Emlak Piyasasında Bankalar

Emlak sektöründe son zamanlarda daha çok yeni yapılan siteler dikkat çekmektedir. Bu sitelerin yapım aşamasında daha uygun seçenekler ile karşılaşmanız olasıdır. Projeden satış dediğimiz sistemde lansman dönemleri bu projelerin kampanyalı dönemleri ve en uygun fiyatlar ile alıcılara sunulduğu dönemdir. Yeni konut projeleri hemen hemen her gün başlamaktadır. Bu projeler arasından seçim yapmak konusunda kendi kriterlerinize dikkat etmeniz gerekir. Kimine uygun olan bir site sizin için uygun olmayabilir. Genelde belirli konseptler üzerine kurulan projeler vardır. Bunlar arasından kendi ölçütlerinize; oda sayısı, metrekare, konuma göre seçim yapabilirsiniz.

birevim

Banka Detayları

Emlak piyasasında önemli olan ayrıntılardan biri bankalardır. Genelde özellikle projeden satış konusunda anlaşmalı olan bankaların etkeni büyüktür. Normalde aldığınız konut kredileri anlaşmalı firmalar ile daha uygun faizler ile size sunulabilir. Bu sebeple durumu değerlendirebilir ve anlaşmalı bankalar ile çalışabilirsiniz. Böylece evrak işleri de daha etkin olacaktır.

Faizsiz konut projeleri de bazı kişiler (Faiz kullanmak istemeyen yatırımcılar)için inançları gereği planlanmıştır. Katılım bankaları bu konuda makul bir seçenek olarak karşınıza çıkacaktır. Bu bankalar sayesinde faizsiz ödeme olanaklarını değerlendirebilirsiniz. Sadece anlaşmalı bankalar değil, kendi çalıştığınız bankalardan da bireysel olarak kredi çekme imkanınız vardır. Sadece anlaşmalı bankalar projelere karşı evraklar konusunda hazırlıklıdır ve işlemler çok daha çabuk gerçekleşir.

Banka Kredisinde Prosedürler

Banka kredileri konusunda öncelikle şirketler ile daire sözleşmenizi yapmanız gerekir. Daha sonra sizden belli evraklar istenecektir. Gelirinizi belgelediğiniz evraklarınızın kesinlikle hazır ve tam olması gerekir. Ayrıca kredi puanınız bu noktada önemlidir. kredi borçlarınız olmasa da, ödemeleriniz bugüne kadar düzenli yapılmış olsa da, kredi puanınız düşükse kredi çıkma durumu konusunda sorun yaşayabilirsiniz. Bu gibi durumlarda kefil kullanılabilir ya da eşler birbirlerine destek olabilir. Bankalar da yapılması gerekenler konusunda alıcıları yönlendirmektedir. Konut projeleri yönlendirmeler konusunda her şeyi uzmanlıkla idare etmektedir. Bu nedenle sorunsuz bir şekilde işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bankaların proje sorumluları olduğu için bu kişiler hakim bir şekilde işlemleri takip eder. Eğer maaş kartınızın olduğu bir banka varsa ve bu banka ile anlaşma söz konusu ise her zaman bu bankayı tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır.

birevim

Leave a Comment

fifteen + 20 =