Toki Konut Projeleri Yüz Güldürüyor

Kısa adı TOKİ olan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, ülke genelinde bir çok farklı il ve lokasyonda hayat geçirdiği  konut projeleri  ile orta ve dar gelirli vatandaşların  ev sahibi olma hayalini gerçeğe dönüştürüyor.

birevim

Toki konut projeleri, farklı illerde kentin özelliklerine ve vatandaşların genel ihtiyaçlarına uygun, konut projeleri ile insanların yüzünü güldürüyor. Kentleşmenin tam anlamıyla sağlanamadığı ve sanayi alanında iyi gelişemeyen kentlerde, düşük olan gelir seviyesi konut edinmedeki en büyük sıkıntı olmaya devam ediyor. Öte yandan kısıtlı olan arazi sorunu da gelişen kentlerin temel sorunu olmayı sürdürüyor.

Kent merkezlerinde yeteri kadar imara uygun arazinin olmaması nedeniyle, kentlerin genişlemesi merkez dışında meydana geliyor. Boş alanların kentsel konut projeleri ile hayat bulması hem konut ihtiyacının karşılanmasına katkıda bulunuyor hem de bir çok insanın ev hayalini gerçeğe dönüştürüyor. Kent merkezlerinde ancak, kentsel dönüşüm kapsamında çok eski ve içinde barınılması sakıncalı olan yapıların yıkılıp yeniden yapılması ile yeni konut projeleri hayata geçiyor.

Bütçeye Göre Ev

Söz konusu kentsel dönüşüm projeleri de ağırlıklı olarak yerinde dönüşüm kapsamında yapıldığından, dönüşüm yapılacak bina sakinleri belli şartlar karşılığında müteahhitlerle anlaşarak, yeniden konut projelerinde hak sahibi olarak yer alıyor. Durum böyle olunca, özellikle kentsel yapı içerisinde günümüzde ev sahibi olmak gerçekten çok zor, ama imkansız değil. Almak istediğiniz konut ve alabileceğini konut arasında dağlar kadar fark var. Siz, buna ne kadar gerçekçi pencereden bakar ve gelir gider dengenizi doğru planlarsanız; hedefinizdeki eve  o kadar yaklaşırsınız.

Bütçenizi belirledikten sonra size uygun özelliklerdeki evi toki konut projeleri içerisinde veya başka uygun koşullarla edinme yolunu seçebilirsiniz. Bu alternatifler tamamen sizin konut için verebileceğiniz peşinat, ödeyebileceğiniz taksit ve istediğiniz vade oranı ile orantılı. İsterseniz, almak istediğiniz  evi herhangi bir projeye bağlı olmaksızın beğenebilir ve faizsiz ödeme modelini tercih edebilirsiniz.Ev almaya karar verdiğinizde bulunduğunuz kentteki konut projelerinin yatırımcılara sunduğu olanak ve koşullar ile  kendi bütçenizi en ince ayrıntısına kadar dikkatli inceleyip, öyle karar vermeniz ilerde önünüze çıkacak sıkıntıları azaltacaktır.

birevim

Leave a Comment

seven − seven =