Yunanistan’dan Ev Almak İçin Gereken Şartlar

Günümüzde birçok insan eğer ekonomik koşulları da yeterince iyiyse yurtdışından ev almak gibi bir hayale kapılıyor ve bu isteğini gerçekleştirmek için olası şartları araştırmaya başlıyor.

birevim

Örneğin Yunanistan’dan ev almak isteyen kişiler için sağlanan imkânlar ve zorlukların neler olduğunu biraz incelemek gerekirse;

250,000 TL ve üstünde gayrimenkul alan kişilere tüm Avrupa birliğini kapsayacak şekilde oturum izni verilmektedir. Bu ülkelerin içine Türkiye’de dâhildir. Eğer Yunanistan’dan mülk almaya karar vermişseniz kolay bir şekilde oturum izni alabilirsiniz. Yunanistan mülk edinme yoluyla en kolay oturum izni veren bir ülkedir.

Neden Yunanistan’dan ev almak isteriz?

Yunanistan muhteşem doğası, birbirinden güzel yemekleri, görülmeye değer adaları, Avrupa birliği üyesi en yakın komşumuz olması ve en önemlisi Türkiye’ye ve Türk insanına benzemesinden dolayı Türklerin de mülk edinmek istediği çok güzel bir ülkedir. Üstelik Türkiye ile ulaşım ağı çok çeşitli olmakla birlikte kilometre olarak ülkemiz içindeki birçok yere giderken daha uzun mesafe kat etmemize rağmen Yunanistan’a daha kısa mesafeleri giderek ulaşabiliriz.

Yunanistan’da gayrimenkuller diğer Avrupa ülkelerine göre daha uygun fiyatlarla satılmaktadır. Ülkede yaşanan ekonomik krizden sonra gayrimenkul fiyatlarında yarı yarıya bir düşüş gerçekleşti. Bu düşüşten sonra yurtdışından birçok Avrupa ülkesine ve Türkiye’ye gayrimenkul satışında büyük bir patlama gerçekleşti.

Yunanistan çevresindeki bazı ülkelere göre örneğin, Bulgaristan, Karadağ gibi, suç oranı çok düşük üstelik yaşam standartları bahsettiğimiz bu ülkelere göre daha yüksektir. Çocuklarınızın daha güvenli ortamda yaşamasını, sosyal aktivite ve eğitim yönünden daha fazla gelişmesini istiyorsanız Yunanistan tercih etmeniz gerek bir ülke olarak karşınıza çıkacaktır. İster adalardan gayrimenkul alın ister anakaradan alın kazançlı bir yatırım yapmış olacaksanız. Kriz sonrası düşen gayrimenkul fiyatlarıyla geleceğinize yatırımı bu ülkeden yapabilirsiniz.

Ayrıca Yunanistan’dan Türklerin ev almak istemesinin bir nedeni de komşu ülkelerdeki karmaşa, terör olaylarının çok fazla yoğunlaşması Türkleri Yunanistan’dan gayrimenkul almaya yönlendirdi. Eğer kötüye giden bu olaylar yoğunlaşırsa çocuklarının geleceklerine Yunanistan’da daha iyi şekil vereceklerine inanmaları ve üstelik ev alındığında bütün aile bireyleri oturum iznini almış olması en büyük etkenlerden birisidir.

Yunanistan’dan nasıl ev alırız?

Yunanistan’dan ev almak isteyen Türkler genellikle Atina’yı tercih etmektedirler. Atina’nın yanında adalarda en çok tercih edilen yerlerden birisidir. Peki, Yunanistan’dan ev almak için nereye başvuru yapıp nasıl ev almalıyız?

birevim

Leave a Comment

5 × 2 =