Emlak Haberleri

Faiz Ödemeden Ev Sahibi Oluyorlar

Faiz Ödemeden Ev Sahibi Oluyorlar

TOKİ ile ev almak istiyorum diyenler borçlarını kendi birikimleri ile ödüyorlar. Binlerce ailenin tercihi olan TOKİ projeleri faiz ödemeden ev almak istiyorum diyenleri düşük ödemelerle taksitle ev sahibi yapıyor.

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, orta ve dar gelirli vatandaşların talepleri doğrultusunda indirim yaptıklarını ve katılım oranının memnuniyet verici olduğunu bildirdi.

Bulut ayrıca, “Vatandaşların birikimlerinin değerlendirilmesi ve bu birikimlerin kendilerine kazanç sağlamasını hedefledik. Kampanyamızda yüzde 22’lik bir indirim oranı söz konusu. Bu oranı piyasa şartlarını gözeterek, vatandaşımızın lehine olacak şekilde belirledik. Kampanyadan elde edilen hasılatın yaklaşık yüzde 78’ini vatandaş kişisel birikimleriyle gerçekleştirdi, bankadan ya da herhangi bir finans kuruluşundan bir kaynak, kredi kullanmadı” şeklinde konuştu.

İndirim kampanyası kapsamında vatandaşların tasarruflarıyla yaptıkları ödemenin 395 milyon 197 bin liraya ulaştığını bildirdi.

Başkan Bulut, TOKİ’ye olan yoğun ilgi ve talebin duyulan güvenden kaynaklandığından da bahsetti.

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, projelerin inşa çalışmalarının başlamasını takiben konutların 36 ay içinde vatandaşa teslim edileceğini ve taksitle ev sahibi olmak isteyen vatandaşların konut teslimlerinden sonra ödemelere başlayacağını belirtti.

 

 

Benzer Yazılar
Emlak Haberleri

Dünyanın En Güzel 10 Prefabrik Evi

Emlak Haberleri

Kat İrtifakından Kat Mülkiyetine Geçiş İçin Gerekli Belgeler

Emlak Haberleri

Emlak Konut Projeleri İle Ev Sahibi Olun

Emlak Haberleri

Engelliye Ev Müjdesi! Engelli Kampanyaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir