Sizin de Sıcak Bir Yuvanız Olsun

Sık sık medyada konut projeleri haberleri çıkmakta ve insanların sahip olmak için türlü çabalara girdiği projeler göz kamaştırmaktadır. Her türlü konfor yanında, şık donanıma sahip görsellikleri, rahat ve geniş aktivitelere açık alanlara kurulmuş olmaları, özellikle çocuklu ailelerin kalabalık şehirlerde ev içinde tıkılmasının önüne geçmek için düşünülmüş konut projeleridir.

birevim

En uygun konut projeleri için araştırma yapılırken, herkesin göz önünde bulundurduğu şartlar vardır. Bazıları için evin kullanım olanakları, bazıları için iş yerine konumu, bazıları içinde ödeme koşularının elverişliliği ev alımında etkili rol oynamaktadır. Ev almak birikimle birlikte bankaların kredi uygulamasından yararlanmayı da gerektirmektedir. Peşin alımlara gücü yetmeyen insanların faizsiz konut projeleri İstanbul araştırmalarına girmeleri, kısa sürede ödenebilir maddi desteği sunan bankalarla anlaşmayı gerektirmektedir. Bu imkânlar çoğu zaman İstanbul içindeki konutlarda geçerli olmakta veya geçerli olduğu iller ev almak isteyenlere belirtilmektedir.

Konut projelerinden yararlanabilmek için konutların büyük bir kısmının peşin ödenmesi gerekmektedir. Ya da ev almak isteyenlerin gelir seviyesi, faiz uygulamadan alınan kredileri ödemeye elverişli olmasını gerektirmektedir. Faizsiz konut projeleri, sadece o proje için geçerli olabilmekte, firmaların banka ile anlaşması sonucu reklamı ve satışları o doğrultuda yapılmaktadır. Az peşinatla kira öder gibi ev sahibi olmayı hayal edenler, bu tür projelerin kısa vadede ödeme taahhüdü istemesinden dolayı, yararlanma imkânı bulamamaktadır.

Daha kısa sürede faizsiz konut projelerini ödeyebilmek için, birikimin yükselmesi veya başka yatırım kaynaklarının yeni konut projesine yatırılması gerekmektedir. İstanbul içindeki konutlardan yararlanabilmek için, alım gücünün diğer illere göre çok çok yüksek olmasını gerektirmektedir. Yüksek fiyatların olması, kalabalık nüfus, azalan ve hatta bitmiş inşaat alanları olduğundan, yeni projelerden yararlanmak alım gücü ile direk orantılı olmuştur.

Konut projeleri ile ilgili medyada her geçen gün farklı haber çıkması ve hepsinin cazip ödeme koşulları sunması, ihtiyaç sahiplerinin ve yatırımcıların ilgisini çekmektedir. Kiracı olanların en kısa zamanda kendi evlerine kavuşma hayali, evi olanların yatırım amacı ile ek gelir elde etme düşüncesi, sürekli var olan ve gerçekleştirilmesi için inşaat firmalarının yoğun mesai harcayarak çalışmalarıyla sonuçlanmaktadır.

birevim

Leave a Comment

17 − 4 =