya odaklansa da, bu küçük oda fikrini yatak odasına da uygulayabilirsiniz. Kapının üzerine bir raf kurarak, çok sayıda öğeyi tutabilmek için özel bir yerleşik görünüm oluşturabilirsiniz.

Diş fırçalarınızı banyo dolabınızın kapısında saklayın. Yalnızca birkaç sarf malzemesi ve çok az çaba kullanarak, boş alanı kullanabilirsiniz. Artık kalabalık yok!

Banyo kapısının arkasına bir havlu bar takın. Kapının arkasındaki alanı küçümseme! Kapı kolu, kapı ve duvar arasında otomatik olarak 6 inçlik bir boşluk yaratır. Bu, bir veya iki havlu askısı için mükemmel bir alan yaratır.

Mutfak lavabosunun altında bazen gereksiz gibi görünen sahte çekmeceyi gerçek bir tane haline getir. Bu fikri kim düşünse dahidir! Çekmeceye yapıştırılmış olanı çıkarın ve içine bir depolama sepeti takın. Size süngerler için mükemmel bir yer sunar!

Kiler yok, sorun yok. Buzdolabınız ve tezgâhınızla duvarınız arasındaki ufacık yerle ne yapacağınızı merak mı ediyorsunuz? Bu pratik fikri dene. Uzun boylu, ancak süper ince açık bir dolap oluşturun.

Damla yapraklı masalar sadece yemek için değildir. Alanınızı dekore etmek ve ihtiyacınız olan fonksiyonu sağlamak için doğrudan duvarınıza yerleştirebileceğiniz küçük bir tane bulun.

birevim

Leave a Comment

1 × 4 =