Yeni Konut Projeleri Yatırımcının İlk Tercihi

Birçok insan, kendine ait bir evinin  olmasını istemektedir. Ancak günümüzde, konut sektöründe ev almak, oldukça yüksek maliyetlerde yer edinmektedir.

birevim

Peşinatsız Ev Sahibi Olma

Konutların fiyatları, arsa metrekaresine göre ya da ham maddedeki artışa göre değişkenlik göstermektedir. İnşaat sektöründe bu tarz durumlara göre arz talep dengesinin bulunması, günümüzde ev sahibi olmak isteyenlerin bu isteklerini bir süre ertelenmesine sebep olmaktadır. Ancak ev sahibi olmak için belirli yollar, kişilerin tercihi olmaktadır. Sürekli kira durumu ile uğraşmak istemeyenler ya da ileride çocuklarına daire bırakmak istemek gibi çeşitli durumlarda peşinatsız ev sahibi olma, bu yollarından birisidir.

Faizsiz Ev Sahibi Olma Yöntemi

Ev sahibi olmak, aynı zamanda birçok yatırımcının da ilgilendiği bir durumdur. Yeni konut projelerinin ilerleyiş göstermesi ile birlikte yatırımlarını ev üzerinden yapmak isteyenler, faizsiz ev sahibi olma yöntemine başvurmaktadır. Yatırım çeşitli yollar ile de yapılmaktadır. Ancak birikimlerini ev üzerinden yapmak, ileride evin maliyetinde de değişiklik olabileceği için oldukça kazançlı olmaktadır. Evin maliyeti aynı zamanda konut sektörünün de değişkenlik göstermesini göre yatırımcının ayakta durmasını sağlamaktadır.

Yatırımı Konut Üzerinden Değerlendirme

Ev sahibi olurken ya da konut üzerine bir yatırım yapmak istendiği takdirde, kefilsiz ev sahibi olma yolu da yine mümkün bir durumdur. Geçmiş zamanlarda ev sahibi olurken, anahtar tesliminde bir kefil durumu gerekmekteydi. Ancak günümüzde kefilsiz ev sahibi olmak, oldukça kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. Herkesin bütçesine uygun bir şekilde kira ile uğraşmadan ev sahibi olunabilir.

 • Kredisiz,
 • Peşinatsız,
 • Ve kefilsiz ev almak için belirli durumlarında bilinmesi gerekmektedir.

Burada;

 • Evin durumu,
 • Bütçeyi karşılayıp karşılayamaması,
 • Kişilerin ev içerisinde uzun süreli kalma durumu,
 • Evin yatırıma dönüştürülmesi gibi çeşitli etkenler,
 • Ev alacak olan kişilerin dikkatinde olmaktadır.

Evi yatırım için kullanmak, genel olarak birikimlerini yatırıma çevirmek isteyenlerin tercihidir. Ancak kiradan, kiracıdan ya da buna benzer durumlardan sıkılıp, kendi evinde rahat bir şekilde ev sahibi olmak isteyenler içinse yine firmamız tarafından içinize sinecek konutlar, tarafınıza sunulmaktadır.

Konutun Yatırımcı İçin Gereklilikleri

Seçtiği konutunu, yatırım üzerinden değerlendirmek isteyen kişi için evin bulunduğu bölge oldukça iyi olmalıdır. Yatırım aracı olarak kullanılacak evin, çeşitli ulaşım imkânlarına ulaşılabilir nitelikte olması önemlidir. Evin bulunduğu alanın sosyal alanlara yakın olması, yatırımcının yine tercihinde olmaktadır. Yatırımcı evini ilerleyen süreçlerde farklı kişilere kira olarak vermek istediği takdirde, çeşitli durumların kiracı tarafından beğeni alması gerekir. Burada yüksek kira getirisi sağlayacak etmenler, önem taşımaktadır.

 • Çeşitli sosyal imkânların eve yakın olması,
 • Hoş bir manzara,
 • Diğer faaliyetlere yakınlık gibi çeşitli durumlar yatırımcı için önem taşır.

Burada yatırımcının dikkat etmesi gereken konu, sahte komisyondur. Sahte komisyon, ilerleyen süreçlerde yatırımcı evini kiraya vermek istediği takdirde güvensizlik oluşturur. Fakat firmamız ile ev sahibi olmak isteyen yatırımcılar, bu tarz durumları kesinlikle yaşamaz.

 

Gayrimenkul sektörü kendi içinde bir takım sorunlar ve yeni konut projeleri ile  büyümeye devam ediyor. Öte yandan, farklı lokasyonlarda yükselen ve  farklı kullanım özellikleri ile dikkat çeken  konut projelerine de her geçen gün yenileri eklenmeye devam ediyor.

Müteahhitlik Yasası, Emlak Komisyonculuğu Yasası, İmar Yasası, İmar Kanunu ve  Gayrimenkul Mahkemeleri gibi gündemde olan sorunların bir an önce çözüme kavuşması halinde inşaat sektörünün hızlı bir büyüme trendini yakalanması mümkün olacak. Öte yandan, farklı lokasyonlarda yükselen ve  farklı kullanım özellikleri ile dikkat çeken  yeni konut projelerine de her geçen gün yenileri eklenmeye devam ediyor. Şimdilerde ev almak ne kadar zor ise; nerede ve nasıl bir ev sorusuna karar vermek bir o kadar zor.

Çünkü, nerede ise adım başı ve her lokasyonda konumlanan yeni konut projeleri, kullanıcılara-yatırımcılara sundukları baş döndürücü olanak ve zarif mimarileri ile epeyi kafa karıştırıyorlar. Durum böyle olunca ev almakta, taksitlerini ödemekte; en önemlisi nasıl bir ev satın almak gerektiği konusunda karar vermek de yatırımcıları zorluyor.Konut sahibi olduğunuzda, yaşam tarzınızla örtüşen iç dekorasyondan, size bir çok sosyal olanağı bir arada sunan ve günlük yaşam konforunuzu sağlayan bir yaşam kompleksinden bahsetmek mümkün.

Bireyler, Statülerine Göre Ev Seçiyor

Özellikle yeni konut projeleri, tamamen kentli insanın günlük yaşam temposuna göre ve zamanı en iyi şekilde kullanabilmesine yönelik planlanıyor. Öyle ki, bir ev almaya karar verdiğinizde; tamamen bir yaşam biçimi satın almış oluyorsunuz. Örneğin; evin sahip olduğu sosyal olanaklar, yatırımcıya sunulan hizmetler, peyzaj düzenlemesi, yüzme havuzu, gölü, korusu, okulu, sağlık hizmeti, lokasyonu ve teknolojik altyapısı gibi.

Durum böyle olunca toplumsal ve kültürel gelişmeye bağlı olarak bireylerin konut edinme şekli; gelişen teknoloji, yaşam konforu ve her şeye kolay ulaşabilir olma kavramı ekseninde biçimleniyor. Bu nedenle ev satın alacak yatırımcılar, olanakları doğrultusunda veya ekonomik olanaklarını biraz da zorlayarak; sosyal statülerine uygun konut edinme ile aynı sosyal çevrenin ağırlıkta olduğu, yeni konut projelerinden ev sahibi olmayı tercih ediyorlar.

birevim

3 Comments

 • Ülkemiz aslında yatırım anlamında çok iyi bir lokasyona sahip bu yüzden yabancılar çok sık yatırım yapıyorlar bize

 • Yeni yapılar her zaman daha çok tercih ediliyor çünkü daha avantajlı oluyor yatırım amacıyla bakıldığında

Leave a Comment

nineteen − six =