Banka Faizi Mi Faizsiz Sistem Mi?

Ev sahibi olmak için, bu günlerde kredi çekmek, en uygun seçenek gibi görünmektedir. Ancak, faizli kredi çekimlerinin yaptırımları, uygulanan faiz oranları, oldukça yüksek maliyetlidir. Verilen krediler ev fiyatının % 75’ni karşılıyor. Ödeyeceğiniz faiz evin fiyatını buluyor. Taksitler aksarsa, taksitlere faiz biniyor. Ödemeler durduğunda, tolerans tanınmıyor ve ödediğiniz para ve evlere banka tarafından el konuyor. Bu şartlarda ev almak yerine, şartları daha insancıl olan faizsiz sistemlerle çalışmak gerekir.

birevim

FAİZSİZ KURUMLAR

TOKİ, Toki faizsiz konut kredisi ile engellilere ve emeklilere fırsatlar sunmaktadır. Taksitler, oldukça küçük tutulmaktadır. Uzun vadeli olmasının yanında, krediler faizsiz olarak sunulmaktadır. Ancak, öncelikle ödeyecek kişinin faizin ne demek olduğunu en iyi şekilde araştırması gerekir. Faizin ne demek olduğunu bilmeyen kişiye faizsiz krediyi anlatamazsınız. Bu nedenle faizsiz konut kredisi veren bankalar, ancak faizin ne olduğu bilindiği zaman, çalışmalarının değeri ölçülebilir. Faizsiz kredi ile ev sahibi olmak için, bu şekilde araştırma yapılması gerekir. Sözleşme en ince ayrıntısına kadar incelenmelidir. Faizsiz olduğuna kanaat getirince, şartları tam olarak anlayıp imzalamanız gerekir. Aksi halde ileride, daha büyük aksaklıklar çıkabilir.

ÖZEL TEŞEBBÜS

Faizsiz konut sahibi olmak için, özel teşebbüs firmalar, gün yaparak, hizmet bedeli ve kar payı alarak, faizsiz konut sahibi olmanız için uğraşmaktadır. Kötü günlerinizde büyük karlar elde etmek gibi bir amacı olmayan bu kurumlar, ev sahibi olmanız için uğraşmaktadır. Bu nedenle faizsiz konut kredileri ile ilgili konularda, özel kurumlarında değerlendirmeye alınması gerekir. Gün usulü ev sahibi yapan özel firmalar, imece usulü ile çalışmaktadır. Karşılıklı güven şarttır. Öncelikle taksitleri ödemeye devam ediyorsunuz. Yılın belli günlerinde çekilişle ev verilmektedir.

Evi çıkanlar, eve yerleşip kira öder gibi ödemelere devam etmektedir. Ödenen kar payı hizmet bedeli ise, astronomik değildir. Hizmet bedeli alan firmalar ise, emlakçı komisyonu gibi ücret almaktadırlar. Bu şekilde, sadece evin fiyatlarını ödemektesiniz. Bu nedenle, daha avantajlıdır. Faizsiz ev sahibi yapan firmalar, bankalar gibi çalışmamaktadır. Onların ücreti bellidir. Evinize taksitler bitene kadar ortak olmazlar. Siz sadece evin parasını ödemekle meşgul olursunuz. Onların aldıkları ise, ticaret hakları sınırlarına girmektedir.

birevim

Leave a Comment

15 − 4 =