Yatırım için en iyi tercih emlak almak!

Yeni konut projeleri her yerde! İstanbul’un dışında yaratılan İstanbul’lar da var, İstanbul’un göbeğinde butik yerleşim gökdelenleri de! Şimdi ise emlak piyasasının en durgun olduğu dönem. Bu dönemin gerekçeleri biliniyor lakin ne kadar süreceği henüz netlik kazanmış değil. Emlak pazarı son derece psikolojik bir pazar. Ülke ve dünya gelişmelerine göre şekil alıyor. Bundan sebep de Türkiye şu anda emlak almak adına çok verimli bir ülke. Piyasada yaprak kımıldamadığı için, emlakta direnç seviyeleri de geçilmiş ve fiyatlar son derece düşüş göstermiş halde. Özellikle de dar gelirli kişiler için emlak yatırım uzmanları bu dönemin altın bir fırsat dönemi olduğunu belirtiyorlar. Satışların gelmemesi, sektördeki durgun konutların değerlerinin çok çok altında satışını emrediyor. Bu sayede yeni ve eski projelerde fiyatlar % 40 gerilemiş durumda.

birevim

Yeni Ev mi Eski Ev mi?

Ev alırken her zaman yeni evleri tercih etmek daha doğru bir tercih olmakta. Lakin dönüşüm projesine girilesi yakın çok eski evleri almak da son 5 yıldır tavsiye edilen bir yatırım. Aslında konut alırken, alım sebebi bunu daha fazla şekillendiriyor. Eğer sadece oturacak bir eve ihtiyacınız varsa, hiç sorun çıkarmayan ve sağlıklı bir binaya yani yeni projeleri tercih etmeniz daha doğru. Fakat eğer yatırım amaçlı bir alışveriş yapacaksanız burada bant genişliyor ve siz daha geniş seçenekleri değerlendirebiliyorsunuz.

Nereler Daha Çok Prim Yaptı?

Aslında güncel konut projelerine bakarak bunu anlayabilmek mümkün. Konut projelerinin yoğunlaştığı her bölgeye, prim yapmış bölge demek doğru olacaktır. Lakin haddinden fazla konutla bölgenin değer kaybetmesi de mümkün olabilmektedir. Bunun için de konut projesinin lokasyonuna dikkat etmek gerekmektedir. Eğer yer her zaman merkezde kalacak bir yerdeyse, o zaman bölgede ne kadar çok konut projesinin yapıldığı o kadar önemli bir konu olmamaktadır. Süreç olarak her bölgede evlerin fiyatları düştüğü için bu dönem, herkesin kendi bütçesine uyan bir konut alımı gerçekleştirmesi tavsiye edilmektedir. Lakin nakit ödeme yöntemleri bu süreç içinde daha sağlıklı olabilmektedir. Banka kredileri ile ev alımı için dönem uygun bulunmamaktadır.

birevim

Leave a Comment

nineteen − two =