Faizsiz Hayvan Kredisi Nasıl Alınır? 2020 Yılında Var Mı?

Günümüzde çiftçilerin büyümesi ve gelişmesi için çeşitli destek paketleri açıklanıyor. Bu çerçevede çiftçiye açıklanan destekler her yıl detaylı analiz yapılarak birçok detay ile belirlenmektedir. Ayrıca sürü büyütme desteği ile birlikte 500 bin düve desteği uygulanırken aynı zamanda 500 bin besilik büyükbaş hayvan desteği yanında 6 bin lira çoban desteği veriliyor.

birevim

Tarım ve Orman Bakanlığı 30 bin lira değerinde tutarda hayvan vermektedir. Bunun yanı sıra yapılan desteklerle çiftçilerin kalkınması ve büyümesi hedefleniyor. TKDK tarafından IPARD ve IPARD2 projeleri içerisinde geri ödemesiz destekler de bulunurken siz de bu haberleri takip ederek başvuruda bulunabilir ve desteklerden yararlanarak faizsiz hayvan kredi alabilirsiniz. 

Ziraat Bankası Tüm Çiftçilere Uygun Faizlerle Bu Kredileri Sunuyor

Hayvan kredisi veren bankalar arasında yer alan Ziraat Bankası tüm çiftçilere uygun faizlerle bu kredileri sunmaktadır. Yapılan başvuru sonrasında tüm detaylar incelenerek krediye uygunluğuna göre onay çıkmakta ve banka tarafından hayvan kredisi imkanı verilmektedir.

Devlet bankası olması Ziraat bankasının diğer bankalara göre avantajlı olmasını sağlıyor. Ayrıca bundan dolayı da devlet hayvancılık desteklerini halka bu banka üzerinden uygun faiz oranları ile ulaştırmaktadır.

Alınacak olan kredileri uygun şartlar altında onaylatılması ile hayvancılık kredisini almaya hak kazanabilirsiniz. Bununla birlikte arı, ördek, kaz, tavuk, koyun, kuzu, küçük baş veya inek, dana için hayvan kredisi alınabilir. Bunun için öncelikle belirli şartları yerine getirmek gerekiyor.

Başvuru İçin İstenilen Şartlar Nelerdir?

T.C. Ziraat Bankası hayvan kredisi talep ederken bazı şartları öne sürmektedir. Bu çerçevede hayvan kredisi para miktarı kadar taşınmaz ipotek isteniyor. Devlet destekli  0 faizli hayvan kredisi ile işinizi büyütmek ve sektörde öne çıkmak istiyorsanız, bu konuda sıfır faizli kredi çekebilirsiniz. Çekmek isteyen ve hayvancılık yapan çiftçilerimiz kredi başvuru sonrası banka tarafından bilirkişi gönderilmektedir. Gönderilen bu bilirkişinin raporu sonrasında hayvan kredisi onayı çıkmakta ya da ret cevabı verilmektedir. Hayvanın da şartları uygun olması halinde başvuru yapan çiftçinin onayı gelerek para hesabına gönderilmek üzere kredi çekme imkanından yararlanabilirler.

Ziraat Bankası TKK %0 Faizli Üst Limit Kredi Tutarları

Resmi Gazetede yayınlanan bildiri üzerine Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri indirimli krediler verileceği açıklanmıştı. Yapılan açıklama sonrasında krediler 3 yıllık dönem itibari ile 31 Aralık 2020 yılına kadar süren başvuru süresi sonrasında çiftçilere verilecektir.

Sütçü, etçi ve kombine sığır yetiştiriciliğinde Kredi üst limitleri 25 milyon TL olup, aynı zamanda yaygın hayvansal üretim kredilerinin bu limit 1.500.000 TL’ olarak belirlenirken üst limitler farklılık göstermektedir. Damızlık düve yetiştiriciliğinde ise üst limit oranı yapılan açıklama ile 10 milyon TL’ olduğu belirtildi. Büyükbaş hayvan besiciliğinde kredi üst limiti 10 milyon TL iken Küçükbaş hayvancılık kredilerinin üst limitleri 15 milyon olarak belirlenmiştir.

 

birevim

13 Comments

 • Tarım alanında kredi veren çok gördüm ama hayvan kredisi ilk defa duyuyorum, hayvancılar için çok iyi olur sanırım bu kredi.

 • Haberi görmem çok iyi oldu, akrabalarımdan bu alanda ilgilenenler var ve onlar bu pandemi sürecinde bundan faydalanabilirler.

 • Devletimiz tarım ve hayvancılıkla ilgilenen bireyleri desteklemesi gerekiyor ve bu hayvan kredisi desteği çok iyi olmuş

 • Haberlerde böyle şeyleri görmüyoruz ve ister istemez tarım ve hayvancılığa destek yok diyoruz ama bu haberi görmek çok mutlu etti beni

 • Faizsiz hayvan kredisi gerçekten günümüzdeki hayvancılıkla ilgilen insanlar için önemli bir fırsat

 • Faizsiz hayvan kredisi almak için çiftçi olarak kaydımız olması gerekiyor mu belediyede?

  • Merhaba Müge Hanım,
   Hayvancılık yapan çiftçilerimiz kredi başvuru sonrası banka tarafından bilirkişi gönderilmektedir. Gönderilen bu bilirkişinin raporu sonrasında hayvan kredisi onayı çıkmakta ya da ret cevabı verilmektedir.

 • Faizsiz hayvan kredisi güzel bir fırsat, tarım ve hayvancılıkla ilgilenenler için iyi fırsat

 • Hayvancılıkla ilgilenen vatandaşlar için her sene faizsiz hayvan kredisi verilmesi çok iyi, peki bir kişi her sene bu desteği alabiliyor mu yoksa bir kerelik mi?

  • Merhaba Kadir Bey,
   Kredi ile ilgili tekrar kullanılamaz şeklinde bilgi paylaşılmamıştır.

Leave a Comment

4 + three =