Avlu Nedir?  

Avlular, evi daha küçük, daha yönetilebilir alanlara bölmek için avlu tasarımını kullanarak bir binaya çapraz havalandırma sağlar, daha fazla duvar dışarıya açılır, bu nedenle eve hafif bir esintiyi teşvik etmek çok daha kolaydır.

birevim

Güçlü iç – dış mekan ile Avlu Bağlantısı

Tasarım hikayelerinde avlunun önemi yadsınamaz. Biyofilik Tasarımın öneminden bahsediyoruz. Harika açık hava ve doğa ile bağlantının bizim için iyi olduğunu biliyoruz. Avlu tasarımı ile avluya açılan iki ila dört duvar arasında bir duvarınız olabilir. Avlu, iç ve dış arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapan bir evin tasarımını sağlar. Avluların yukarıda listelenen tüm çevresel faydaları sağlamak için büyük olması gerekmez. Avluya açılan alanlar, aynı zamanda, avluya doğru uzanıyormuş gibi hissettirdiği için daha büyük hissettirir.

Avlular, boşlukları ayırmak için duraklama anları olarak kullanılabilir.  Görsel bağlantı vardır. Ancak boşlukları bölen ve gerektiğinde daha iyi bir ayrılma hissi veren akustik ve görsel tamponlar vardır. COVID sonrası bir dünyada avlu, günün büyük bir bölümünde kendinizi bir kutuya kapatmak zorunda olduğunuzu hissetmeden çalışma alanını yaşam alanlarından ayırmak için harika bir araç olabilir.

Avlular hakkında yaygın yanılgılar:

  • Değerli Brüt İç Alanı yedikçe evinizin değerini düşürecekler:

Öncelik GIA ise, sizin için bir avlu çözümünün olması pek olası değildir. Bununla birlikte, metrekarenin matematiği dışında (ki bunun basit bir fedakarlık olduğunu söyleyebilirim), mekanlarınızın tasarımında bir avluyu düşünmemeniz için başka bir neden olmadığı doğru değildir.

  • Etkili olmaları için büyük olmaları gerekir:

Hayır – avlunuz küçük bir alan olsa bile, ‘iklime’ bir kapı açma ve doğal ışık konusunda fırsat yaratır. Doğal kendinize ait alanlar doğru tasarım ile yaratılabilir.

  • Orada hiçbir şey büyümeyecek;

Bitkilerin hayatta kalmasını sağlamak için doğru yetiştirme ortamına ihtiyacınız var veya güzel bir yetiştirici seçimi gerçekten iyi çalışabiliyor. Ardından, neyin en iyi sonucu verdiğini araştırmak için avlunun yönünü dikkate almanız gerekir. Avluda çok fazla cam varsa, bitki örtüsünün yansımayla kavrulmasını önlemeniz gerektiğine dikkat edin.

Avlular birçok konuda yaşam kalitenizi yükseltmeye destek verecektir.

birevim

Leave a Comment

twelve + 8 =