Ziraat Bankası Konut Kredisi Yüzde Kaç Oranında Sunuluyor?

Ziraat Bankası bir kamu bankasının da vermiş olduğu yetkiyle piyasanın her zaman altında konut kredisi imkanı sunuyor. Tabi özellikle kampanya dönemlerinde bu oranlar inanılmaz seviyelere düşüyor. Bunu yakın zamanda çok net bir şekilde yaşadık. Bu durum binlerce kişinin çok kısa bir sürede ev sahibi olmasına veya yatırım yapmasına olanak sağladı.

birevim

2021 yılı itibariyle Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı %1,37 olarak veriliyor. 120 ay vade seçeneği ile sunulan bu krediyi alabilmek için kredi notunuzun yeterli olması, gelir beyanınızın yapılmış olması gerekiyor. Gerekli şartları sunan herkese öncelikle konut için ekspertiz yaptırılıyor. Yapılan ekspertizin ardından verilecek kredi miktarı banka tarafından belirleniyor.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Çeşitleri

Ziraat Bankası müşterilerinin ev alabilmek için farklı şekillerde konut kredisi sunuyor. Bu kredilerde faiz oranları birbiriyle neredeyse aynı olsa da içlerinde farklı özel detaylar bulunuyor. Sizler tercihinizi yaparken kendiniz için en uygun olanı belirleyip almaya dikkat etmelisiniz.

  • Çalışanın Artısı Konut Kredisi
  • Emeklinin Artısı Konut Kredisi
  • Konut Kredisi
  • Konut Ürün Paketi

Ziraat Bankası müşterilerine bu farklı seçeneklerle ev alma şansını sunuyor. Konut kredisi diğerlerinden farklı olarak %1,39 üzerinden konut kredisi faiz oranı sunuluyor. Yüzde 2 baz puanlık bir fark bulunuyor. Hangi paketi tercih ederseniz edin Ziraat Bankası hesaplama işlemini yaparak tercihinizi yapmayı ihmal etmemeniz gerekiyor.

Ziraat Bankası Konu Kredisi Hesaplama

Uygun oranlı Ziraat Bankası konut kredisi alacaklar, krediye başvuramadan önce hesaplama işlemini yapmalıdır. Bunun ardından diğer bankaların sunduğu krediyi de hesaba katmanız gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra karşılaştırma yapmak ve sizin için en uygun maliyeti sunan bankayı tercih etmek doğru olacaktır.

Ziraat Bankası konut kredisi hesaplama işleminin ardından ortalama olarak her ay ödeyeceğiniz taksit miktarı, faiz oranı, yıllık maliyet oranı bilgisi verilecektir. Bunun yanında kaç aylık konut kredisi alacaksanız hepsinin ödeme planını görmeniz de mümkün kılınıyor. Hangi ay ana para ödeyeceğinizi, hangi aylarda faiz ödemesi yapacağınız bilgisine daha net ulaşmak mümkün kılınıyor.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvuru Şartları

Ziraat Bankası konut kredisi almak için başvuruda bulunacaklar için bazı belgelerin sağlanması gerekiyor. Bunun yanında dikkatli olunması gereken noktalarda belirtiliyor.

  • Başvuru formu doldurulmalıdır,
  • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi,
  • Çalıştığınız duruma göre gelir belgesi beyanı,
  • İnşaat halinde olan binanın %70 oranında bittiğini gösteren bir belge isteniyor.

Konut kredisine başvuru yaparken bunlara göre tercihinizi yapmanız gerekiyor. Başvuru şartları ancak bu şekilde sağlanmaktadır. Başvurunuzu bu belgeler ile yaptıktan sonra eğer kredi notunuz yeterli olursa banka tarafından size gerekli miktarda kredi kullanma imkanı da kısa sürede sunulacaktır.

birevim

Leave a Comment

3 × 1 =