Ev Sahibi Olmanın Mantıklı Yolu

Ev sahibi olmak genel olarak yeni evlenen kişiler için ya da   kendine ait bir evi olmasını isteyenlerin tercihi olmaktadır. Ev sahibi olmak gelişim gösteren konut sektörü ile birlikte oldukça fazla kişinin araştırdığı bir durumdur. Firmamız ile birlikte peşinatsız, faizsiz ya da kefilsiz bir şekilde ev sahibi olabilirsiniz. Ev sahibi olurken birçok kişinin karşısına engel olarak çıkan bu etmenler, firmamız ile iletişime geçtiğiniz ortadan kalkmaktadır.

birevim

Ev Kredisi İle Ev Sahibi Olma

Ev sahibi olurken uzun süreli olarak ücret ödemek yerine, oldukça mantıklı yollar ile bu durumu sağlayabilirsiniz. Günümüzde konut kredisi ya da ev kredisi olarak yer edilen durum, ev sahibi olmak isteyenlerin avantajı olarak yer almaktadır. Ev sahibi olurken kestirme bir yol olarak bulunmaktadır. İçeriğinde birçok avantajı bulunduran ev kredisi, ev sahibi olmanın mantıklı bir yoludur. Gelişen ve ilerleyen konut sektörü ile birlikte birçok konut projesi de, inşaat mühendisleri tarafından hayata geçirilmektedir. Bu durumda nüfusun ve konut ihtiyacının artış göstermesiyle birlikte evlere yapılan faiz oranları da değişkenlik göstermektedir. Firmamız ile birlikte iletişime geçtiğiniz takdirde, peşinatsız ev sahibi olma hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Ev Kredisi Avantajları

Ev sahibi olurken, uzun vadeli ödeme ile birlikte düşük faizli ev kredisi yer edilmektedir. Bu durum ev kredisinin avantajları arasında oldukça ön planda olmaktadır. Aynı zamanda ödeme konusunda ılımlı bir yaklaşım tercih edenler için de tercih edilmektedir.

  • Ödeme miktarına göre konut kredisinin yer alması, gelir durumu değişkenlik gösteren kişilerin tercihi olmaktadır.
  • Ev sahibi olurken aynı zamanda konutu ileriye dönük yatırım aracı olarak tercih etmekte, birikim yapanların bir tercihi olmaktadır.

Kazançlı Yatırım Aracı: Ev

Günümüzde en iyi yatırım aracı ev sahibi olmaktır. Değişen ekonomi sektörü ile birlikte finansal anlamda bir yatırım yapmak, bu konuyu evi üzerinden değerlendirmek isteyenlerin bir yöntemi olmaktadır. Ev sahibi olurken yalnızca amacın ev sahibi olmak değil, aynı zamanda birçok avantajı da içerisinde bulundurarak bir tercih yapmak önemlidir.

  • Konutun bulunduğu alan,
  • Etrafındaki sosyal ya da ulaşım imkanları,
  • Faizsiz ev sahibi olma,
  • Ve eşitli alternatif  yollar araştırılmaktadır.

Yatırımını  ev üzerinden yapan kişiler için bu tarz durumlar incelenmektedir.

Ev Sahibi Olurken Doğru Rehber

Ev sahibi olmanın mantıklı yollarını, avantaja çevirebilmek önemli bir durumdur. Örneğin senetle ya da konut kredisi ile ev alırken çeşitli avantajlarının, gelir durumuna göre değişkenlik göstermesi kişilerin zorlanmadan ev sahibi olabilmesi için bir yöntemdir. Ev sahibi olurken mantıklı bir karar vermek, alanında tecrübeli bir firma ile çalışmayı da sağlamaktadır. Burada ev sahibi olurken oldukça mantıklı bir yolu tercih etmek isteyenler için sizde firmamızla  iletişime geçebilirsiniz. Firmamız kefilsiz ev sahibi olma ya da ev sahibi olurken avantajlı yöntemlerini kullanmak isteyenler için yol gösterici olmaktadır.

Faizsiz sistemle ev sahibi olmak, ev sahibi olmanın en mantıklı yoludur. Yapılan konut projeleri, ödeme şeklinin faizsiz olması, günümüzde aranılan en önemli özelliklerden biridir. Banka faizinin ev fiyatı kadar para alması, % 80 vermesi, inanç bakımından sıkıntıları, ödemenin gecikmesi halinde, ödemelere de faiz bindirmesi, ödeme yapılamadığında eve el konulması, banka faizinin oluşturduğu problemlerdir. Ancak günümüzde yeni konut projeleri aradığımız sağlıklı ödeme şekillerini sunmalıdır.

Faizsiz Konut Projeleri, Faizin Bilinmesi İle Ortaya Çıkar

Toki çalışmaları, faizsiz proje yapsa da, kısıtlı kişilere yapmaktadır. Genellikle engelliler, gaziler, şehit yakınları ve dul-yetim kimseler, toki konut projeleri çalışmalarından en iyi faydalanan kesimdir. Faizin ne olduğunu bilmek, faizsiz kredi ve projeleri ayırt edebilmek için gereklidir. Bankaların acımasız kredi anlayışı, birçok aileyi mağdur etmiştir. Son zamanlardaki faiz artırımı da bu duruma tuz biber olmuştur.

Faizsiz Sistemler

Bazı özel kurumlar, faizsiz sistem çalışmaları ile birlikte, ev sahibi olmak isteyenlerin ev sahibi olmaları için özel sistemler geliştirmişlerdir. Mesela, hizmet bedeli ile oluşturulan sistemde, senetli veya peşinatsız seçenekler vardır. Evin gerçek bedeli taksitlere bölünüyor. Taksitleri siz belirleyebiliyorsunuz. Buna göre cüz’i bir hizmet bedeli alınıyor. Ev fiyatları oynarsa ne olur? Diye sorarsanız. Ev fiyatları, Türkiye Merkez Bankası verilerine göre güncelleniyor. Güncel ev fiyatlarından ödemelere devam ediyorsunuz. Yani, tam bir kira anlayışı hakim. Bu sistemle faizsiz konut projeleri çalışmalarından faydalanabilirsiniz. Kar payı sisteminde ise, sizin yerinize banka evi satın alıp, size satıyor. İmece usulü ile çalışan kurumlar ise, önceden taksitleri alıyorlar.

Daha sonra belirli tarihlerde çekiliş yaparak ev dağıtımı yapıyorlar. Evi çıkanlar ev taksitlerini evde ödemeye devam ediyor. Bu şekilde, faizsiz ev sahibi oluyorsunuz. Faiz oranlarının artıp azalması sizi etkilemiyor. Faizli ödemelerin hepsi, faiz artışından etkilenmektedir. Bu nedenle, faizsiz konut projeleri günümüz şartlarında tercih edilmektedir. Ev alırken çok araştırıp irdelemek, yıllarınızı kurtarır. Boşuna yıllarca taksit ödemeyin. İlk anda yapacağınız sözleşmeler, anlaşacağınız maddeler, ödeme gücünüz ve ödeme yaptırımları, ev alımında dikkat edilmesi gereken önemli noktalardır. Bu önemli noktaları mantıklı bir şekilde irdelediğiniz zaman, doğru kararı verebilirsiniz.

birevim

3 Comments

  • Ev sahibi olabilmek günümüzde gerçekten çok zor, banka faizleri fazla taksit tutarları..
    Ancak faizsiz ev sistemlerinde taksitler gerçekten uygun oluyor

  • Ev sahibi olabilmek aslında daha kolay günümüzde, faizsiz sistemler, düşük faizli krediler vs ancak önemli olan ödeme gücünüzün olabilmesi

Leave a Comment

one × five =