Ev Sahibi Olmanın Pratik Yolları

Eskiden ev sahibi olmak için bağ ve bahçe satılır alınırdı. Ya da işler yolunda gittiği zaman belli bir birikimden sonra ev sahibi olunabiliyordu. Ancak, faizli kredilerin artması ile birlikte günümüzde ev fiyatları çok yüksek seyretmektedir. İnsanların aylık kazançları ise tabiri caizse milim milim ilerlemektedir. Bu aradaki uçurum ise korkunç boyutlara ulaşmıştır.

birevim

Para Biriktirmekle Ev Alınır Mı?

Para biriktirerek ev almak için biraz zengin olmak gerekir. Ev ve kira gideri çıktıktan sonra hatırı sayılır bir rakamın biriktirilmesi ile ev alınabilir. Ancak bu çok zordur. İnsanımızın genelinde bu mümkün değildir. Bu nedenle faizli kredi veren bankalar bu boşluğu doldurmaya çalışmıştır. Ancak, meseleyi daha da bozuk hale getirmiştir.

300 liralık evi 600 liraya satan bankalar üstüne üstlük birde geciken taksitlere faiz koymaktadır. Ödenemeyen taksitlerle birlikte evi kaybetme durumu ortaya çıkmaktadır. Bu olumsuzluklarla ev sahibi olmak oldukça zorlaşmıştır. 5 yıl boyunca faizini bitiremediğiniz banka kredi sistemi, artık eskisi gibi ilgi görmemektedir. Bu zorluklar altında insanımız en uygun konut projeleri çalışmalarına imza atmıştır.

Toki Projeleri

Toki alternatifleri, günümüzde, daha çok vatan şehitleri, vatan gazileri, engelliler, emekliler ve yoksullar gibi ihtiyaç sahiplerine yöneliktir. Toki tarafından sunulan faizsiz olanaklar, bu kesimleri ilgilendirmektedir. Dışarıdan kura ile alan Toki, şehir dışında imar edilmektedir. Şehir dışında bulunan Toki evleri, diğer evlerden fiyat olarak pek fark etmemektedir. Faizsiz kredi seçenekleri, faizin ne olduğu anlaşılmadan ayırt edilemez. Bu nedenle öncelikle faizin ne olduğunu anlamak yerinde olacaktır. Faizin ne olduğunu anladıktan sonra, faizsiz ev projelerini ayırt edebilirsiniz. Aksi halde faizsiz ev sahibi olmanın ne demek olduğunu anlayamayız.

Toki, engellilere, emeklilere, vatan şehidi yakınlarına, vatan gazilerine ve yoksullara faizsiz kredi ile ev sahibi yapmaktadır. Ancak yine parolamız ‘faizin ne olduğunu araştır’ olmalıdır. Bütün işlemlerimizde bunu mutlaka yapmalıyız. Ticaret ve faiz zıt kutuplardır. Bütün ev alımlarında sözleşmeler tam olarak araştırılmalıdır. Faizsiz konut projeleri ile çalışan kurumlar ucuz konut projeleri ile hizmet vermeye çalışmaktadır.

Faizsiz Kurumlar

Faizsiz sistemler ev sahibi yapan özel kurumlar, kar payı, hizmet bedeli ve imece usulü ile ev sahibi yapmaktadır. Hizmet bedeli ile ev sahibi yapan kurumlar, senetle, peşinatsız ve taksidi kendin belirle sistemleri ile ev sahibi yapmaktadır. Evi size sattıktan sonra, sizden hizmet bedeli olarak 100 lirada 15-20 lira almaktadır. Güncel ev fiyatları üzerinden ücretlendirme yapılarak, alıcı ve satıcı mağdur edilmemektedir. Bu faiz değil, malın değerinde satışı anlamına gelmektedir. Faiz ise, 100 lira borç verip 150 lira geri almaktır. Bu nedenle faizsiz krediler, ticaret kategorisinde oluşturulmalıdır. Ticarette kar zarar varken, faizde yoktur.

Faizsiz işlem yapan kurumlar, Yeni konut projeleri ile en iyi seçenekleri sunmaktadır. Hizmet bedeli, kar payı ve imece usulü ile çalışan bu kurumlar, birçok ödeme seçeneği ile faizsiz ev işlemleri gerçekleştirmektedir. Senetle ev sahibi yapma, peşinatsız ev sahibi olma gibi birçok seçenekle, faizsiz kurumlar, aradığınız hizmeti sunmaktadır.

Faizsiz seçeneklerle ev sahibi olmak için, birçok yöntem sunan faizsiz kurumlar, en ucuz konut projeleri ile aradığınız ev sahibi olma olanaklarını sunmaktadır. Faizsiz ev sahibi olmak isteyenler için özel seçenekler sunan bu kurumlar, oldukça cazip seçenekler sunmaktadır. Faizsiz konut projeleri ile faizsiz ev sahibi olmak oldukça kolay bir hale gelmiştir.

birevim

Leave a Comment

three + eight =