Yeni Konut Projeleri Yatırımcının İlk Tercihi

Gayrimenkul sektörü kendi içinde bir takım sorunlar ve yeni konut projeleri ile  büyümeye devam ediyor. Öte yandan, farklı lokasyonlarda yükselen ve  farklı kullanım özellikleri ile dikkat çeken  konut projelerine de her geçen gün yenileri eklenmeye devam ediyor.

birevim-reklam

Müteahhitlik Yasası, Emlak Komisyonculuğu Yasası, İmar Yasası, İmar Kanunu ve  Gayrimenkul Mahkemeleri gibi gündemde olan sorunların bir an önce çözüme kavuşması halinde inşaat sektörünün hızlı bir büyüme trendini yakalanması mümkün olacak. Öte yandan, farklı lokasyonlarda yükselen ve  farklı kullanım özellikleri ile dikkat çeken  yeni konut projelerine de her geçen gün yenileri eklenmeye devam ediyor. Şimdilerde ev almak ne kadar zor ise; nerede ve nasıl bir ev sorusuna karar vermek bir o kadar zor.

Çünkü, nerede ise adım başı ve her lokasyonda konumlanan yeni konut projeleri, kullanıcılara-yatırımcılara sundukları baş döndürücü olanak ve zarif mimarileri ile epeyi kafa karıştırıyorlar. Durum böyle olunca ev almakta, taksitlerini ödemekte; en önemlisi nasıl bir ev satın almak gerektiği konusunda karar vermek de yatırımcıları zorluyor.Konut sahibi olduğunuzda, yaşam tarzınızla örtüşen iç dekorasyondan, size bir çok sosyal olanağı bir arada sunan ve günlük yaşam konforunuzu sağlayan bir yaşam kompleksinden bahsetmek mümkün.

Bireyler, Statülerine Göre Ev Seçiyor

Özellikle yeni konut projeleri, tamamen kentli insanın günlük yaşam temposuna göre ve zamanı en iyi şekilde kullanabilmesine yönelik planlanıyor. Öyle ki, bir ev almaya karar verdiğinizde; tamamen bir yaşam biçimi satın almış oluyorsunuz. Örneğin; evin sahip olduğu sosyal olanaklar, yatırımcıya sunulan hizmetler, peyzaj düzenlemesi, yüzme havuzu, gölü, korusu, okulu, sağlık hizmeti, lokasyonu ve teknolojik altyapısı gibi.

Durum böyle olunca toplumsal ve kültürel gelişmeye bağlı olarak bireylerin konut edinme şekli; gelişen teknoloji, yaşam konforu ve her şeye kolay ulaşabilir olma kavramı ekseninde biçimleniyor. Bu nedenle ev satın alacak yatırımcılar, olanakları doğrultusunda veya ekonomik olanaklarını biraz da zorlayarak; sosyal statülerine uygun konut edinme ile aynı sosyal çevrenin ağırlıkta olduğu, yeni konut projelerinden ev sahibi olmayı tercih ediyorlar.

birevim-sabit-reklam

Leave a Comment

*

code