Evlerde “Akıllı Mobilya” Kullanımı

Akıllı mobilyalar ile yaşam;  ev ve iş yerlerinin çok çeşitli ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Yüksek teknoloji koleksiyonları, araştırma, yaratıcılık, inovasyon ve mühendisliği içeren akıllı mobilyaların tasarımı ve patentli teknolojisi, aşırı kullanım kolaylığı ile ilişkilidir. Daha fazla işlev için basit hareketler ve kısıtlama ve ödün vermeden performanslı çözümler üretebilirsiniz.

birevim

Evlerde “Akıllı Mobilya Kullanımı” ve Teknolojisi?

Akıllı ev merkezi, bir ev otomasyon ağındaki cihazları bağlayan ve aralarındaki iletişimi kontrol eden donanım veya yazılımdır.

Yerel olarak veya buluta bağlanan Smart Home hub’ları, Wi-Fi yerine Zigbee veya Z-Wave veya Bluetooth protokollerini kullanan Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazları için kullanışlıdır.

Bazen akıllı ev köprüsü olarak adlandırılan akıllı ev merkezi, Evlerde “Akıllı Mobilya” Kullanımı dendiğinde akıllı ev cihazlarından çeşitli protokol iletişimlerini toplar ve çevirir. Örneğin, Zigbee’yi iletişim kurmak için kullanmayan bir akıllı telefon, yalnızca Zigbee’yi kullanan ve akıllı telefona özgü olan Wi-Fi veya Bluetooth’u kullanmayan akıllı bir kilitle “konuşmak” istiyorsa, akıllı ev merkezi arasında bir tercüman görevi görür. iki.

Bu nedenle, akıllı bir ev merkezi, çeşitli cihazları ve sistemleri merkezi bir platformda birbirine bağlayan akıllı bir ev ağının kalbi olarak işlev görür. Bu aynı zamanda kullanıcı için ağı basitleştirir ve ona çeşitli sistemleri ve uygulamaları yönetmesi için tek bir akıllı ev uygulaması sunar. Şimdi, bir kullanıcı akıllı telefon sahibinin evine yaklaştığında, garaj kapısının açılacağı, köşedeki ışığın yandığı ve telsizin ortasındaki bir müzik istasyonuna ayarladığı bir komut vermek isterse …

Lider bir ev otomasyonu denetleyicisi olarak, Akıllı Mobilya Kullanımı için akıllı bir ev merkezi trafiği Wi-Fi veya Bluetooth’tan da aktararak ağ trafiğini kolaylaştırır.

Evde bulunan tüm akıllı ev cihazlarıyla, kullanıcılar akıllı ev uygulamalarıyla evden uzaktayken çeşitli sistemlere uzaktan erişebilir ve onları kontrol edebilirler.

Evlerde “Akıllı Mobilya Kullanımı” ve Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Sesle kontrol: Akıllı Mobilya Kullanımı konusunda; akıllı ev sisteminizi sesle kontrol etmek istiyorsanız, cihazınızın akıllı hoparlörünüzle (örneğin, Alexa Alexa veya Google Home) bütünleşebildiğini kontrol edin.
Entegrasyonlar: bazı akıllı ev merkezleri diğerlerinden daha fazla uyum sunar. Ayrıca, mevcut ilaveler sayısı merkez tarafından sınırlandırılabilir; örneğin, Logitech Harmony yalnızca sekiz taneye kadar akıllı ev cihazını bağlar.

İşletim sistemi uyumluluğu: Birçok sistem iOS ve Android ile uyumlu olsa da, satın almadan önce kontrol ettiğinizden emin olun. Örneğin, bazı akıllı ev hub’ları Windows telefonlarıyla uyumlu değildir.

Bağlantı: Bazı akıllı ev hub’ları SmartThings hub gibi yönlendiriciye doğrudan bağlantı gerektirirken, diğerleri Wi-Fi üzerinden bağlanır.

Uyumluluk: akıllı ev cihazları tarafından hangi standartların (Zigbee, Z-Wave, Bluetooth, Wi-Fi) kullanıldığını bilmek ve hub’ın bunları barındırabileceğinden emin olmak.

Akıllı Ev Uygulaması: Bir akıllı telefon uygulamasıyla çoğu akıllı ev hub’ına erişebilirsiniz. PC veya Mac üzerinden kullanılabilen bazı seçenekler de vardır.

birevim

Leave a Comment

three × 4 =