Tasarruf Finansman Şirketleri Hangileri?

Faizsiz konut satın almak isteyen kişilerin herhangi bir güvenlik sorunu olmadan birikimlerini tamamlamaları için özel bir sistem geliştirilmiştir. Tasarruf finansman şirketleri hangileri; kişilerin faiz programlarına dahil olmadan sadece ek birikimleri ile ev sahibi olmalarını sağlayan şirkettir. Bu özel sistem sayesinde kişilerin birikimlerini riske atmadan ve bankalarda özel bir faiz sistemine dahil olmadan birikim yaparak ev sahibi olmaları için uygun alt yapı geliştirilmiştir. Tabi ki bu aşamada seçilen firmaya büyük dikkat edilmesi gerekmektedir. Firmaların hizmet ağlarına dair gerekli olan denetimle ve kanun taslağına dair incelemelere yer verilmektedir. Bu kanun taslağında belirtilen kıstasları karşılamayan firmalara kapatma kararının uygulanması mümkündür.

birevim

Asgari Sermaye Tutarı Nedir?

Faizsiz konut satın almak isteyen kişilerin sahip olması gereken asgari sermaye tutarı hakkında da fikir sahibi olmak gerekir. hazırlanan son yasa taslağı ve kanun ile beraber tasarruf firmalarının asgari olarak en az 100 milyon liraya sahip olması gerekir. Bu tutarı karşılamayan firmaların konut sahibi olma konusunda hizmet verme hakkı olmayacaktır.

Düzenleme ve denetleme aşamaları BDDK tarafından üstlenilmektedir. Düzenleme ve denetleme süreci içerisinde usulsüzlük ya da hak ihlali meydana geldiği zaman kanunların konut sahibi olmak amacıyla başvuran kişilerden yana olduğu da belirtilmelidir.

Finansman Programından Çıkma Hakkı Var Mıdır?

Katılım sağlayan kişilerin dahil oldukları programdan çıkmalarına da izin verilmektedir. Programdan çıkma hakkının verilmesi kişilere program kapsamında daha esnek hareket etme hakkını da vermektedir.

 • Firmaların sunmuş olduğu programlardan memnun kalmamanız durumunda cayma hakkına sahip olacaksınız.
 • Katılım bedeli de dahil olmak üzere tasarruf fonuna yatırmış olduğunuz tüm tutarın size geri ödenmesi sağlanacaktır.
 • Bu sistemler faizsiz işlediği için firmanın tasarruf için maddi birikiminizi elde tuttuğu dönemde miktarın ayrıca bir ek kazanım getirmeyeceğinin de belirtilmesi gerekiri.

Kanun tasarısı ile beraber finansman firmaları ile müşterilerin birbirilerine karşı sorumlulukları ve hakları konusunda ayrıca fikir sahibi olabilirsiniz. Bu konut sahibi olma aşamasının daha açık ve anlaşılır bir hale getirilmesi için özel bir sistem geliştirilmiştir.

Faizsiz Ev Alma Firmalarının Sunmuş Olduğu Avantajlar Nelerdir?

Faizsiz ev alma firmaları her geçen gün daha çok kişi tarafından tercih edilir. Bu firmalar sayesinde tüketiciler bankaların yüksek kredi faiz oranları ile uğraşmak zorunda kalmazlar. Bir başka deyişle, tüketiciler, satın alacakları evin değeri kadar bir finansmanı kullanıp aynı şekilde geri öderler. Faizsiz ev alma firmaları bünyesinde aynı amaç için toplanmış çok sayıda müşteri bulunur. Bir grup insan; belirli aylar boyunca ödeme yaparlar. Yapılan çekiliş sayesinde her ay gruptaki bir kişiye ev alınır. Kimin ev sahibi olacağı ise noter huzurunda yapılan çekilişler ile belirlenir. Bir başka deyişle, organizasyon içerisinde bazı kişilere ayrıcalık tanınması söz konusu değildir. Faizsiz finans şirketleri; son derece güvenilirdir. Katılım bankaları ile benzer çalışma prensibine sahiptir.

 • Faizsiz ev alma firmaları ile tüketiciler hiçbir şekilde faize bulaşmazlar.
 • Bu tür firmaların en büyük faydası; dar ve orta gelirli vatandaşlara hitap etmesidir. Ekonomik durumu iyi olmayan kişilerin de ev veya araba sahibi olması mümkün hale gelir.
 • Tasarruf finansman şirketleri; tüketicinin satın almak istediği evi veya arabayı tam değerinde almasıyla öne çıkar. Bir başka deyişle, ev veya araba için daha yüksek ücretler ödenmez.
 • Faizsiz ev alma firmaları; insanların geleceğe yatırım yapması açısından da önem taşır. Tüketicinin evin bedeli dışında ödeme yapmayacak oluşu ciddi bir avantajdır. Bir başka deyişle, kişinin kendi geleceğini garanti altına alması söz konusudur.
 • Faizsiz ev alma firmaları; aynı zamanda ülke ekonomisine de ciddi katkı sağlar. Yastık altı olarak bilinen para ve altınların ekonomiye girmesini mümkün kılar.

Sonuç olarak, tüm bu sebeplerden dolayı, avantajlı bir şekilde ev veya araba satın almak isteyenlerin ilk tercihi faizsiz finans şirketleri olmalıdır.

Faizsiz Finans Şirketlerinin İsimleri Nelerdir?

Faizsiz finans şirketleri arasında aşağıdaki firmalar popülerlikleriyle bir adım öne çıkarlar.

 • Birikimevim
 • Birevim
 • Katılımevim
 • Fuzul Ev
 • Finansevim
 • Devirevim
 • Eminevim
 • Hedefevim
 • İkizlerevim
 • Mesken Finans
 • Çözüm Tasarruf
 • İmece Yatırım
 • Vizyonevim
 • Pamukevim

ve daha birçok faizsiz finans şirketinin belirtilen şekilde hizmet sunması söz konusudur.

Hangi Firmalar Tasfiye Edilecek?

Hazırlanan kanun tasarısına uymayan ve gerekli olan kanuni bildirimlerde bulunmayan firmaların en kısa süre içerisinde tasfiye edileceğinin de belirtilmesi gerekiyor. Firmaların tespit edilmesinin hemen sonrasında uygun alt yapı tesis edilerek firmalara uyarılarda bulunulacaktır. Uyarıların da dikkate alınmadığı firmaların hukuken tasfiye edilmesine karar verilmiştir. Bu tutum ev sahibi olmak isteyen kişilerin risk altında olmamasını amaçlamaktadır.

Konut Satın Almanın Güvenli Yolu

Faizsiz konut satın alma aşamasında tercih ettiğiniz finansman firmasının güvenliği önem arz etmektedir. Daha öncesinde hangi kişilerin bu firmanın desteği ile ev sahibi olduğu, hangi tasarruf detaylarının sergilendiği ve sistemin garantili olup olmadığı incelenmelidir. Özellikle sistemlerden daha öncesinde faydalanarak ev sahibi olan kişilerin yorumlarını detaylı şekilde incelemeniz gerekiri. Programlara dahil olan kişilerin yorumları her zaman objektif olmasa dahi size genel anlamda bir bilgi akışı sunacaktır.

birevim

Leave a Comment

3 × 4 =