Faizsiz Konut Projelerinin Avantajları

Birçok banka ve özel sektördeki firmalar, gayrimenkul alımında uyguladıkları faiz oranları ile alıcıları zor durumda bırakıyor. Ödemelerde uygulanan faiz oranları bazen konutun değerini neredeyse yarısı kadar arttırmak ve ödeme süresini uzatmaktadır. Son dönemlerde faizsiz konut projeleri konusunda hem devlet hem de özel sektördeki bazı firmalar tarafından birçok girişimde bulunulmuş ve uygulamaya geçilmiştir.

Devlet destekli toplu konut projeleri ve özel sektörün yaptığı konut projeleri faizsiz ödeme seçenekleri ile ev sahibi olmak isteyen kişilerin beğenisine sunulmuştur. Devlet desteği ile yapılan Toki konut projeleri uygun fiyatları ve kolay ödeme seçenekleri ile en fazla tercih edilen gayrimenkuller arasında yerini almaktadır. Kira öder gibi ev sahibi olabileceğiniz Toki konutları ile kira ödeme derdinden kurtulabilirsiniz. Piyasaya oranla çok daha uygun fiyatlar sunan Toki, Orta gelir düzeyine sahip herkesi ev sahibi yapıyor. Özel sektördeki inşaat firmaları da yaptıkları ödeme kolaylıkları, faizsiz rakamları ve çeşitli ödeme seçenekleriyle ev sahibi olmak isteyen kişilere birçok seçenek sunuyor.

Faiz ödemeden ev sahibi olabileceğiniz bu konut projelerinin size sağladığı avantajlar şu şekildedir:

– Gayrimenkule mevcut değerinden sahip olmak: Alacağınız gayrimenkule faiz ödemeyeceğiniz için fazladan bir masrafa katlanmak zorunda kalmaz ve bütçenizi koruma imkânına sahip olursunuz. Faiz ödemelerindeki Merkez Bankası’nın uyguladığı ve değişen faiz oranlarından dolayı artan ödemeleriniz olmaz ve standart ücretlendirmelerle her ay ödeyeceğiniz taksitlerin tutarını bilirsiniz.

– Fiyatta indirim imkânı sağlamak: Faizsiz konut projelerinde yapılan peşin ödemeler sayesinde gayrimenkulü pazarlık yaparak çok daha uygun fiyatlardan alabilirsiniz. Özellikle özel sektörde yapılan indirimler sayesinde ev almak isteyen kişiler bütçelerinde oldukça fazla kar sağlamaktadır. Toki konutlarında bu indirimler çok daha az olmasına karşın gene de peşin almak isteyen kişilere kolaylıklar sağlanmaktadır.

– Ödemeleri belirleme imkânı sağlamak: Konut alımlarında ödemeleriniz bütçenize göre şekillendirebilirsiniz. İnşaat firması ile yapacağınız anlaşmalarda ödeme seçeneklerini bütçenize en uygun şekilde belirleme imkânınız bulunmaktadır. İsterseniz bir kaç eşit taksitte kısa sürede ödemelerinizi bitirebilir veya aylık kira öder gibi ödemelerinizi yapabilirsiniz. Ancak belirli bir peşinat ödemeniz gerektiğini unutmamalı ve ona uygun bir bütçe hazırlamanız gerekmektedir.