Ahşap Ev Fiyatları

İnsanı büyüleyen tasarımları içeren ve son dönemlerde oldukça revaçta olan Ahşap Ev Modelleri, projesine bağlı olarak fiyatta değişkenlik göstermektedir. Tek kat, küçük ve klasik bir ahşap ev istediğinizde inşaat süresinin kısa olması, kullanılacak materyallerin az olması ve işçilik maliyetinin de düşük olması gibi faktörlere dayalı olarak istediğiniz evin maliyeti de az olacaktır. Ancak 2 veya 3 katlı lüks ahşap villa isterseniz, bahsettiğimiz faktörlerden ötürü maliyette yükselecektir. Bu nedenle Ahşap Ev Fiyatları kişilerin talepleri üzerine şekil alır demekte mümkündür.

birevim

Ahşap Ev Modelleri ve Fiyatları Belirleyen Etkenler

Ahşap evler kişiler tarafından sadece çiftlik evi ya da dağ evi olarak kullanılır diye düşünülse de aslında kaliteli bir yapı ile inşa edilen Kütük Evler, her mevsim kullanıma elverişlilik içermektedir. Mesela ahşap ev imalatı için kullanılacak malzemelerin seçimi oldukça önemlidir. Çünkü kullanılan malzemenin olumsuz hava koşullarına karşı dayanıklı olması gerektiği gibi aynı zamanda küf, rutubet ve çürümeye karşı da direnç göstermesi gerekir. Yani çatı, camlar ve kapılar her koşulda yüksek dayanıklılık içermelidir. Bu bağlamda Ahşap Ev Modelleri ve Fiyatları Nedir? Diye soracak olursanız, belirttiğimiz gibi kullanılan malzeme kalitesi, evin mimari özelliği, metrekaresi ve işçiliği gibi çeşitli etkenlerin ahşap ev fiyatlarında etkili olduğunu söyleyebiliriz. Yüksek kalite standardıyla inşa edilen Kütük Ev Modelleri, izolasyonunun güçlü olması nedeniyle ciddi oranda tasarruf sağlayarak kişilere avantaj içermektedir. Mimari olarak da profesyonel firmalarla anlaşıldığında tasarımda sınır yok denecek kadar çeşitlilik içerebilir.

Büyüklüğüne Göre Ahşap Evler

Özellikle son yıllarda güçlü mimarileri ile bulundukları alana farklı bir hava katarak alıcılığı yükselten Ahşap Evler, istenildiği şekilde inşa edilmesi ve şık bir görüntü sergilemesi nedeniyle yurtdışı ülkelerinde de en fazla tercih edilen konut tipleridir. Eğer sizde ahşap ev sahibi olmak istiyorsanız, merak ettiğiniz Ahşap Ev Fiyatları konusunda aşağıda verdiğimiz ortalama fiyatları inceleyebilirsiniz.

 • 60m² asimetrik mimariye sahip ikiz ahşap ev – 75.000TL
 • 70m² açık mutfak 2 odalı kütük ev – 88.000TL
 • 108m² 2 oda 1 salon tek katlı ahşap ev – 150.000TL
 • 147m² tek kat ahşap ev – 180.000TL
 • 240m² 4 oda 1 salon 2 katlı kütük ev 385.000TL

Şeklindedir. Tabi ki, verdiğimiz bu fiyatlar ortalama düzeydedir. Talebe bağlı olarak fiyatlar değişkenlik gösterecektir.

birevim

7 Comments

 • Fiyatlarına göre gerçekten muhteşem gözüküyorlar, imkan olursa ileride bağ evi tarzında düşünüyorum 🙂

  • Merhaba Murat Bey;
   Covid-19 salgını nedeniyle bu tip evlere rağbet artmıştır. Güncel fiyatları sitemizdeki yazılardan takip edebilirsiniz.

 • Muğla’da yaşıyorum burada kütük ev fiyatlarını sorduğumda çok daha yüksek fiyatlar aldım. Sanırım rağbet artınca fiyatta artmış 🙂

  • Merhaba Zehra Hanım,
   Şu sıralar salgın sebebiyle bu gibi yapılara rağbet arttı bu bu yapılarda kullanılan malzemelerin bir kısmının ithal olması nedeniyle fiyatlarda yükselme yaşandı.

 • Kütük ev fiyatlarının artması çok normal. İnsanlar apartman dairelerine çok para vermektense o paralara müstakil bu şekilde ev yapmayı daha çok seviyorlar.

 • Ahşap evlerin fiyatları şu pandemide konutlara rağbet olduğu için arttı, ancak ahşap evin tadını alanlar tekrar apartman dairesine dönemezler 🙂

 • Ahşap evlere olan ilgi artınca, fiyatları da artıyor, tüm ülkelerde böyledir, arz talep ilişkisi 🙂

Leave a Comment

seventeen + sixteen =