Daire Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Türkiye’nin dört bir yanında hayal ettiğiniz evi ararken, dikkat etmeniz gereken önemli konulardan biri, dairenizi nasıl seçeceğinizdir. Evinizin manzarası, ısıtma ve elektrik sistemi kontrollerini yaparken, bütçenize göre net kararlar almanız gerekmektedir. Peşinatsız ev sahibi olma fırsatınızı da göz önünde bulundurarak, hayalinizdeki eve bir an önce kavuşabilirsiniz.

birevim

Evinizin Lokasyonuna Dikkat Etmelisiniz.  

Evinizin iç mimarisi oldukça muhteşem olabiliri apartman düzeni, komşularınız ve yaşam kriterleri de beklediğinizden olağanüstü olabilir. Ancak lokasyon oldukça önemli bir yaşam kolaylığı sağlayacaktır. Evinizin şehrin merkezine, hastane, okul ve otobüs duraklarına ne kadar uzaklıkta olduğunu iyi belirlemelisiniz. Çocuklarınız ve kendiniz için önemli olan yer belirlemede, evinizin ilk olarak hangi bölgelere yakın olduğuna dikkat ederseniz, ileride aha merkezi bir alana taşınmak zorunda kalmazsınız.

 • Gelecekte hangi projelerin olacağını inceleyebilirsiniz.
 • Havayolu, karayolu ve ray sistemler hakkında bilgi edinmelisiniz.
 • Apartmanınızda rutubet olup olmadığına ve almak istediğiniz evde aracı olup olmadığına bakmalısınız.
 • Dairenizin fiyat ve piyasa değerini ölçmeniz için detaylı incelemeler yapmalısınız.
 • Sosyal alan ve ulaşım seçenekleri incelemelisiniz.

Konut Kredisi Seçeneklerini Dikkate Alın. 

Evinizi alırken aracı olup olmadığına dikkat ederken, banka üzerinden kredi alarak, ödeme planına dikkat etmelisiniz. Evin tapusunu alırken, ödeme seçeneklerini, evin ipotek değeri ve piyasa değerini incelemelisiniz. Kefilsiz ev sahibi olma seçenekleri sunan özel ödeme planlarından da yararlanabilirsiniz. Kira öder gibi ev sahibi olabileceğiniz yöntemlerle;

 • Evinizi almak için kredi çekmenize gerek kalmamaktadır.
 • Kefil ve peşinat ihtiyacınız olmadan ev sahibi olabilirsiniz.
 • Size özel hazırlanan ödeme planlarından yararlanarak evinizi alabilirsiniz.
 • Kısa zamanda anahtar teslimi yaparak, istediğiniz lokasyonda eviniz hazır olacaktır.
 • Faiz ve peşinat derdi olmadan eviniz hazır.

Peşinatsız Ev Alma Seçenekleri 

Çoğu ev sahibi peşinat sistemiyle ev satış politikası uygulamaktadır. Peşinatsız ve faizsiz ev sahibi olma hayali ise birçok insanın geride bıraktığı bir hayal gibi görünür. Yeni ödeme sistemiyle, konut kredisi çekmeden ve faiz sorunlarıyla uğraşmadan kısa zamanda ev sahibi olabileceğiniz özel ödeme planları hazırlanmaktadır.

 • Evinize peşinat ödemeyeceğiniz için konut kredisi çekmenize gerek kalmamaktadır.
 • Evinizin ödeme planını kendi bütçenize göre ayarlayabilirsiniz.
 • Sıfır ve ikinci el ev alma fırsatları sunulmaktadır.
 • Aylık bütçenize göre değerlendirme yaparak ödemenizi yapar, evinizi dilediğiniz gibi dekore edebilirsiniz.

Kolay Ödemeli Ev Alma Fırsatları! 

Orta ve dar gelirli ailelerin de ev sahibi olabileceği bu ödeme sisteminde, daire alırken dikkat etmeniz gereken önemli detaylar göz önünde bulunarak satışa sunulmuştur. Uygun fiyat seçenekleri, merkezi konum ve sıfır ile ikinci el ev imkanlarıyla hayal ettiğinizden çok daha kısa sürede ev sahibi olabilirsiniz. Alacağınız evin seçimini siz yapın, detayları ve ödeme planlarınızı hazırlayın daha sonra anahtarınızı alarak evinize taşınmanın keyfini sürün.

Konut seçiminde dikkat etmeniz gereken birçok faktör bulunmaktadır. Çevresel etkenler, dairenizin konumu, fiyatı ve yapısı oldukça önemli olan temel noktalardır. Toplu konut projeleri kapsamında bulunan dairelerin, kaliteli ve kullanışlı olduğunu belirtmeliyiz. Birçok insan için son derece ekonomik fiyat seçenekleri de bulunmaktadır. Daire seçimi konusunda farklı ve alternatif projeleri de araştırmalı, size en uygun olan evi satın almalısınız. Ekonomik bütçenizi sarsmayacak bir yönelimdeyseniz ve yetersiz kalıyorsanız, banka kredilerinden faydalanabilir ve hayalini kurduğunuz evinize kavuşabilirsiniz. İnşaat sektörünün sürekli bir gelişim göstermesi, avantajları da beraberinde getirmektedir. Daire satın almadan önce detaylı bir yaklaşımda bulunmalı ve satın alacağınız yapının özelliklerini bilmelisiniz.

Konum Ve Çevresini Araştırmalısınız…
Evinizin konumu ve çevresi oldukça önem taşımaktadır. Satın alacağınız dairenin hangi bölgede bulunduğunu, sokak veya mahallesine dek titiz bir araştırma işlemi gerçekleştirmelisiniz. Maddi ve manevi kayıplar yaşamamanız için bilinçli tercihlerde bulunmalısınız. Emlak danışmanlarından bilgi alabilir ve kaygılandığınız durumları dile getirebilirsiniz. İnşaat sektörü hakkında edineceğiniz her bilginin, ekstra bir avantaja dönüşeceğini ise aklınızdan çıkarmamalısınız. Emlak konut projelerini takip etmeniz, hem gayrimenkul yatırımlarınızda, hem de daire alımlarınızda olumlu etkiler doğuracaktır. Kusursuz bir süreç yaşamak istiyorsanız, en doğru kaynaklardan bilgi edinmelisiniz. Yaşam standardınızı üst seviyeye taşıyacak tercihlerde bulunmanız büyük bir kazanç olacaktır.

Ekonomik Fırsatlar Yaratın…
Parasal anlamda eksiklik duyduğunuz durumlarda, faizsiz konut projelerini inceleyebilir ve size en uygun olan daireyi satın alabilirsiniz. Herhangi bir faiz ödememeniz, banka kredilerinden avantajlı olmaktadır. Fırsatları kovalamalı ve elinize geçtiğinde en iyi şekilde değerlendirmelisiniz. Yaşam kalitenizi arttıracak yeni konut projelerini de incelemeli ve objektif olarak değerlendirmelisiniz. Daire almanız, hem maddi, hem de manevi bir kazanım sağlamalıdır. Aksi tüm durumları ortadan kaldırmalı ve konut projelerinden faydalanmalısınız. Satın alacağınız dairenin kaç odalı olduğu, dış cephesi, bulunduğu mahalle, altyapısı ve doğal afetlere olan dayanıklılığı gibi birçok özelliği değerlendirmeli ve bu noktada inşaat sektöründe bulunan uzman ve deneyim sahibi kişilerden yararlanmalısınız. Dairenizin, geleceğinize yapacağız en büyük yatırım olduğunu da bilmelisiniz.

birevim

Leave a Comment

four × two =