Satılık Prefabrik Ev İstanbul’da Almak Mümkün Mü?

Satılık prefabrik ev alma imkanı, İstanbul’da oldukça rağbet görmektedir. İstanbul’un iklim özellikleri dikkate alındığında prefabrik evde yaşamak için oldukça ideal olduğu anlaşılmaktadır. Prefabrik evler, pratik kurulumu ve uygun meblağları ile oldukça uygun seçeneklerdir. Yalnızca ev olarak değil, fabrika, hastane ve şantiye olarak kullanılmaktadır.

birevim

Prefabrik evler, küçük bir konut olarak tercih edilebileceği gibi villa tarzı da satın alınabilmektedir. Bu seçenekler her ne kadar betonarme konutlardan daha uygun olsa da elbette prefabrik ev almak isteyenlerin ödemesi gereken maddi bir bedeli bulunmaktadır. Fiyatları 75 bin TL ile 150 bin TL arasında değişiklik göstermektedir. Bu meblağ birikim yapılarak veya kredi kullanılarak karşılanabilmektedir. Kredi faizi ödemek istemeyen kişiler içinse Birevim firmasının sunmuş olduğu sistemler bulunmaktadır.

Kredi Kullanmadan Taksitle Ev Alma İmkanı

Taksitle ev alma imkanı, Birevim firması tarafından sunulmaktadır. Firma ile anlaşarak prefabrik ev almak isteyen kişiler faiz ve peşinat ödememektedir. Bu açından oldukça avantajlı bir sistem olduğunu söylemek mümkündür. Birevim’de ev sahibi olmak isteyen kişiler için sunulmuş olan birden fazla ödeme yöntemi bulunmaktadır. Bu modeller arasında en sık tercih edilen model, firma nezdinde birikim yapmaktır. Katılımcılar satın almak istedikleri evin piyasa değerinin yarısı kadar birikim yaptığında, firma geri kalan kısım için faizsiz finans desteği sağlamaktadır.

Bir diğer modelde ise kişiler, aylık taksit tutarlarına göre gruplara ayrılmaktadır. Bu gruplarda her ay çekiliş yapılarak mevcut ayda konut satın alınan kişi belirlenmektedir. Grupta bulunan herkesin bir aylık taksiti toplanarak konut satın alınmaktadır.

Birevim Taksitle Ev Alma Avantajları

Birevim taksitle konut alma sisteminin avantajları şu şekilde belirlenmiştir:

  • Taksitle prefabrik ev almak için sunulan imkanı faizsiz ve peşinatsızdır. Katılımcının talep etmesi halinde, peşinat alınabilmektedir. Bu sayede borç tutarı azaltılabilmektedir.
  • Birevim firması, ara ödeme yapma imkanı sunmaktadır. Konut kredilerinde erken ödeme cezası bulunmaktadır. Birevim firmasında ise böyle bir uygulama bulunmamaktadır.
  • Katılımcılar Türkiye’de bulunan herhangi bir konut için Birevim sistemine katılabilmektedir.
  • Katılımcılar 4 farklı ödeme yöntemi arasından tercih yapmakta serbesttir.
birevim

Leave a Comment

twelve − four =