Toki’den Alım Gücüne Göre Daire Fırsatı

İnsanların daha uygun fiyata ev sahibi olması ve kira ödememesi için TOKİ kurulmuştur. Bu kurumun açılımı Toplu Konut İdaresi olarak geçer. 1984 yılında kurulan kurum, gün geçtikçe daha kapsamlı ve aktif hizmet vermeye başlamıştır. Buradaki evlerin daha uygun olması birçok emeklinin bu tarz projelere yönelmesine neden olmaktadır. Elbette ihtiyaca yönelik yapılan bu dairelerin çoğunda çekiliş sistemi vardır. TOKİ konut projelerinin şehir merkezlerinde olmadığını göreceksiniz. Proje alanlarının büyük olması buna gerekçe olarak gösterilebilir.

birevim

En Son Konut Projeleri

Güncel konut projeleri arasından seçim yaparken, ilk etapta bütçe değerlendirmesi yapmanız gerekir. Bütçenize uygun olan konutları seçerseniz, ödemeler konusunda problem yaşamazsınız. Şu anda sadece İstanbul’da yapılan birçok proje vardır. Dolayısıyla kendi taban rakamınızı belirleyebilir ve nasıl bir yerde yaşamak istediğinizi düşünerek seçenekleri kategorize edebilirsiniz. Kentsel dönüşüm nedeni ile belli merkezi yerlerde de bu tarz projelerin olduğuna şahit olabilirsiniz; ancak bu projelerin fiyatları daha yüksek olacaktır. Yani aslında sizi yönlendiren en büyük etken bütçe olacaktır.

Toki’yle ilgili tüm haberlere ve il il konut projelerine https://www.evalmakistiyorum.com/toki/ buradan ulaşabilirsiniz.

Proje Seçimlerinde Ayrıntılar

Yeni konut projeleri arasında çok farklı konseptlere sahip olanları görebilirsiniz. Bunların arasında çok katlı olanlar da mevcut, bahçe konseptine yakın olan ve en fazla beş katlı olan projeler de mevcut. Türkiye bir deprem kuşağı bölgesi olduğu için deprem yönetmeliklerine uygun olarak yapılmış olan projeleri tercih etmeniz gerekir. Özellikle çok katlı projelerin emsal değerlerine bakmalısınız. Bölge emsaline uygun olan projelerin seçilmesi yerinde olacaktır. Zaten belediyeler buna uygun olmayan projelere hangi aşamada olursa olsun izin vermemektedir. Siz de bu durumu göz önünde bulundurmalısınız. Projenin yapıldığı alanın dere yatağı üstü olması emsal konusunda düşünmenize neden olur.

Genelde bu tür projelerin yapımında fore kazık kullanılsa da, zeminin yapısı önemlidir. Bu sebeple teknik yeterlilik belgeleri ve araştırmalarının can sağlığı için yapılması gerekir. Bu tarz bilgileri konut projelerinden talep etme hakkınız vardır. Onlar da zaten size bu konuda bilgi verecektir. Özellikle kentsel dönüşüm kapsamında olan projelerin firmalarını incelemeli ve zamanında teslimlere önem vermelisiniz. Proje sayısı fazla olduğu için hem cebinize hem sağlığınıza en uygun olan projeleri seçmelisiniz.

Faizsiz ev kampanyalarından yararlanmak için tek yapmanız gereken aşağıdaki formu doldurmanız. Yetkililer en kısa zamanda geri dönüş yapıp, koşul ve şartlar hakkında tarafınız geri dönüş yapacaklardır. Artık dar ve orta gelir düzeyine sahip aileler de ev sahibi olacak. Siz de hemen 444 23 53 nolu bilgi hattını arayarak aklınıza takılan tüm sorulara yanıt bulabilir hayallerinizdeki EVE kavuşabilirsiniz.

birevim

Leave a Comment

three − 1 =