Kira Öder Gibi Ev Sahibi Nasıl Olunur?

Ev almak için uzun yıllardan beridir süregelen bir sistem bulunmaktadır. Kişiler alımlar için gerekli olan birikimin bir kısmını hazır etmektedir. Evin alımı öncesinde geri kalan miktarlar ise kredi çekilerek temin edilmektedir. Bahsedilen sistem neticesinde bireyler, iki ya da üç yıla varan zaman aralıklarında bankalara ödeme yapmak zorunda kalmaktadır. Üstelik bu ödemeler yüklü faizleri de beraberinde getirmektedir. Son yıllarda faiz oranları çok yükselttiği için ev hayalleri olan kişilerin kendilerini geri plana attıkları görülmektedir. Artık bireyler bunun yerine kira öder gibi ev sahibi olmak yöntemlerini değerlendirerek, hayallerini ertelemek zorunda kalmamayı seçebilmektedir.

birevim

Faizsiz Sistemlerde Ev Alımı

Kira öder gibi ev sahibi olmak açısından hizmet sunumu yapan firmalar imece usulünü esas alarak çalışmaktadır. Bu bağlamda firmalara yapılan başvurularda hemen her detay görüşülerek sözleşmeler imzalanmaktadır. Faizsiz sistemlerle ev almak peşinat ya da ara ödeme de gerektirmediği için oldukça avantajlı görülmektedir. Sözleşmelere yazılacak olan para miktarları ise, kişilerin hangi özelliklerde bir ev almak istediğine ya da evin nerde olacağına göre değişim göstermektedir. Piyasa araştırmalarına göre yazılan rakamlar sonraki dönemlerde de aynı kalmaktadır. Sözleşmeye atılan imzalar neticesinde aylık ne kadar ödeme yapılabileceği belirlenmektedir. Aylık ödemelerde rakam belirlemek tamamen müşterilerin tercihlerine bırakılmaktadır. Bu sayede bireyler, bir ay içinde kendilerini zorlamadan ayırabilecekleri parayı düzenli şekilde yatırarak evlerini satın alabilmektedir.

Ev Alımlarında Kira Dönemi!

Faizsiz sistemlere kira ödeyerek ev almak şeklinde tanımlama yapılmasının da bir nedeni bulunmaktadır. Öncelikle kişiler aylık ödeme rakamlarına göre bir gruba konulmaktadır. Ayarlamalar sonrasında oluşturulan gruplarda her ay havuz olarak tabir edilen yerde para birikimi sağlanmaktadır. Her ay bir ev parası garanti eden havuz, o ayın talihlisini çekilişlerle belirlemektedir. Özellikle çekilişte ilk aylarda ismini gören kimseler anında evlerine taşınarak ödemek zorunda oldukları kiralardan kurtulmaktadır. Bu sayede bireyler ödemelerini yine kira gibi yapmalarına karşın aslında evlerini satın almaktadır. Üstelik firmalar, ödemelerde değişik esnekliklerle bütçelerin zorlanma ihtimalini de tamamen ortadan kaldırmaktadır.

birevim

Leave a Comment

five × 2 =