Ev Almak İsteyen İnsanların Avantajları

Günümüzün en büyük sorunlarından biri haline gelen ev alabilmek oldukça zorlu bir süreci kapsamaya başladı. Bu zaman dilimi içerisinde insanlar çok fazla yıpranıyor ve yaşam kaliteleri oldukça düşüyor. Hazırlanan konut projeleri sayesinde insanların çok kolay bir şekilde ev sahibi olmasına yardım ediliyor. Birçok banka ve devletin verdiği krediler sayesinde ev alma umudu olmayan insanların umut kaynağı olması ile insanlar istedikleri evi satın alma şansına kavuştular. Kişiye özel olarak hazırlanan faizsiz kredi planları ile herkesin ödeme gücü hesaba alınarak yapılmaktadır. Bu şekilde insanlar çektikleri kredileri öderken zorlanmıyorlar ve yaşam standartlarından da hiçbir ödün vermiyorlar.

birevim-reklam

Toplu Konut Mucizesi

İnsanlar yıllarca kirada oturdukları evlere yüksek miktarda kira bedeli ödemektedirler. Bu şekilde ödedikleri kiralar nedeni ile para biriktirme şansları da bulunmamaktadır. Ancak toplu konut şirketleri yeni konut projeleri gerçekleştirerek her insanın ödeme gücüne göre evler yapmaktadır. Gerek odası az olan gerekse metrekaresi küçük olan birçok ev yaparak herkesin ödeme gücüne göre bir plan gerçekleştirilmektedir. Oldukça iyi şartlarda satışa sunulan bu evlerin ödeme vadeleri uzun tutularak normal bir eve kira öder gibi ev sahibi olma şansı tanınmaktadır. Birçok insan uzun vadeli ödemeyi göze alamasa da aslında başka bir eve kira ödeyip aynı zamanda para biriktirip ev almak da çok büyük bir hayal olarak görülmektedir.

Devletin Faizsiz Kredileri

Devlet gerek toki konut projeleri kapsamından gerekse de peşin para ile ev alınabilmesi için birçok kredi imkânı sunmaktadır. Bu krediler sayesinde insanlar ev sahibi olmak yolunda çok iyi ve rahatlatıcı adımlar atmaktadırlar. Devlet memura, engellilere, şehit ailelerine ve diğer vatandaşlarına ayrı ayrı hazırlanacak olan faizsiz krediler vererek ev almalarına destek olmaktadır. Devletin verdiği konut kredisi yalnızca bir kere alınabiliyor. Yani sadece ilk evinizi alırken bu kredilerden yararlanıyorsunuz. İkinci bir ev almak istediğinizde devlet size bu krediyi yeniden vermiyor. Devletin verdiği kredi tutarları almak istediğiniz evin fiyatına göre değişmektedir. Aynı zamanda eğer normal bir vatandaşsanız aynı çeyiz kredisi gibi peşinatınızın belli bir miktarı konusunda da yardımcı olmaktadır.

birevim-sabit-reklam

Leave a Comment

*

code