Kapalı Balkonların Avantaj ve Dezavantajları

Son yılların trendlerinden biri olan kapalı balkonlar, şuan birçok kişi tarafından tercih edilmekte ve severek kullanılmaktadır. Kapalı balkonlar yalnızca evin çehresini değiştirmekle kalmıyor aynı zamanda açık balkonlara göre daha güvenli ve temiz bir kullanım alanı sunuyor. Fakat dört mevsim kullanılabilen ve ikinci bir yaşam alanı yaratan bu kapalı balkonların avantajları olduğu kadar dezavantajları da mevcut. Nedir bu kapalı balkonların avantaj ve dezavantajları?

birevim

  • Daha güvenli bir kullanım alanı; neden mi? Çünkü eğer balkonunuzu cam balkon sistemleri ile kapattırırsanız, hırsızlık gibi dışarıdan gelebilecek herhangi bir tehlikeye karşı da önlem almış olursunuz. Balkonunuzu kapattığınız paneller sadece içeriden açılabilme ve kilitlenebilme özelliğine sahiptir.
  • Tozdan ve kirden uzak bir mekan; büyük ya da küçük olsun, mekanı en verimli şekilde kullanmanıza yardımcı olabilecek cam balkonlar, yalnızca mekanda vakit geçirmek için değil, çamaşırlarınızı tozdan, yağmurdan ve kirden etkilenmeyecek bir şekilde kurutmak için de ideal.
  • Her mevsim kullanılabilen bir yaşam alanı; kapalı balkonların belki de en iyi yanı dört mevsim boyunca kullanabileceğiniz başka bir yaşam alanı oluşturmasıdır.
  • Katlanabilir cam sistemi; sistemin tek tek bir yere toplanabilmesi ile güzel hava koşullarında sorunsuz bir şekilde açıp kullanabileceğiniz katlanabilir cam balkonları aynı zamanda kötü hava koşullarında tekrar kapatarak dış etkenlerden korunabilirsiniz.
  • Çocuklar için de güvenli; kapalı balkonlar, ebeveynlerin rahat bir nefes almasına yardımcı olacaktır. Balkona her çıktıklarında tedirgin olmak zorunda kalmayacak ebeveynler için  cam balkonlar daha güvenli ve yeni özgür bir yaşam alanı sunuyor.

Kapalı balkonların avantaj ve dezavantajları nelerdir? Kapalı balkonların avantajlarından bahsettikten sonra şimdi de dezavantajlarından bahsedebiliriz;

  • Temizlenmesi gereken daha fazla cam; balkonu cam sistemle kapatmanın belki de en büyük dezavantajı temizlenmesi gereken cam sayısının çok daha fazla artmasıdır. Bu yüzden, yaptırmayı düşündüğünüz cam modelinin dışa bakan yüzeylerinin kolay temizlenebilir olmasına dikkat etmenizi öneririz.
  • Bütçeyi olumsuz etkileyebilir; balkonunuzda kullanmak için seçeceğiniz camın malzemesine göre bütçeniz olumsuz etkilenebilir. Özellikle soğuk havalarda yaşanabilmesi olası bir hasarda, kapalı balkonlar cebinizi epey zorlayabilir.
  • Binanın dış görüntüsünü bozabilir; Eğer binada kapalı balkona sahip az sayıda ev varsa bu durum oturduğunuz binanın dış görüntüsüne zarar verebilir. Seçilen ürünün kalitesi de dış görüntüyü doğrudan etkileyecektir.
birevim

Leave a Comment

seventeen + fifteen =