Projeden Ev Satın Almak

Ev satın almak istiyorsanız, ikinci el alımlar cazip gelmiyorsa projeleri değerlendirebilirsiniz. Günümüzde özellikle büyük kentlerde sayısı her geçen gün artan yeni konut projeleri vardır. Bu projeler fiyatlar ve kalite anlamında kendi aralarında ayrılmaktadır. Siz de kendi taleplerinize göre bir proje bulabilir ve cazip olanaklardan faydalanabilirsiniz. Genelde kemikleşmiş ve oturmuş bölgelerde yapılan projeler çok daha pahalıdır. Bu durumda alıcı olarak sizin öncelikle bütçenizi belirlemeniz gerekir. Daha sonraki süreç kendinize uygun bir proje bulmaktır. Projelerden alımların artmasının nedeni inşaat esnasında daha uygun ödeme olanaklarının olmasıdır. Üstelik şu anda çok kısa zaman zarfı içinde projeler yapılmakta ve teslim edilmektedir. Bu nedenle insanlar iki üç sene bekleyerek yeni bir daire sahibi olabilmektedir.

birevim

Yatırım İçin Daire

Ucuz konut projeleri arayışınız var ise, daha çok kentin uzak bölgelerini tercih etmeniz gerekir. Artık İstanbul’da toplu taşıma ağının gelişmesinden dolayı uzak kavramı pek yok gibi. Sadece trafik sorunu vardır. Bu nedenle trafik problemini ve kendi iş durumlarınızı hesaba katarak seçim yapabilirsiniz. Belli bölgelerin kilit noktası olması birçok kişiyi mağdur etmektedir. Bu kilit noktalarına dikkat etmek ve buna göre yatırımları şekillendirmek gerekir. Eğer yatırım için bir daire almak istiyorsanız, dairelerin kira çarpanlarına bakmanız gerekir. Sonuçta aldığınız daireyi kiraya verme durumunuz söz konusu olacaktır. Yatırım için alınan dairelerin ilerleyen dönemlerde bölge getirisinin ne olacağına da dikkat etmek gerekir. İstanbul’da dairelerin zaten kaybettirmediğini söyleyebiliriz. Bu noktada önemli olan, ne kadar kar elde edeceğinizdir.

Yatırımlarınıza Banka Desteği

Bankalar ve projeler anlaşmalı çalıştığı için, yatırımlarınız konusunda cazip faiz olanaklarından yararlanabilirsiniz. Banka desteklerinin olması projelerin ne kadar güçlü olduğunun da bir göstergesidir. Yatırımcı olarak güvendiğiniz firmaların lansman dönemlerini değerlendirebilirsiniz. Bu zaman zarfında firmalar yatırımcılarını yönlendirmektedir. Kazançlı bir zaman diliminde kiralama ya da satış işlemi de yapabilirsiniz. Burada önemli olan bir yatırımcı olarak ne kadar kazanç sağlayacağınızdır. Emlak konut projeleri gibi güvenilir projeler arasından seçim yapmanız mantıklı olacaktır.

birevim

Leave a Comment

10 − 10 =