Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası müşterilerine çok sayıda kredi çeşidi ile destek vermektedir. En çok kullanılan kredilerin başında temel ihtiyaçlarının giderilmesi için kullanılan ihtiyaç kredisi bulunuyor. Özel faiz oranları, uzun vadeli kredi seçeneğiyle sunulan bu seçeneği kullanan kişiler öncelikle bankanın istediği şartları sağlamak zorundadır. Ancak o zaman istedikleri krediyi almaya hak kazanıyorlar.

birevim

Ziraat Bankası bu krediyi farklı isimlerle de sunmaktadır. Tüketici kredi, tadilat kredisi vb. şekilde bunlar sunuluyor. Bu krediyi almak için ilk yapılması gereken başvuru olacaktır. Başvuru farklı yollar ile yapılarak kredi talebinde bulunulması mümkün kılınıyor.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvuru

Ziraat Bankası tarafından sunulan ihtiyaç kredisini almak için öncelikle başvurunuzu yapmanız gerekiyor. Bu kredi için başvuru çok farklı yöntemlerle yapılabilmektedir. Herhangi bir Ziraat Bankası şubesine giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. Bunun yanında internet sitesi üzerinden, mobil bankacılıkla veya SMS le başvuru yapılabiliyor.

Web sitesi üzerinden ihtiyaç kredisi başvuru ekranını açıp sizden istenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekiyor. Genelde kredi başvuru sırasında sizden bazı bilgiler istenmektedir. Kimlik numarası, cep telefonu numarası, kredi vadesi 13 ile 36 ay, kredi miktarı, aylık gelir bilgisi istenen bilgilerdir. Bu bilgileri eksiksiz bir şekilde girdikten sonra tek yapmanız gereken kredinin onaylanmasını beklemek olacaktır.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisine başvurmadan önce hesaplamasını yaptırmanız gerekiyor. Faiz oranları ve vade seçeneklerini belirledikten sonra yapmanız gereken tek işlem başvuruyu tamamlamak olacaktır. Ancak bunu yapmadan önce aynı şartlarla veya daha uyun faiz oranlarıyla kredi sunan bankaları bulmanız olacaktır.

Bu sayede sizlerin en uygun krediyi alması mümkün olacaktır. Ziraat Bankası krediyi onaylamadan önce, başvurunuz esnasında sizlere kredinizle alakalı olarak hesapların tamamını verecektir. Sizlerin yapması gerekende bu hesabı tamamlamak olacaktır. Eğer yıllık maliyet oranı diğer bankalardan daha uygun olursa yapmanız gereken banka şubesine giderek kredi işlemlerinizi tamamlamak olacaktır. Bu sayede en uygun maliyet ile kredinizi kullanmış olacaksınız.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları

Ziraat Bankası tarafından sunulan ihtiyaç kredisi tercihi yapmadan bilmeniz gerekenlerden bir tanesi de sizden istenilen şartları ve belgeleri sağlamanız olacaktır. Bu konuda banka çok dikkatli bir iş çıkarıyor. Sadece burası değil başka bankalarda sizden aşağıda ki belgelerin tamamını isteyecektir. Aksi taktirde başvurunuz geçersiz kabul edilecektir.

  • Kimlik belgesi
  • İkametgah belgesi veya fatura
  • Gelir belgesi
  • Gerekirse kefil
  • Hayat sigortası

Bunların bazıları gerektiği taktirde istenmektedir. Örneğin kredi notunuz gerekli seviyede değilse banka sizden özel bir kefil isteyecektir. Tabi bu sizin için yeterli olmazsa bir tane daha kefil istenecektir. Bu konuda dikkatli bir şekilde hareket edilmesi gerekiyor. Başvuru şartlarını sağlamayan hiçbir müşterisine banka kredi sağlamamaktadır.

birevim

Leave a Comment

fourteen + seventeen =