Konutta Düşük Faiz ve Uzun Vade Kampanyaları

Konutta düşük faiz ve uzun vade kampanyası ülkemizde yaşanan ekonomik krizden inşaat sektörünün büyük ölçüde etkilenmesi sonucu doğdu. Genelde yatırım yapmak amacıyla ve oturmak amacıyla ev almak isteyenler kredi faizlerinin aşırı yükselmesi sebebiyle yatırımlarını inşaat sektörüne yapmaktan vazgeçip, vadeli hesabın getirisinin çok olması sebebiyle bankaya yatırmayı tercih etmişlerdir.

birevim

İnşaat sektöründeki bu durgunluğu gidermek isteyen devlet bankaları olsun özel bankalar olsun ve inşaat sektörü çalışanları olsun yatırımcı taleplerini bu yöne çekmek için çok çeşitli kampanyalar düzenlemeye başladılar. Bu kampanyalardan bahsedecek olursak;

*Düşük faiz uygulaması ve uzun vade imkânları sunuluyor.

*Konut kredisi faiz oranlarının yüksek olması konut almak isteyenleri düşündürdüğü için konut satıcıları tapu harcı indirimi ve KDV indirimleri uygulayarak daha da cazip hale getiriyorlar.

*Ayrıca kişilere özel ödeme planları yapılarak hareketlilik sağlanıyor. Borcunun %75’ini kapatana %25 indirim, %50’sini kapatana %17 indirim, %25’ini kapatana %9 indirim yapılacaktır.

*Bazı inşaat firmaları müşterilerine mobilyalarla döşeli ev vererek sektörde çok konuşulacak birbirinden cazip fırsatlarla müşteriyi etkilemişlerdir. Ayrıca ev alan kişilere 40 aya kadar taksit uzatma işlemi uygulanmaktadır.

*Faiz oranı 60 ay vadeyle ev alanlar için 0,60; 36 ay vadeyle ev alanlar için faiz sıfırlandı.

*İstanbul’da bazı inşaat firmaları ödemeleri bir yıl erteleyerek yatırımcıları büyülemeye devam ediyorlar.

*Elindeki konutu vererek daire almak isteyenlere takas imkânı sunuluyor.

*Ayrıca borcunun tamamını kapatana %35 indirim sunuluyor.

Konutta Kampanya İmkânı Sunan İnşaat Firmaları

Konutta düşük faiz ve uzun vade kampanyaları birçok firmanın uyguladığı kampanyalardan birisidir. İŞ GYO Kartal’da hayata geçirdiği Manzara Adalar’da 31 Mayısla sona erecek ve sınırlı sayıda daire için geçerli olacak kampanya kapsamında peşin alımlarda KDV dâhil fiyatlar 1+1 daireler için 396 bin TL, 2+1 daireler için 703 bin 125 TL ve 3+1 daireler için 793 bin 450 TL’den başlıyor. Kampanyaya ek olarak devlet tarafından uygulanan KDV ve tapu harcı indirimlerinden de ayrıca faydalanılabilecek. Yatırım değeriyle dikkat çeken Manzara Adalar’da konutlar tapularıyla birlikte hemen teslim ediliyor.

Konutta yeni kampanyaya katılan firmalar listesi;

 1. Adım İstanbul
 2. Avangart İstanbul
 3. Avrupa Konutları Başak şehir
 4. Avrupa Bahçe kent
 5. Avrupa Hayat
 6. Başkent Emlak Konutları
 7. Ebruli Isparta kule
 8. Esenler Emlak Konutları
 9. Ev ora İstanbul
 10. Evvel İstanbul
 11. Gebze Emlak Konutları 3
 12. Niğde Emlak Konutları
 13. Koordinat Çayyolu
 14. Körfez kent Çarşı
 15. Köy Zekeriyaköy
 16. İdealist Cadde
 17. Merkez Ankara
 18. Nevşehir Emlak Konutları
 19. Nida park İstinye

Konutta düşük faiz, uzun vade kampanyası yanında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın da destek verdiği kampanyaya Emlak Konut GYO ile sektörün 3 çatı derneği Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği, İstanbul İnşaatçılar Derneği ile Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği’nin üyesi onlarca firma ve proje kampanyaya katılacak. 100 bin konutu kapsayan kampanyada banka ve kefalet olmayacak. Firmaların kendi bünyesinde yapacağı kampanya kapsamında 12. ve 24. aylarda %15 ara ödeme yapılması gerekiyor.

birevim

Leave a Comment

four × 4 =