Antre Nedir?

Antre bir evin girişi, yani diğer odalara açılan kapıların tipik olarak açılacağı ön kapının ötesindeki oda veya başka herhangi bir bina veya tesisin girişidir.  Farklı bir açıklama vermemiz gerekirse; Giriş yolu, bir binanın girişinin kapısı, geçidi veya genel alanıdır. … Bir evin veya binanın içine girerken geçtiğiniz açıklık, kapı veya küçük odaya giriş kapısı denir.

birevim

Kiralık Süitlerde Antrenin Önemi Nedir?

Birçok kişi şimdi ev sahibi olmaya çalışıyor. Evinizde bir daire oluşturursanız, kiraya verebilirsiniz. Ancak, kişi ortak alanınıza girip çıkıyorsa bu garipleşebilir. İster eksiksiz bir bodrum kat süiti kiralamak ister sadece bir yatak odası kiralamak isteyin, antre olması iyi bir seçenektir.

Sadece bu değil, ekstra kapılı kiralık bir süit de daha arzu edilir olarak kabul edilecektir. Daha hızlı kiralanacağını ve bunun için daha fazla para isteyebileceğinizi göreceksiniz.

Çok Nesilli Aileler İçin

Bir mülkü ayrı ayrı satın almak yerine, bir ailenin birden fazla nesli birlikte yaşayabilir. Cevap, aile alanlarını ayırmaktır. Örneğin, anne, baba ve çocuklar üst katı işgal ederken, yaşlı ebeveynler kendi bodrum katlarını aramak için bir bodrum süitini takdir edebilir. Bir yan giriş ile, bu kolay ve kullanışlı hale gelir. Büyükanne ve büyükbabalar, çocuklarının ve torunlarının hayatlarının aktif bir parçası olmaya devam ederken istedikleri gibi gelip gidebilirler. Antre olması büyük bir kolaylık sağlayacaktır.

Evcil Hayvanlar ve Çocuklar İçin

Eve sık sık girip çıkması gereken çocuklarınız ve evcil hayvanlarınız var mı? Çocuklar ve gençler için, bir antre onların ve arkadaşlarının girip çıkmalarını kolaylaştırır. Yanlarında spor aletleri varsa, kenara koyabilirler. Çocuklarınız halıları mahvetmeden önce kendilerini ve ayakkabılarını temizleyebilecekler!

Bu köpekler için de çok yararlıdır. Sık sık yürüdüğünüz köpekleriniz varsa, her yere çamurlu pençeler veya ıslak köpek suyu damlatmalarını istemezsiniz.

Daha Kolay Erişim İçin

Genellikle evinize bir eklenti oluşturduğunuzda antre gibi, mülkün yanına veya arkasına eklersiniz. Yan kapı, özellikle garajınızın içine değil de evinizin dışına park etme eğilimindeyseniz, bu alanları daha kolay erişilebilir hale getirir.

Erişim kolaylığı sadece genel amaçlı etkinlikleri içermez; Acil bir durumda da iyidir. Zaten fazladan bir yan kapı yerleştirdiyseniz, dışarıya kolayca erişilebilir olacak ve daha erken güvenli bir yere ulaşabileceksiniz.

birevim

Leave a Comment

18 + twelve =