Tema İstanbul Projesi

Tema İstanbul projesi İstanbul’da yükselen çok ortaklı yapılardan birisi olaran dikkat çekiyor. Artaş İnşaat, Mesa Mesken, Öztaş, Kantur ve Akdaş ortaklığı ile 1.5 milyon metrekare alanda inşa edilen projenin içerisinde 3531 adet daire bulunuyor.

birevim

Alan olarak en büyüklerden birisi olan projenin toplamda 2 milyar dolarlık bir yatırım ile yapıldığı açıklanıyor. Projenin içerisinde çok sayıda fonksiyon olacağı ve insanlara çok özel bir yaşam alanı sunacağı tahmin ediliyor. Proje tam anlamıyla bittiğinde içerisinde 16 bin kişinin yaşayacağı ve birçok insanında istihdam edileceği aktarılıyor.

Tema İstanbul Kat Planları

Tema İstanbul kat planları olarak da farklılık gösteriyor. Hemen teslim imkanı bulunan projede farklı daire tipleri bulunuyor. Bu da beraberinde çok sayıda farklı daire seçeneğinin olmasını beraberinde getiriyor. 1+0 stüdyo dairelerden başlayarak 5+1 dairelere kadar seçenekler bulunuyor.

Ayrıca her daire tipi için birden fazla kat planı sunuluyor. Kat planlarında öncelik kullanım alanlarının geniş olmasının sağlanması amaçlanırken aynı zamanda çok sayıda özel noktada dairelerde bulunuyor. Kat planına baktıktan sonra hangi blok içerisinden ev alacağınızı tercih edebilirsiniz. Her bloğa özgü neredeyse bir kat planı bulunuyor. Daireler ortalama 44 metrekare ile 235 metrekare kullanım alanı sunuluyor. Sizde en ideal yaşam alanını buna göre tercih ederek daire için başvuru da bulunabilirsiniz.

Tema İstanbul Ödeme Seçenekleri

Tema İstanbul içerisinde bulunan dairelerin fiyatları 600 bin TL’den başlayarak 2 milyon TL sınırını geçiyor. Siz bütçenize uygun olanı tercih ettikten sonra ödeme seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Banka kredisine başvurmak bir seçenek olduğu gibi projeyi yüklenen firmaların sağladığı avantajlı ödemelerden de tercihte bulunabilirsiniz. Peşin ödemelerde %20 indirim sunulduğu projede daha uygun alma imkanınız ortaya çıkmış oluyor.

İsteyenler %20 peşin ödedikten sonra uygun kredi oranları ile 60 ay ile 120 ay vadede banka kredisine başvurarak yeni bir ev sahibi olabilirsiniz. Bu avantajlı durumu tercih ederek kendinize uygun ve uzun süre kullanabileceğiniz bir eve sahip olabilirsiniz.

Tema İstanbul Özellikleri

Büyük bir proje alanına sahip olan projenin içinde ve etrafında çok sayıda özellik bulunuyor. Ücretsiz otopark, birçok mağaza, merkezi ısıtma, farklı durumlar için alarm sistemleri bulunuyor. Özel güvenlik, yangın asansörü, kapalı devre TV, güvenlik kamerası, kartlı giriş sistemi gibi özelliklerde proje de yer alıyor.

Ortak kullanım alanı olarak sunulan futbol ve basketbol sahaları, sauna, tam donanımlı spor salonu, açık, kapalı ve çocuk yüzme havuzları projede bulunuyor. Masa tenisi, tenis kortu, çocuk oyun alanı, restoran, kafe ve parti alanı da yer alan özelliklerdendir.

Bina içerisinde ses yalıtımı, giyinme odası, duşakabin, saten boya, kartonpiyer, çelik kapı, ısı yalıtım gibi özel hizmetlerinde bulunduğunu eklemekte fayda var.

Tema İstanbul Nerede ve Çevresinde Ne Var?

Tema İstanbul, Atatürk Olimpiyat Stadı’nın hemen yakınında yer alıyor. TEM bağlantı yolunun hemen yanından bulunan proje ev almak isteyenlere yakın bir ulaşım imkanı sunuyor. Projede bulunan evlerin Küçükçekmece Gölü manzarası olması da dikkat çekiyor. Kanal İstanbul projesinin yanında bulunan projenin ileride çok büyük bir seviye atlamasının planlandığı aktarılıyor.

İstanbul havalimanına 38 kilometre, Avrasya Tüneli’ne 32 kilometre, 15 Temmuz Şehitler Köprüsüne 30 kilometre uzaklıkta olduğunu söyleyebiliriz. Projenin bulunduğu noktada çok sayıda eğitim kurumu, alışveriş merkezi ve eğlence noktaları yer alıyor. Sizde bu projeye adım atarak hayatınızda ki en kaliteli yaşam alanlarından birisini tercih etmiş olacağınızı unutmamalısınız.

birevim

7 Comments

 • Tema İstanbul projesi mimari açıdan gerçekten şahane bir proje, fiyat olarakta bence projeye göre hiç bir şey

 • Tema İstanbul çevresindeki projelere göre çok daha kaliteli bir mimariye sahip

 • Bulunduğu bölgeye hakim bir mimarisi var, lokasyonun merkezi olması da büyük avantaj

 • Tema İstanbul projesinin lokasyonu gerçekten şahane, merkezi bir konumda 🙂

 • Lokasyon olarak güzel bir noktada, proje olarakta mimarisi çok güzel.
  Güncel fiyatları ne kadar acaba?

  • Merhaba Rabia Hanım,
   Tema İstanbul Projesi konut fiyatları
   1+1’ler 506 bin TL’den,
   2+1’ler 653 bin TL’den,
   3+1’ler 901 bin TL’den,
   4+1’ler 934 bin TL’den başlıyor.

Leave a Comment

3 × four =