Faizsiz Taksitle Konut Sahibi Olmak

Faizsiz taksitle konut sahibi olmak, günümüz şartlarında oldukça kolay hale gelmiştir. Banka faizine bulaşmadan ev sahibi olmak isteyenler için birçok seçenek oluştu. Bankalar ev miktarının %75’i miktarınca kredi vermektedir. Kalan % 25 için bir daha kredi çekmeniz gerekiyor. Üstelik bir evi iki misli fiyatına almış oluyorsunuz.

birevim

Yani 10 yıllık bir borcun 5 yılı faiz ödemekle geçiyor. Taksitleri aksattığınız zaman yine faiz biniyor. Ödeme gücünüz tükenince verdiğiniz para ve beraberinde eviniz de gitmektedir. Bu nedenle güncel konut projeleri oldukça popüler olmaya başlamıştır. Amacı ev satmak olan faizsiz krediyle çalışan kurumlar, ticaret amaçlı hareket etmektedir. Ancak bankaların amacı para satmaktır. Yani 10 lira borç verip 20 lira almaktır. Hatta elinde olanın hepsini almak için fırsat kollamaktadır.

Faizsiz Satış Nasıl Olacak

Faizsiz ev almak için, faizin ne olduğunu öğrenmek gerekir. Faizin ne olduğunu öğrendikten sonra, faizsiz taksitle konut projeleri hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bu yeni konut projeleri çalışmalarında, ev sahipleriyle ticaret yapmak maksadı taşınmaktadır. Önemli olan nokta şu: öncelikle faizsiz ev almak istiyorsak, faizin ne olduğunu öğrenmeliyiz. Daha sonra piyasa araştırmasında, bu öğrendiğimize uyan çalışmaları değerlendireceğiz. Sözleşme şartlarının okunmadan imzalanması, ileride aksaklıklara neden olduğu için, mutlaka sözleşme en ince ayrıntısına kadar okunmalıdır. Ödeme şartlarımız ve daha birçok önemli nokta çok iyi irdelenmelidir.

Faiz Ödemeden Ev Alabileceğiniz Kurumlar

Faiz ödemeden ev alabileceğiniz özel kurumlar, günümüz şartlarında oldukça revaçtadır. Hizmet bedeli ile çalışan kurumlar 100 liralık eve 15-20 lira hizmet bedeli almaktadır. Peki, ev fiyatları düşürse veya çıkarsa mağduriyet oluşur mu? Hayır, bunun nedeni Türkiye Merkez Bankası yıllık ev fiyatları üzerinden ödemeler gerçekleşir. Yani evinizi güncel fiyatlarla almaktasınız. Bu özelliklerle ev almak her zaman için karlıdır.

İmece usulü gün yaparak ev sahibi yapan kurumlar yanında kar payı ile ev sahibi yapan bankalar da vardır. Bu bankalar evi sizin yerinize satın alıp, karla size satmaktadır. Bütün bu şartları incelerken, faizin ne olduğunu bilmelisiniz. Ticaret ile faizi ayırt edebiliyorsanız, faizsiz kredi meselesini çok iyi anlarsınız. Bunun için yapmanız gereken şey araştırmaktır.

birevim

4 Comments

Leave a Comment

three × one =