En Yeni Konut Projeleri

Konut projelerinde farklı birçok seçenek ile karşılaşabilirsiniz. Öncelikle hangi bölgenin size uygun olduğuna karar vermelisiniz. Daha sonra, buradaki projeleri inceleyebilir ve bütçenize göre elemeler yapabilirsiniz. Genel olarak herkesin bütçesine uygun seçenekler olsa da, bölgesel anlamda bir taban fiyat uygulaması vardır. Bu taban fiyat uygulamalarına göre bütçenizi ayarlayabilirsiniz.

birevim

Yeni Projeler Arasından Nasıl Seçim Yapılır?

Yeni konut projeleri aynı zamanda cazip ödeme olanaklarına sahip olabilir. Bunların arasından seçim yapmak için bölgenin size uygun olmasına özen göstermelisiniz. Bu tür projelerde ödemeler konusunda olanaklar sunulur. Peşin alımların yanı sıra, banka kredi kullanımları da caziptir. Bu kurtarıcı kredi desteklerinde faiz oranları önemlidir. Bazı firmaların birden fazla banka ile anlaşmalı olduğunu görebilirsiniz. Bu anlaşmalar sonucunda, standart faiz uygulamalarından daha uygun seçenekler firmadan alım yapan kişilere sunulmaktadır. Üstelik anlaşmalı bankalar firma tarafından yönlendirilen kişilere daha çok yardımcı olacaktır.

Toki konut projeleri daha uygun seçenekler sunsa da, bunların şartları farklıdır. Burada çekiliş usulü olduğu için, durum herkese uygun değildir. Daha çok dar gelirli ailelere hitap eden bu projelerin uygun fiyatlara ve ödeme olanaklarına sahip olması tercih edilmesinde etkendir. Eğer şartlarınız bu projelere uygun ise, belirli başvuru zamanlarını değerlendirebilir ve yatırımlarınızı da buna göre yapabilirsiniz.

Güncel Proje Takipleri

Güncel konut projeleri konusunda bazı uzman siteleri takip edebilirsiniz. Bu konuda size gerekli yönlendirmeler yapılacaktır. Hatta bazı projeler hakkında yorumlar, dikkat edilmesi gereken ayrıntılar da bulunmaktadır. Bu durumda gerekli ayrıntıları inceleme şansınız olur. Ödemeler konusunda her projenin kendi uygulamaları vardır. Burada faiz oranlarının yanı sıra peşinat esneklikleri de önemlidir. Bazı firmalar anında ödeme talep ederken, bazıları peşinatı belirli taksitlere bölebilir. Bu da alımda bulunan kişiler için daha cazip bir uygulama olur. Genelde ödemeler yüzde otuz peşinat ve yüzde yetmiş banka kredisi şeklinde olur. Bankalar sistemsel olarak yüzde yetmişten fazla kredi vermez. Bu nedenle ödemelerinizi bu durumu bilerek ayarlamalı ve aslında peşinatı önden hazırlamalısınız. Hayalinizdeki eve sahip olmak için ödemelerinizi on yıla kadar taksite bağlayabilirsiniz. Buna göre faiz oranının da artacağını unutmayın.

birevim

Leave a Comment

14 − 13 =