TOKİ Başvuruları Bitiyor: Son 3 Gün

TOKİ tarafından yapılan 50 bin konut için başvuru süresi 19 Nisan’da doluyor. Başvuruların bitimine 3 gün kala, TOKİ ile ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar Halk Bankası veya Ziraat Bankasına başvuru yapılabiliyor.

birevim

‘Ev almak istiyorum’ diyen vatandaşlar için bir umut olan TOKİ evlerine 4 kategoride başvuru yapanlar 19 Nisan’da başvurular bittikten sonra sonuçları bekleyecek.

Başvuru süresi boyunca, TOKİ evleri için 600 binin üzerinde başvuru yapıldı. Yapılan konut sayısının 12 kat üzerinde olan başvuru sayısı ev sahibi olmak isteyenlerin taleplerini karşılayabilmek adına yeni projeler yapılması gerektiğini gösteriyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yaptığı açıklama da talebin yüksek olduğu illerde yeni projeler için planlamaların yapılacağını daha önce duyurmuştu.

TOKİ Başkanı Ömer Bulut ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar tarafından sabırsızlıkla beklenen kura çekilişinin Mayıs ayının başında yapılacağını bildirdi. Ömer Bulut 19 Nisan’da başvurular sona erdikten sonra kura çekilişinin yapılacağını duyurdu. Bulut, başvuru yapanlara SMS ile bilgilendirme yapılacağını kuranın yapılacağı yer ve saatin bildirileceğini ifade etti. 40 ayrı şehirde kuranın noter huzurunda yapılacağı belirtildi.

Türkiye’nin 67 farklı ilinde yer alan TOKİ Konutları kapsamında ilk olarak 50 binin üzerinde konut satışa sunulacak. Dar gelirliler için 2+1 ve orta gelirli vatandaşlar için 3+1 evlerden oluşan projeler hakkında ayrıntılı bilgiler TOKİ‘nin web sayfası üzerinden paylaşılıyor. Başvuru kriterlerini karşılayan vatandaşlar bu dairelere sahip olmak için Halkbankası

birevim

Leave a Comment

five × one =