Dikdörtgen Salonları Dekore Etmenin 7 Yolu

Odanın şekli, uzun ve dikdörtgen olduğundan, dekorasyon yapmak da zorlaşır. Hayat kalitenizi artırarak odanızı güzel hale getirmek için uzun ve dikdörtgen bir odayı dekore etmek ve ilham almak için bu 7 harika fikre bir göz atın.

birevim

  1. Sadelik ve Güzellik

Uzun bir odada sehpayı merkezde tutun, böylece diğer eşyalar için yeterli alan kalsın. Duvardaki ahşap modern bir dokunuş sağlayan basit bir dekordur. Üç güzel kafes lambası, odanın moda kısmına katkıda bulunuyor. Dolap kapısındaki yansıtıcı ayna odaya derinlik kazandırıyor ve daha geniş görünmesini sağlıyor. Sonuç, inanılmaz derecede güzel!

  1. Geniş Bir Pencere

Odanın uzunluğu boyunca uzanan bir pencere, daha geniş bir alan illüzyonunu yaratacaktır. Mevcut dikey alanı kullanın ve güzel bir avize asın, odanın görünümünü yükseltir.

  1. Işık ve tonlarla oynamak

Işıklar, herhangi bir mekânın dekorasyonunda önemli bir rol oynar. Bir odanın görünümünü ve hissini verebilir veya bozabilir. İlham alın ve uzun ve dikdörtgen odanızı görkemli hale getirin. Sade bir oda ve çıplak duvarı sadece ışıklarla ve gölgelerle dekore edilmiştir. Büyüleyici!

  1. Karanlık Bir Versiyon Deneyin

Duvarın daha küçük olan ucunu daha koyu ve daha uzun olan duvarları aynı renkteki daha açık renkte boyayın. Karanlık ve ışığın kombinasyonu odada bir sihir yaratacaktır. Ayrıca odanın uzun dikdörtgenden daha keskin hissetmesini sağlar.

  1. Monotonluğu Kırın

Uzun duvarın monotonluğunu yaratıcı bir şekilde yıkın. Duvara sabitlenmiş ahşap bir raf, karşı duvara asılmış resimler, asma lambalar, köşede grafiti ve hâkim gri ile iyi koordine edilmiş kırmızı renk; modern ve şık…

  1. Ayrıntılar

Sahip olduğunuzdan, odanın uzunluğundan en iyi şekilde yararlanın. Tavan için duvar kâğıdına ne dersiniz?  Bu odaya bir derinlik verecektir. Mobilyalar ve küçük detaylar tamamen mekâna uyuyor ve odanın temasını tamamlıyor.

  1. Duvarda Nişlere Ne Dersiniz?

Odanın genişliğine bağlı olarak, aynı duvara karşı koltuğu sehpayı koymak için bir yol bulun. Bu, serbest hareket için odada yeterli alan bırakacaktır. Bir dolap için karşı duvarı veya bunun için odanın uzunluğu boyunca duvarı kullanın. Hareketli bir yastığı ve kahvelerinizi yudumlarken rahatlayabileceğiniz küçük bir masa bulundurun. Duvar dekorasyonu için nişleri kullanın.

birevim

Leave a Comment

three − 2 =