Ev Satmak İçin Ne Yapmalı, Kimden Destek Almalı?

Ev satmak için ne yapmalı, kimden destek almalı diye düşünüyorsanız yazımızın içeriğini takip edebilirsiniz. Evi değerinde bir fiyata satmak ve satış döneminde herhangi bir sorun yaşamamak için dikkat edilmesi gereken çok önemli ve temel konular vardır. Örnek vermek gerekirse ederinden fazla değer biçilen ev çeşitleri uzun bir süre zarfında satılmayabilir ya da değerinden çok daha düşük bir fiyata elden çıkartılabilir.

birevim

Ev satmak için alınması gereken tedbirleri öğrenmek isteyen tüm kişilere yazımız içeriğinde madde madde yer veriyoruz.

Güvenilir Gayrimenkul Danışmanları

Ev satmadan önce güvenilir bir gayrimenkul danışmanıyla görüşmek önemli bir etkendir.

Ev satma işinin ayrıntıları ve detayları ile uğraşmak zaman alan bir işlemdir. Bu sebeple ev satma kategorisi üzerinde çalışan meslek gruplarından her türlü satış öncesi ve satış sonrası destek alınması mümkündür. Güvenilir bir gayrimenkul danışmanı edinerek, çeşitli oranlarda hizmet bedeli ödeyerek karşılığında profesyonel bir ev satış hizmeti alınması mümkündür.

Ev Alım Ve Satım Uygulamaları Hakkındaki Platformlar

Ev alıp yada satarken tüm kişilerin imdadına koşan ve en hızlı yardımcı kuşkusuz sahibinden.com resmi web sitesidir. Milyonlarca kişiye sahip olan site üzerinden ihtiyaca yönelik olan ev kriterleri belirlenerek pratik bir şekilde bilgi almak mümkündür. Eviniz ile ilgili tüm detay bilgilere ve verilere yer verebileceğiniz bu başarılı platform sayesinde evi potansiyel alıcılarla buluşturarak hızlı bir şekilde satış işlemlerine geçebilirsiniz.

Hızlı Ev Satma Önerileri

Günümüzde seri ve güvenli bir sistemle ev satmak için bir çok kilit nokta yer almaktadır.

Satış döneminden önce ve satış esnasında birkaç kilit noktaya dikkat çekerek müşterilerle anlaşma şansını elde edebilirsiniz. Satmayı düşündüğünüz değerli eviniz için minyatür bir ilan hazırlayabilirsiniz. Ancak bu ilanda  evle ilgili olan her türlü ayrıntıya yer vermelisiniz. Evle alakakı ne kadar çok bilgiye ilanınızda yer verirseniz potansiyel olarak evi almayı düşünen kişilerin  o kadar çok dikkatini çekersiniz.

İlanda evle ilgili fotoğraflara mutlaka yer vermelisiniz. Ancak fotoğraflara profesyonel bir bakış açısı ile yön verin. Bu konu için ise internette yer alan örnekleri mutlaka inceleyin. Bunun yanı sıra profesyonel bir fotoğrafçıdan da destek alabileceğinizi unutmayın. Alıcılara evinizi gezdirirken ışıklandırma sistemine oldukça dikkat edin. Zira aydınlık ve ışık içinde olan evler daima daha fazla dikkat çekecektir. Ev için belirlemiş olduğunuz fiyattan asla şaşmayın. Satış fiyatının doğru belirlenmesi ev satışlarında en önemli püf noktadır. Ev satın alacak olan kişilerin bu işi  ince eleyip sık dokuduklarını kesinlikle aklınızdan çıkartmayın. Evinizin değerini tespit etmek için ise aylık kira gelirini veya benzer konumda yer alan ve yakın özelliklere sahip olan evleri analiz etmelisiniz. Ev ilanında yer alan bilgileri her zaman güncelleyin.

 

birevim

5 Comments

  • Ev satmak için bence kendiniz ilanı koyun, günümüzde emlakçılar sizden ucuz fiyat biçmenizi isteyip üzerine artı fiyat koyma düşüncesindeler.

  • Ev satmak için günümüzde çok fazla emlak firması var ancak kendiniz satabilirseniz daha çok cebinize para kalır 🙂

  • Ev satmak şu süreçte çok sıkıntılı, bence kendiniz sahibindenden koyup deneyin şansınızı

  • Ev satmak için emlakçılara danışabilirsiniz ancak kendiniz satarsanız cebinize daha çok para kalır 🙂

  • Emlak firmalarından destek almıştım bende, gayrimenkul danışmanları oluyor evinizi satmanıza yardımcı oluyor

Leave a Comment

twelve − eleven =