Ev Almak İsteyen İnsanların Avantajları

Avantajlı bir şekilde ev sahibi olmak, oldukça mümkün bir durumdur. Günümüzde ileriye dönük bir yatırım yapmak isteyenler için ev sahibi olma, tercih edilen bir yöntemdir. Ancak sürekli olarak kira ya da bunun gibi çeşitli etmenlerle uğraşmadan, kendi evini almak isteyenler de oturum amaçlı olarak ev sahibi olabilir.

birevim

Ev Sahibi Olma Konusunda Detaylar

Ev sahibi olmak için birçok firma, kişilerin karşısına faiz, peşinat ya da kefil gibi durumları çıkartmaktadır. Ancak firmamız tarafından ev sahibi olurken, peşinatsız ev sahibi olma durumu gerçekleşmektedir. Aynı zamanda konu ile detaylı bilgiyi, firma ile iletişime geçtiğiniz takdirde öğrenebilirsiniz. Kefilsiz ev sahibi olma ya da ev sahibi olurken çeşitli avantajları kullanmak, bütçeye de etki etmektedir.

Faizsiz Ev Sahibi Olmanın Avantajları

Firmamız ile faizsiz bir şekilde ev sahibi olmak oldukça mümkün bir durumdur. Faizsiz ev sahibi olma, genel olarak;

  •    Sabit maaşlı olan kişilerin tercihinde olmaktadır.
  •   Ancak birikimini yatırım üzerinden yapıp, faize bulaşmadan ev sahibi olmakta yine finans uzmanlarının kişiye uyguladıkları belirli programlara göre yönlendirilmektedir.

Ev sahibi olmak, günümüzde oldukça çeşitli avantajları ile yer edilmektedir. Eskiden ev sahibi olurken, birçok etmene dayalı programlar bulunmaktaydı. Ancak günümüzde doğru bir finans firması ile çalıştığınız takdirde, bütçeniz uygun bir ev sahibi olabilirsiniz. Aynı zamanda faizsiz ev sahibi olma, finansmanın tarafına da uyguladığı programlar ile karşılıklı memnuniyet içerisinde gerçekleşmektedir.

Peşinatsız Ev Sahibi Olmanın Avantajları

Peşinatsız ev sahibi olmak, diğer bir kelime anlamı ile ifade edildiği takdirde kira öder gibi ev sahibi olmaktır.

  • Kiracı olarak kira ödemek ya da bu durumun zorunlu bir şekilde yapılması, peşinatsız ev sahibi olma şartları arasında yer edilmemektedir.
  • Peşinatsız ev sahibi olmak, finansman desteği ve güvenilir bir banka ile gerçekleşmektedir.
  • Bütçenize ya da gelir gider durumunuza göre firmamız tarafından aylık ödemeler karşılaştırılır.
  • Evin yüzdesine göre bankadan sağlanan finansman ile birlikte peşinatsız bir şekil oldukça avantajlı olarak ev sahibi olabilirsiniz.
  • Kira öder gibi ev sahibi olmak, peşinatsız ev sahibi olmanın oldukça tercih edilen bir yöntemidir.

Ev Sahibi Olmanın Avantajları

Yeni evlenen kişiler ya da kendi evinin sahibi olmak isteyen kişiler için ev sahibi olmak, günümüzde birçok avantajı bulundurmaktadır. Ev sahibi olurken faizsiz ve peşinatsız bir şekilde firmamız ile bu durum oldukça kolaydır. Ev sahibi olmak isteyenlerin, gelir bütçe durumlarına göre yardımcı olunmaktadır. Ev sahibi olurken, birçok kişinin ev konusundaki hayalleri de, yine firmamız tarafından karşılanmaktadır.  İlerleyen konut sektörü ile birlikte yapılan konut projeleri, ev sahibi olmak isteyen kişilere belirli avantajları  bulundurmaktadır. Ancak bu durumda güvenilir firmalar ile çalışma yürütüldüğü takdirde avantajlar daha net bir şekilde yer alır. Böylelikle sorun yaşanmaz.

Günümüzün en büyük sorunlarından biri haline gelen ev alabilmek oldukça zorlu bir süreci kapsamaya başladı. Bu zaman dilimi içerisinde insanlar çok fazla yıpranıyor ve yaşam kaliteleri oldukça düşüyor. Hazırlanan konut projeleri sayesinde insanların çok kolay bir şekilde ev sahibi olmasına yardım ediliyor. Birçok banka ve devletin verdiği krediler sayesinde ev alma umudu olmayan insanların umut kaynağı olması ile insanlar istedikleri evi satın alma şansına kavuştular. Kişiye özel olarak hazırlanan faizsiz kredi planları ile herkesin ödeme gücü hesaba alınarak yapılmaktadır. Bu şekilde insanlar çektikleri kredileri öderken zorlanmıyorlar ve yaşam standartlarından da hiçbir ödün vermiyorlar.

Toplu Konut Mucizesi

İnsanlar yıllarca kirada oturdukları evlere yüksek miktarda kira bedeli ödemektedirler. Bu şekilde ödedikleri kiralar nedeni ile para biriktirme şansları da bulunmamaktadır. Ancak toplu konut şirketleri yeni konut projeleri gerçekleştirerek her insanın ödeme gücüne göre evler yapmaktadır. Gerek odası az olan gerekse metrekaresi küçük olan birçok ev yaparak herkesin ödeme gücüne göre bir plan gerçekleştirilmektedir. Oldukça iyi şartlarda satışa sunulan bu evlerin ödeme vadeleri uzun tutularak normal bir eve kira öder gibi ev sahibi olma şansı tanınmaktadır. Birçok insan uzun vadeli ödemeyi göze alamasa da aslında başka bir eve kira ödeyip aynı zamanda para biriktirip ev almak da çok büyük bir hayal olarak görülmektedir.

Devletin Faizsiz Kredileri

Devlet gerek toki konut projeleri kapsamından gerekse de peşin para ile ev alınabilmesi için birçok kredi imkânı sunmaktadır. Bu krediler sayesinde insanlar ev sahibi olmak yolunda çok iyi ve rahatlatıcı adımlar atmaktadırlar. Devlet memura, engellilere, şehit ailelerine ve diğer vatandaşlarına ayrı ayrı hazırlanacak olan faizsiz krediler vererek ev almalarına destek olmaktadır. Devletin verdiği konut kredisi yalnızca bir kere alınabiliyor. Yani sadece ilk evinizi alırken bu kredilerden yararlanıyorsunuz. İkinci bir ev almak istediğinizde devlet size bu krediyi yeniden vermiyor. Devletin verdiği kredi tutarları almak istediğiniz evin fiyatına göre değişmektedir. Aynı zamanda eğer normal bir vatandaşsanız aynı çeyiz kredisi gibi peşinatınızın belli bir miktarı konusunda da yardımcı olmaktadır.

birevim

2 Comments

  • Ev almak isteyenlere faizsiz sistemleri bende öneriyorum çevremde, bende başvurdum teslim süresini bekliyorum

  • Ev almak isteyenlerin bir çoğu faizsiz sistemlere yönelmiş durumda, artık bankadan kredi çeken sayısı azalıyor

Leave a Comment

nine − four =