Banka Faiziyle mi Yoksa Faizsiz Projelerle Mi Ev Almalıyız?

Faizli taksitlerle ev almayı hiç kimse istemez. Bunun nedeni aldığınız evin iki misli borcu yıllarca ödemek zorunda kalıyorsunuz. İnancımızda yeri olmayan faizli satışlar, günümüzde birçok aileyi mağdur etti. Özellikle müsrif insanlar, varını yoğunu bankalara kaptırdılar. Faizli taksitleri ödeyemediğiniz zaman banka o taksitlere de faiz uygulamaktadır. Ödemeler durduğu zaman banka eve el koymaktadır.

birevim

Toki Uygulamaları Kimler İçin?

Toki ev projeleri, genellikle engelliler, emekliler, yoksullar, gaziler ve şehitler içindir. Faizsiz kredi seçenekleri ile bu kesimler rahatlıkla ev sahibi olmaktadır. Ancak genel anlamda ev sahibi olma sorunu çözülememektedir. Bu toki konut projeleri oldukça etkili çözümler sunmaktadır. Faizsiz olanakların faizsiz olduğunu anlamak için ticareti ve faizi bilmek en iyi çözümdür.

Faizsiz Önerilerle Çalışan Firmalar

Faizsiz önerilerle çalışan firmalar, imece usulü kar payı usulü ve hizmet bedeli usulü ile ev satmaktadırlar. Faizsiz kredi veren bankaların gerçekten faizsiz kredi verdiğini anlamanın yolu, faizi ve ticareti iyi bilmekten geçer. Bizim için en iyi seçenekleri sunan faizsiz konut projeleri İstanbul seçenekleri, incelenmelidir. Şartların ve sözleşmenin faize uymadığı anlaşıldığı zaman, kendi bütçemize göre şartları tercih etmeliyiz. Aksi halde ödemede zorluk çekeriz. Ödemede zorluk çekmemek için, ödeme şartlarını bilmeliyiz. Hizmet bedeli ile çalışan kurumlar, senetle ev vermektedirler. Ayrıca peşinatsız seçenekler de bulunmaktadır.

Peşin Almak Daha Cazip

Peşin almak çok caziptir. Kar bile edersiniz ancak parası olana caziptir. Bu nedenle genel anlamda ev sahibi olma ihtiyacını çözmemektedir. Ev sahibi olmak isteyenler için en makul yol faizsiz konut projeleri çalışmalarıdır. Bu konut projeleri, günümüz şartlarında tercih edilmeye başlanmıştır. Faiz oranları artmaktadır. Gelir düzeyi gün geçtikçe düşerken, ev fiyatları gün geçtikçe çıkmaya devam etmektedir. Bu nedenle aradaki uçurum, çok büyük mesafelere ulaşmıştır.

Konut projeleri açısından, genel anlamda çözüm olabilecek sistem faizsiz sistemdir. Faizin ne olduğunu bilerek, bütün faizsiz sistemleri araştırmak gerekir. Sözleşme şartlarının tam ve eksiksiz olarak okunması gerekir. Faizsiz ev projeleri için günümüz şartlarında en uygun seçenek diyebiliriz. Bu seçeneklerin değerlendirilmesiyle, size uygun ödeme şekli oluşturulabilir.

Mortgage % 100 ipotek türüdür ipotek ettiği malın tüm değer finanse edilmektedir, değerlendirme veya satın alma fiyatı, alt değer hacmine sahip bulunmaktadırlar. Bu krediyi bankalar tarafından verilen diğerlerinden ayıran şey, tam olarak kredinin kapsadığı yüzdede (kredinin değerine göre), normalde alacaklıya garanti vermeyi taahhüt edilen mülkün tahmini değerinin % 80’ine eşit veya daha az olan bir yüzde yatmaktadır.

Bankalar genellikle maksimum % 80 değerine karşılık, krediye eşit bir değerde ipotek kredisi verir. Bazı durumlarda, borçlu belirli şartları yerine getirirse ve ek teminatlar sunabilirse, finanse edilen yüzde % 100’e ulaşabilir. % 100 ipoteğe, mülke kayıtlı ipoteğe ek olarak, bir kefaletin açılması gerekebilir. . Bu teminat, ipoteği düzenleyen kuralların belirlediği% 80 sınırını aşan kredi değerinin% 20’lik payını karşılayacak şekilde olmalıdır. Alternatif olarak banka, borçludan verilen kredinin% 20’sine tekabül eden bir değer için devlet tahvillerini rehin vermesini isteyebilir. Piyasanın, mülkün değerinin% 100’ünü finanse eden ipoteklere sahip olması gerekiyor, ilk konutunu almak için ipotek açmayı düşünen ve aynı zamanda tasarruf etme kabiliyeti göstermeyenlerin ihtiyaçlarını karşılamak için oluşturuldu ve sonuç olarak, bankalara zaman içinde uzun süreli geri ödeme için sağlam garantiler sunmazlar (örneğin, bunlar genç çiftler için düşük kredilerdir ).

Aslında kredi banka tarafından verilen malın tamamını değerini kapsayan finansman işlemi riskini artırır. Bu, krediye uygulanan faiz oranlarında ve marjlarda artışa neden olur. Kredi sözleşmesi imzalandıktan ve noter önünde imzalanan kredi senedinin ardından para borçluya aktarılır ve kredinin amortismanına başlanır. Alacaklı banka ile yapılan anlaşmalara bağlı olarak geri ödeme 10 ile 30 yıl arasında sabit, değişken veya karma faiz oranı uygulaması ile gerçekleşebilir.

Mortgage 100: koşulları ve gereksinimleri nedir?

Tahmin edildiği üzere, bankaların talep ettiği yüzde 100 ipoteklerin ilk koşulu, daha büyük garantiler veya % 80 sınırını aşan kredi değerinin% 20’sini karşılayacak kefil politikasının imzalanması ile ilgilidir.

Gerekli olan diğer bir koşul, belirli bir iş istikrarına ve belirli bir ekonomik gelire sahip olduğunuzu kanıtlamaktır: bunda kalıcı bir sözleşmeye sahip olma ihtimalinin önemli bir yardım sağladığı inkâr edilemez.

Son olarak, yüzde yüz ipotek alabilmek için, başvuru sahiplerinin kötü ödeyenler listesine kayıtlı olmaması, yani CRIF tarafından önceden talep edilen bir kredinin taksitlerini ödemediği (veya geç ödemediği için rapor edilmiş olması gerekir.

Faizsiz Projeler Hakkında

Günümüzde banka kredileri faiz oranları o kadar arttı ki;  İpotekler bir ev satın almak için yaygın bir yol olsa da, sadece gerekli şartları yerine getirebilirseniz banka kredisi alabilirsiniz.  Yeterlilikler arasında kabul edilebilir bir kredi puanı, yeterli peşinat ve bir bankanın gelir ve istihdam gereksinimlerini karşılama sayılabilir. Unutmayalım, her ipotek faiz yükü demektir. Bu da uzun vadede ödemelerinizi hem uzatır hem de üstüne ek masraf bindirir. İyi haber şu ki günümüzde banka kredilerine alternatif sistemler var.  Faizsiz finansman sistemi ile faizsiz projelerden ev alabilirsiniz.

18 yaşını geçmiş ve düzenli geliri olan herkes faizsiz finansman avantajlarını değerlendirebilir.  Faizsiz ev almak çok büyük avantaj tek yapmanız gereken her aya ne kadar taksit ödeyebileceğinize dikkat etmektir.

Kira öder gibi ev sahibi olmak için peşinatsız faizsiz projeler konusunda faizsiz finansman şirketleri ile irtibata geçebilirsiniz.  Kısa sürede evinize kavuşacağınıza şüpheniz olmasın üstelik almak istediğiniz mülkü olması gereken fiyattan faiz yüküne girmeden temin etmiş olacaksınız.

birevim

5 Comments

  • Banka faiziyle ev almış biriyim, keşke faizsiz kurumlardan alsaydım diye düşünüyorum

  • Açıkçası bu durum birazda kişiden kişiye göre değişiyor. İmkanınız varsa banka faiziyle sıra vs beklemeden hemen alabilirsiniz evinizi, ya da faizsiz kurumlarda kura sıranızı bekleyip ev sahibi olabilirsiniz.

  • Abimler açıkçası krediyle ev aldılar, ortam onu uygun gösterdi, ancak faizsiz sistemlerde gerçekten çok iyi

  • Ben banka faiziyle aldım ancak faizsiz de almak isterdim faiz ödedim yıllarca

  • Banka faiziyle ev sahibi olan biriyim ve yıllarca boş yere faiz ödemeyle uğraşmışım diyorum, keşke faizsiz ev sahibi yapan firmalardan ev alsaydım

Leave a Comment

fifteen + 19 =