Emekliler İçin Yeni Konut Projesi Geliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un açıkladığı ve büyük ses getiren emlak kampanyasının ardından yeni bir kampanya daha geliyor. 300 bin emekliyi ilgilendiren yeni konut projesini Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) açıkladı. TÜED emekliler için 300 bin yeni konut projesi geliştirileceğini bildirdi.

birevim

TOKİ’nin yaptığı projeler ile 33 ilde 7 bin 779 emeklinin ev sahibi olmasının ardından yeni bir konut projesi geliyor. Emekliler düşünülerek hazırlanan projenin detayları belli olmaya başladı. TÜED yetkilileri emeklilerin konut sorununa çare bulmak için başlattıkları proje ile ev sahibi olmak isteyenlere yeni bir imkan sunmayı planlıyor.

Ankara İncek ve İstanbul Silivri projelerini başlatan dernek yetkilileri, yaptıkları açıklamada “Silivri projemizde konutlar, 150 bin TL’den başlayan fiyatlarla emeklilerimize sunuluyor. Burada 100 konut yapılması planlandı. Yine İncek’te de 139 konut yapımı hedeflendi. Emeklilerin yaşam standartları dikkate alınarak tasarlanan projelerde çok çeşitli sosyal donatılarla birlikte, torunlarıyla birlikte vakit geçirebilecekleri alanlara geniş yer verildi” ifadelerini kullandı.

3.3 Milyon Emekli Kira Ödüyor

Dernek yetkililerinin yaptığı açıklamada yer alan ifadeler şu şekilde: “Emeklilerimiz ve birinci derece yakınları neredeyse yarı fiyatına, seçkin konumlarda ve 20 yıla varan vadelerde konut sahibi olabilecekler. Projelerin tamamı banka güvencesinde ve en geç 18 ayda anahtar teslimi garantisiyle hayata geçirilecek.”

3.3 milyon emeklinin halen kirada olduğunu belirten TÜED yetkilileri, bu rakamın emeklilerin yüzde 27.1’ine denk geldiğini söylüyor.

birevim

Leave a Comment

fifteen + 9 =