Ev Yerine Yaşam Tarzı Alın

Barınma, insanların en temel ihtiyacıdır. Son zamanlarda özellikle büyükşehirlerde meydana gelen hızlı kentleşme, insanların nefes alacak alanlara gitmek istemesine neden olmaktadır. Durum böyle olunca, yeni nesil konut projeleri, konut merkezlerinden ziyade konsept yaşam alanları sunmaya başlamıştır. Bugün, klasik sitelerin yerine bünyesinde daha çok peyzaj ve farklı mimari barındıran, farklı konseptleri görebilirsiniz. İnsanlar da zaten artık belirli bir konsept satın almaya daha sıcak bakmaktadır.

birevim

En Yeni Projeler

Yeni konut projeleri genelde daha geniş alanlarda başlamaktadır. Bu alanların büyük bir kısmı merkezi diye tabir ettiğimiz bölgelerden biraz daha uzak kalmaktadır. Elbette bu uzaklık kavramı neye ve kime olabilir, buna da bakmak lazım. İstanbul gibi büyük şehirlerde işinizin olduğu yere daha yakın olmak ya da buraya kolay ulaşım sağlamak önemlidir. Yaşam tarzınız ev alırken de kendini ortaya koymaktadır. Mesela bekar ve yalnız yaşayan biri iseniz 1+1 ya da stüdyo tipi evler size daha cazip gelebilir. Bu evleri değerlendirme şansınız olabilir. Aileler için bahçe ve park kullanımı olan alanlar daha tercih edilebilirdir.

Toplu Konutlar ve Seçim

Toplu konut projeleri alım gücü daha düşük olan insanlar tarafından tercih edilir. Bu nedenle bu evler konseptten ziyade ihtiyaca yönelik yapılmaktadır. Siz de bütçenize uygun seçenekler arasından bir tercih listesi oluşturabilirsiniz. Genelde projelerde lansman döneminde alınan evler çok daha uygun fiyata gelir. Daha sonraki dönemlerde projeler zaten kendi fiyatlarını arttırdığı için, proje kendi içinde değerlenmiş duruma gelir.

Oturmuş olan semtlerde aldığınız dairenin fiyatına çok fazla ekleme olmaz. Bunlar daha çok uzun vadeli konaklamak için düşünülebilir. Yatırım için alınan evlerin kesinlikle gelişmeye henüz başlamış olan yerler arasından seçilmesi gerekir. Bu gelişme sırasında aldığınız daireler daha da değer kazanacak ve sizin yatırımınız da işte bu evrede anlam kazanacaktır. Bazı projelerde Emlak Konut güvencesini görebilirsiniz. Bu projelerde devlet desteği ve işbirliği olduğu için proje teslimleri ve banka kredilerinde herhangi bir sorun yaşanmaz. Bu nedenle bu tür projeler, insanlar tarafından daha çok tercih edilir.

birevim

Leave a Comment

two × three =