TOKİ Gaziantep Kuzey Şehir’de Ev Sahipleri Belli Oldu

TOKİ Gaziantep Kuzey Şehir kuraları açıklandı. TOKİ tarafından gerçekleştirlen Kuzey Şehir projesinde ev sahibi olmak isteyenler kura yöntemi ile seçildi. 1. etap kura çekilişi Gazintep Şahinbey Spor Salonu içerisinde düzenlenen törenle duyuruldu.

birevim

Kalabalık bir katılımın yaşandığı kura çekilişinde 913 adet konut sahiplerine teslim edildi. Noter huzurunda yapılan kura ile gerçekleşen seçimde ev sahibi olmak isteyenler büyük heyecan yaşadı. Noter tarafından kayıt altına alınana isimler dev kentsel dönüşüm projesi olarak bilinen Kuzey Şehir Evleri’nde ev sahibi olma mutluluğunu yaşadı.

TOKİ ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen projede ilk 2 etap için başvurular tamamlanmış ve kura çekimleri gerçekleşmişti. İlk olarak Gaziantep Şehitkamil Kuzey Şehir projesi 2. Etap başvruları kabul edilmişti. Yapılan başvurular neticesinde 749 adet konut sahiplerine kura çekilişi yöntemi ile teslim edilmişti.

1.Etap Başvurularına 11 Binden Fazla Başvuru

1.etap başvuruları 27 Haziran 2018 tarihinde gerçekleşti. Rekor başvurunun yapıldığı kura çekiminde 913 adet konut noter huzurunda yapılan seçimle sahiplerine verildi. Katılımın 11 bin 356 kişi olarak hesaplandığı projenin kura çekiminde, adı çıkmayanlar büyük hayarl kırıklığı yaşadı. TOKİ, kura çekiminde listede adı çıkmayanlar, başvuru paralarını yatırdıkları bankadan yatırdıkları ücreti geri alabiliyorlar. Başvuru paralarını alan kişiler TOKİ’nin duyurularını takip edip yeni satış projelerini beklemeye başlıyorlar. Kura sonuçlarına katılamayan kişiler telefonlardan da bilgi alabiliyorlar. 8 Haziran tarihinde yapılan Kuzey Şehir Konutları sosyal medya üzerinden yapılan caclı yayın ile duyurulmuştu. Şehitkamil sonuçları ise TOKİ Müşteri Hizmetleri üzerinden yapılan arama ile teyit edilebilir. 444 8 654 nolu telefonu aradıktan sonra 8 tuşuna basıp, kuraya kayıtlı olan isim, soyisim ve TOKİ kayıt numarasını vererek sorgulamanızı yaptırabilirsiniz.

 

birevim

Leave a Comment

two + nine =