Şimdi Alanlar Çok Kar Elde Edecekler!

Yeni konut projeleri son 10 yıldır sürekli şehirleri hem güzelleştiriyor hem de barınma ihtiyaçlarını karşılıyor. İş sahalarının çevrelerinde yapılmakta olan konut projeleri, özellikle de büyük şehirlerde çok yaşamsal faaliyetler olarak kabul ediliyor. Çünkü işe gitmek özellikle de mega kentlerde hem zaman kaybı hem de son derece masraflı bir şekilde gerçekleşebiliyor. Yatırım uzmanları, iş hayatının yoğun aktığı, sanayi sitelerinin ve üretim tesislerinin bulunduğu yerlere yakın arazilerin her zaman değerli olacağı yönünde açıklamalar yapıyorlar. Bu alanlarda arsa alanlar da son derece kara geçebiliyorlar. Küçük yatırımcılar bu yatırımların konut kısmında bulunabiliyorlar. Bu da son derece değerli bir yatırım olarak görülüyor.

birevim

Prim yapan yerlerin fiyatları Tepetaklak Oldu!

Son zamanlardaki gelişmelerden dolayı Türkiye’de tüm sektörler olumsuz etkilenmiş durumda. Bu yüzden d özellikle emlak gibi yüklü miktarlar gerektiren ticarette, ciddi bir sakinlik yaşanıyor. Bu sakinlik ise inşaat firmalarının iflasını dahi açıklamasına neden olabiliyor. Özellikle de yeni yapılan projelere rağbet oluşamadığı için, açıklanan nominal değerlerde son derece düşüş gerçekleştiği gözlemleniyor. Şimdi elinde hazır nakdi olanlar için, fırsat döneminin başladığını emlak uzmanları açıklıyorlar. Beklenen seviyenin yaşanmaya başladığını ve konut almak için zamanın doğru olduğunu vurguluyorlar.

Emlakta % 40’lar Görüldü!

Güncel konut projeleri yaşan durgunluk yüzünden öncelikle ödeme avantajları sundular lakin bu kampanyalar ilgi görmeyince, fiyatta ayarlamalara gidilmeye başlandı. Son olarak da emlakta % 40 indirim seviyelerine gelindi. Bu seviye konut almak için son derece uygun bulunuyor. Dip olarak ifade edilmekte olan bu seviyenin daha da aşağılara düşmesi birkaç puan dışında beklenmiyor. Bundan sonra yatırımcıların alımlarının başlayacağı bekleniyor. Bu furya başladığında da emlak fiyatlarının normal seviyelere geri döneceği ön görülüyor. Şimdi bu açıklamalar ışığında yatırım yapılması için en doğru zaman! Parası olan şimdi alırken kazanıyor. Bu dönemde borçlanma usulü almaktan ziyade nakit alışverişler daha çok tavsiye ediliyor. Kredi faizleri yüksek seyrettiği için kenarda birikmiş paraların kullanılması daha uygun görülüyor. Yastık altı paralar şimdi, emlakla değerleniyor!

birevim

Leave a Comment

eighteen − 6 =