En Ucuz Daireyi Nasıl Bulabilirim?

Günümüzde giderek daha fazla insan bir evi satın almak yerine kiralamayı tercih ediyor. Bir mülk satın almak, önemli bir başlangıç yatırımı gerektirir ve bunu noter maliyetleri, vergiler,  ipotek ödemeleri ve çeşitli bakım maliyetleri izler. Dolayısıyla meşru bir şüphe ortaya çıkıyor: Dengede, gayrimenkul için bir servet harcamak yerine gidip kirada yaşamak daha ucuz olmayacak mı? Son on yılın trendi, satın almak yerine ev kiralamaktı. –dili geçmiş zaman kullandık çünkü artık bu düşünce de gerilerde kaldı artık kısa sürede faizsiz ve peşinatsız ve hatta ipoteksiz ev sahibi olabiliyorsunuz.

birevim

Hem konaklama için evinize sahip olabilir hem de yatırım yapmış olabilirsiniz.

En Ucuz Daireyi nasıl bulabilirim sorusundan önce en ucuz daireyi satın almak için nasıl bir finansal tabloya ihtiyacım var sorusunu yanıtlamak gerekiyor.

Genel tasarruf ipuçları nelerdir?

  • Alışverişten nasıl tasarruf edilir;
  • Bankadan nasıl tasarruf edilir;
  • Ailede nasıl tasarruf edilir;
  • Sağlıktan nasıl tasarruf edilir;
  • Evden nasıl tasarruf edilir.

İşe acil fon oluşturmak ile başlayın.  İlk adım basittir: bir ay boyunca satın aldığınız her şeyin vergi makbuzlarını saklayın ve bunları alışveriş, restoran, kişisel bakım gibi kategorilere ayırın. Ayın sonunda paranızı nasıl harcayacağınız ve nerede tasarruf edebileceğiniz belli olacaktır.

Geleceği düşünün; Para biriktirmekle geleceğiniz için para biriktirmek arasında bir fark vardır. Yani sadece daha az harcamakla kalmayın, biriktirdiğiniz parayı bir tasarruf hesabında tutun.

Uzun vadeli bir tasarruf hedefi yerine haftada 100 türk lirası tasarruf etmek gibi basit bir hedefle başlayın. İnsanlar kısa vadeli hedefleri hedeflediklerinde daha etkili tasarruf ederler.

24 saat kuralını kullanın. Bu kural, dürtü tarafından verilen pahalı veya gereksiz öğeleri satın almaktan kaçınmanıza yardımcı olur. En az 24 saat boyunca gerekli olmayan herhangi bir satın alma işlemi için bunu düşünün.

Kendinizi şımartın, ancak bunu tasarruf etmek için bir fırsat olarak kullanın. Gerekli olmayan lükslerin maliyetini birikimlerinizle birleştirin. Örneğin, kendinizi bir dondurma ile şımartmaya karar verirseniz, harcanan tutarın aynısını tasarruf hesabınıza yatırın. Öyle düşünüyorsanız ve karşılık gelen miktarı biriktiremiyorsanız, kendinizi şımartmayı göze alamazsınız.

İşte bu disiplini sağladıktan sonra en ucuz daireyi aramaya başlayın.  Ancak elbette yapmanız gereken kriterlerinizi de belirlemektir.  Kriterlerinizi belirledikten sonra kriterlerinize en uyun ve ucuz daireyi araştırmaya başlayabilirisiniz.

Aslında en ucuz daireden ziyade ödeme kolaylığı olan faizsiz satın alma şirketlerini incelemenizi öneririz.  Çünkü bu şirketler peşinatsız ve küçük taksitler ile ev sahibi olmanıza olanak sağlamaktadır.

Alışverişten yemek kültürünüze birçok konuda tasarruflu olmaya başladıysanız aylık kalan gelirinizi ile peşinatsız ve taksitsiz ev sahibi olabilirsiniz.

Küçük taksitler ile ev sahibi olmak için faizsiz finansman sağlayan şirketler ile irtibata geçebilirsiniz.  Kısa sürede faiz farkı ödemeden en ucuz daireyi satın alabilirsiniz.

Ekonomik ve düşük bütçelerle daire alma hayali kuruyorsanız, faizsiz konut projeleri benzersiz fırsatlar sunmaktadır. Öncelikle, ekonomik bir kazanç sağlamak ve kaliteli yapılara sahip olmak istiyorsanız, emlak ve inşaat sektörü hakkında sağlam bilgiler edinmeniz gerekmektedir. Tecrübeli ve deneyim sahibi firma ve kuruluşlardan destek almalı ve özellikle gayrimenkul yatırım reklamlarını takip etmelisiniz. Dilediğiniz standartlarda bir daireye sahip olmak istiyorsanız, toplu konut projeleri ekstra seçenekler sunmaktadır. Ekonomik bütçenize göre bir daire almak için, her bankayla görüşmeli ve kredi tarifeleri hakkında bilgi almalısınız. Bütçenizi yetersiz olduğu durumlarda, kredi imkanları son derece önem taşıyacaktır. Bu sebeple, hem olumlu özelliklere sahip, hem de ucuz fiyat seçenekleriyle daireler bulabileceksiniz.

Ucuz Bir Daire İçin Detaylı Bir Araştırma Gerekir…

Bütçenize uygun adımlar atmak istiyor ve ucuz fiyatlarla daire satın almak istiyorsanız, büyük bir emekle araştırmalı ve her fırsatı değerlendirmelisiniz. Birçok firma ve kurumun ucuz konut projeleri kapsamından faydalanabilir ve size en uygun olan daireyi satın alabilirsiniz. Bankalarla iletişimde olmalı ve emlak danışmanlarından yardım almalısınız. Gayrimenkul yatırımların da önemli olduğunu unutmamalı, alacağınız dairenin bir yatırım örneği olduğunu da aklınızdan çıkarmamalısınız. Ekonomik olarak rahat bir süreç yaşamak istiyorsanız hangi konut projelerinin size uygun olduğunu belirlemeli ve bu doğrultuda hareket etmelisiniz. İnşaat sektörünü yakından incelemeli ve size faydalı olabilecek bilgileri edinmelisiniz. Ucuz bir daire arıyorsanız, kalitesiz olmamasına da dikkat etmelisiniz.

Kaliteli Ve Ucuzluk Bir Arada Bulunmalıdır…

Fiyat seçeneklerinin çok aşağıda olduğu dairelerden uzak durmanız gerekmektedir. İnşaat sektöründe bulunan firmaların, belirli standartlar eşliğinde yapılar ürettiğini ve bu sebeple, bedava denebilecek fiyatlardaki dairelerin kalitesiz olması da kaçınılmaz olmaktadır. Uygun fiyatlarla daire almak istiyor olabilirsiniz, ancak kaliteli ve sağlam yapılarda olmasına da özen göstermelisiniz. Satın alacağınız dairenin geleceğinizin teminatı olacağını unutmamalı ve sağlığınız için de eşsiz bir fırsat olduğunu unutmamalısınız. Doğal afetlere ve çevresel etkilere dayanıklı yapılar almaya dikkat etmeli ve emlak konut projeleri kapsamında olan daireleri de göz önünde bulundurmalısınız.

birevim

5 Comments

  • Detaylı araştırmayla gerçekten bütçenize uygun ev bulabiliyorsunuz, bizde iyi bir araştırma sonrasında ev bulabilmiştik

  • En ucuz daireyi özelliklerini detaylı araştırarak bulabiliriz bence

  • Bulunduğunuz bölgede güzel bir araştırma yaparak bence en iyi evi bulabilirsiniz 🙂

  • Bende bulunduğum bölgede en ucuz evi bulabilmek için çok araştırma yaptım ve bir çok araştırma sonrası anca bulabildim 🙂

  • En ucuz daireyi araştırmayı sağlam yaparak bulabiliriz bence de, iyi öneriler vermişsiniz teşekkürler

Leave a Comment

12 + ten =