Faiz Ödemeden Ev Sahibi Oluyorlar

TOKİ ile ev almak istiyorum diyenler borçlarını kendi birikimleri ile ödüyorlar. Binlerce ailenin tercihi olan TOKİ projeleri faiz ödemeden ev almak istiyorum diyenleri düşük ödemelerle taksitle ev sahibi yapıyor.

birevim

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, orta ve dar gelirli vatandaşların talepleri doğrultusunda indirim yaptıklarını ve katılım oranının memnuniyet verici olduğunu bildirdi.

Bulut ayrıca, “Vatandaşların birikimlerinin değerlendirilmesi ve bu birikimlerin kendilerine kazanç sağlamasını hedefledik. Kampanyamızda yüzde 22’lik bir indirim oranı söz konusu. Bu oranı piyasa şartlarını gözeterek, vatandaşımızın lehine olacak şekilde belirledik. Kampanyadan elde edilen hasılatın yaklaşık yüzde 78’ini vatandaş kişisel birikimleriyle gerçekleştirdi, bankadan ya da herhangi bir finans kuruluşundan bir kaynak, kredi kullanmadı” şeklinde konuştu.

İndirim kampanyası kapsamında vatandaşların tasarruflarıyla yaptıkları ödemenin 395 milyon 197 bin liraya ulaştığını bildirdi.

Başkan Bulut, TOKİ’ye olan yoğun ilgi ve talebin duyulan güvenden kaynaklandığından da bahsetti.

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, projelerin inşa çalışmalarının başlamasını takiben konutların 36 ay içinde vatandaşa teslim edileceğini ve taksitle ev sahibi olmak isteyen vatandaşların konut teslimlerinden sonra ödemelere başlayacağını belirtti.

 

 

birevim

Leave a Comment

20 − 7 =