En Sağlıklı Koşullar Altında Nasıl Ev Alabilirim?

Bir ev satın almak ve satmak, ömür boyu yapabileceğiniz en önemli seçimlerden biridir.  Bu nedenle, satın almaya başlamadan önce 10 temel soruyu sormanız (ve kendinize sormanız) önemlidir:

birevim

 • Mülkün gerçek sahibi kimdir? Satıcının mülkün tek sahibi olduğunu ve ev üzerinde herhangi bir ipotek veya ipotek bulunmadığını veya evin yasal işlemlere dâhil olmadığını doğrulamak gerekir. Mal sahibinin neden satmak istediğini öğrenmek de müzakerelere yardımcı olabilir.
 • Tüm şehir planlama belgeleri sıralı mı? Tüm şehir planlama belgelerinin doğru olduğundan emin olmak önemlidir. Özellikle, inşaat ruhsatının etkin varlığını, mülkün gerçekten kayıtlı olduğunu ve kadastro planının gerçek durumu yansıttığını doğrulamak gerekir. Ek olarak, herhangi bir bina suiistimali hariç tutulmalı ve küçük düzeltilebilir farklılıklar varsa, bunlarla ilgilenecek satıcı olmalıdır.
 • Gerçek yaşam alanı nedir? Ticari alan her zaman taban alanından daha fazladır. 170 m2’lik bir daire 150 m2 ticari alana sahip olabilir.
 • Enerji sınıfı nedir? (enerji performans sertifikası) göre, satıcı, mülkün enerji sınıfını onaylayan belgeleri sağlamakla yükümlüdür.
 • Tüm sistemler standartlara uygun mu? 2008’den sonra inşa edilen tesisler için bir uygunluk sertifikası sunulmalıdır, öncekiler için uygunluk sertifikası yeterlidir.
 • Satıcı, kendisine ait tüm kat mülkiyeti ücretlerini ödedi mi? Bir şey açık bırakılırsa, alıcı önceki iki yıla ait masrafları karşılayabilir.
 • Olağanüstü bakım müdahaleleri planlanıyor mu? Olağanüstü bakım müdahaleleri (çatının yenilenmesi gibi) çok büyük bir para masrafı oluşturabilir. Bu nedenle, önceden onaylanmış (satıcıya bağlı olan) harcamaları veya gelecekte planlanmış olanları tespit etmek daha iyidir.
 • Mülkün maliyetine ek olarak başka masraflar olacak mı? Satın alma işlemi bir acente aracılığı ile yapılmışsa, acentenin komisyonu da eklenmelidir, ayrıca noter tarafından tapu bedeli ve satış vergileri eklenmelidir.
 • Depozito miktarı nedir? Depozito, ön satın alma imzalandıktan sonra ödenir ve kararlaştırılan fiyatın% 10 veya% 15’ine tekabül edebilir.
 • İpotek ödemesinin maliyeti nedir? Bir mülkün satın alınmasını desteklemek için, genellikle bir ipotek alınır, sürdürülebilir olması için kredi taksiti aylık aile gelirinin% 30’unu geçmemelidir.

En sağlıklı koşullar altında nasıl ev alabilirsiniz, sorusunun yanıtı yukarıdaki kriterlere göre evi seçmek ile başlıyor. Sonrasında mutlaka aylık tasarruf miktarınızı kredi taksitlerine ayırmadan faizsiz finansman avantajlarını değerlendirebilirsiniz.

Faizsiz finansman sistemi ile almak istediğiniz mülkü olması gereken fiyattan ekstra faiz ödemeden sahip olabilirsiniz.

30 yılı aşkın süredir ülkemizde devam eden sistemde en sağlıklı koşullar altında ev sahibi olunabilir.  Peşinatsız, faizsiz ve küçük taksitler ile ev sahibi olabilirsiniz.

Faizsiz finansman şirketlerinin avantajlarına göz attığınızda banka kredilerine ihtiyaç duymayacaksınız. Karşılaştırma yapın Google üzerinden birçok web sitesinde bu karşılaştırmayı yapabilme avantajına sahipsiniz.

Öncelikle, inşaat sektöründe gelişimin, ekstra avantajlar yarattığını ve kolaylıkla ev alabilme imkanı doğduğunu belirtmek istiyoruz. Arz ve talep ikilisinin bir sonucu olarak, emlak ve inşaat sektöründeki büyüme gözle görünür hale gelmiştir. Özellikle, ev almak isteyen insanların sağlıklı şartlar altında bunu gerçekleştirmesi önemlidir. Satın alacağınız yapının özelliklerini bilmeniz ve bu doğrultuda tutarlı tercihler vermeniz gerekmektedir. Her ev için, oda sayısı, dış cephesi, iç mekan özellikleri ve ulaşımdaki esneklik gibi birçok faktörün etkili olduğunu söylemeliyiz. Bu özelliklere ek olarak, eğitim ve sağlık kurumlarına olan yakınlığı, güvenilirliği de eklememiz gerekiyor. Tüm bu ihtiyaçlar doğrultusunda, konut projeleri artmış ve fırsatlar çeşitlenmiştir. Bu projeler süreklilik göstermesi ve sağlıklı yaşam alanları yaratmasıyla da, insanlar tarafından tercih edilmektedir. Ekonomik fiyatların, ev alımlarında etkili olduğunu ve gayrimenkul yatırımlar için de geçerli olduğunu belirtmeliyiz.

Yaşam Kalitenizi Arttıracak Tercihler Önceliğiniz Olmalıdır…

Konut projelerinin yaygınlığı, farklı yaşamsal olanakları da beraberinde getirmektedir. Özellikle, Toki konut projeleri hem ekonomik, hem de kaliteli yapılarıyla dikkat çekmektedir. Birçok insan tarafından tercih edilmesi ve güvenilir referanslara sahip olması da, bu durumu kanıtlar niteliktedir. Satın alacağınız her evin, geleceğinize yapacağınız kazançlı bir yatırım olacağını bilmelisiniz. Emlak danışmanlarından destek almalı ve her yapının temel özellikleri konusunda bilgi edinmelisiniz. Sürekli olarak güncellenen konut projelerini takip etmeli ve size en uygun olan evi satın almalısınız. Öncelikleriniz arasında, yaşam kalitenizi arttırmaya yönelik tercihler bulunmalıdır. Bu, hem güvenliğiniz, hem de maddi kazanımınız için gereklidir.

Ucuz Konut Projelerine Göz Atmalısınız…

Ekonomik bütçenize katkı sağlayacak, hem güvenilir, hem de kaliteli yapılara sahip ucuz konut projelerine göz atmalısınız. Yaşam kalitenizi yükseltmek ve aynı zamanda gayrimenkul yatırımlarda bulunmak için, ekstra avantajlarınızdan biri olacaktır. Ekonomik fırsatları değerlendirmeli ve bütçenizin yetersiz kaldığı durumlarda banka kredilerinden yararlanmalısınız. İnşaat ve emlak sektöründeki gelişmeleri takip etmek, gayrimenkul yatırımlarınız için benzersiz faydaları beraberinde getirecektir. Maddi ve manevi kazanımlar elde edeceğiniz bu süreç, geleceğinize yön verecektir.

birevim

5 Comments

 • Benim önerim eğer beklemek vs derdi istemiyorlarda kredi faiziyle anında almaktır. Ancak faiz istemiyorsanız birevim i öneririm 🙂

 • Bende banka faiziyle almayı düşünüyorum ama faizsiz ev sahibi yapan kurumlarda kafamı karıştırıyor 🙂

Leave a Comment

five × 3 =