Ev Alırken Faiz Ödemeyin!

Özellikle bankaların ev kredileri hem dövizdeki değişikliklerden hem de bazı ekonomik sebeplerden dolayı oldukça yüksek rakamlara ulaşmış durumda. Bu sebeple ev sahibi olmak isteyen kişiler, ev alma hayallerini erteliyorlar. Faiz oranı yüzünden neredeyse evin yarı fiyatı kadar ödeme yapan kişiler bu sebepten dolayı oldukça mağdur olmaktadırlar. Ancak inşaat sektöründeki rekabetin artması ve daha çok kişiyi ev sahibi yapmak isteyen devlet, bu konuda birçok çalışma ve seçenek sunarak ev sahibi olmak isteyen kişilerin hayallerini gerçekleştirecek çözümler sunuyor.

birevim

– Toki konut projeleri: Devlet desteği ile yapılan Toki konutları, hem uygun fiyatlı olmaları, hem de faizsiz fiyatları ile isteyen herkesin ev sahibi olabilmesini sağlıyor. Uygun ödeme seçenekleri ve uygun fiyatlar sayesinde özellikle orta gelir düzeyine sahip vatandaşlar kira ödeme derdinden kurtuluyor. Ödemelerin kira öder gibi olması da bütçeleri koruyan diğer bir önemli unsur. Devlet desteği ile Toki’nin yaptığı toplu konut projeleri sayesinde sizde faiz ödemeden ev sahibi olabilirsiniz.

– Özel konut projeleri: Özel inşaat firmaları tarafından yapılan konutlar da çok uygun fiyatları ve faizsiz ödeme seçenekleriyle ev sahibi olmak isteyen kişiler güzel imkânlar sunmaktadır. Ödemeler bir kaç takside bölünerek faiz ödemeden yapılabilmektedir. İnşaat firması ile yapılan anlaşmalarda kimi zaman da indirimlere gidilebilir ve alınacak gayrimenkul mevcut fiyatının daha da altında bir rakama alınabilir. Özellikle toplu konut yapan inşaat firmaları bu konuda oldukça yardımcı olmaktadırlar.

– Kooperatif projeleri: Faiz oranının uygulanmadığı bir diğer konut projesi de kooperatiflerdir. Kooperatifler sayesinde Toki’de olduğu gibi çok uygun fiyatlarla ev sahibi olabilirsiniz. İnşaatın başlangıcından sonuna kadar sahip olmak istediğiniz evin her aşamasında bulunabilir ve istendiği takdirde ek ücretler ödeyerek çeşitli değişiklikler yapabilirsiniz. Kooperatiflerden uygun ev satın almak istiyorsanız önemli olan konu inşaatın başlangıç aşamasında ya da başlamadan kooperatife girmiş olmanızdır. İnşaat ilerledikçe rakamların yükseleceğini unutulmaması gereken önemli bir konudur.

Siz de bu projelere dahil olarak faiz ödemeden çok uygun fiyatlarla ev sahibi olabilirsiniz. Kendinize ve bütçenize en uygun ev seçenekleri ile kira ödeme derdinden kurtulup, kendi evinizin konforunda daha güvenli bir gelecek inşa edebilirsiniz.

birevim

Leave a Comment

five + 7 =