Projeden Ev Alın, Hayallerinizi Bir Adım Öteye Taşıyın

Gelişen ve ilerleyen konut sektörü ile birlikte birçok konut projesi yapılmaktadır. Konut projeleri aynı zamanda insan nüfusuna göre de oldukça artış göstermektedir. Kredisiz, peşinatsız bir şekilde ev almak, artış gösteren konut projeleri ile birlikte gerçekleşiyor.

birevim

Ev Sahibi Olmanın Yöntemleri

Ev alırken hayallerini de gerçekleştirmek isteyenler için birçok avantaj bulunmaktadır. Kredisiz, peşinatsız bir şekilde ev almak günümüzde oldukça mümkündür. Firmamız ile iletişime geçtiğiniz takdirde hayal ettiğiniz evin sahibi olabilirsiniz. Bu konuda birçok avantaj yer alırken aynı zamanda dezavantajlar da yine kişiye belirtilir. Ev sahibi olurken burada yatırım amaçlı ya da oturum amaçlı olarak, farklılık görülmektedir. Her iki durum için de konutun bulunduğu bölgenin önem taşıması gerekmektedir. Konut projesi üzerinden ev alıp, çevrede bulunan sosyal alanlar ya da çeşitli ulaşım imkanlarına da aileniz ile birlikte sahip olabilirsiniz. Konut projeleri üzerinden yapılan evler için bu tarz imkanlarının, kişiler tarafından beğenilmesi amaçlanır.

Konut Projelerinden Ev Almanın Önemi

Herhangi bir alandan ev almanız ile konut projeleri üzerinden ev sahibi olmanız farklılık göz etmektedir. Konut projeleri birçok avantajı kişiye sunmaktadır. Burada;

  • Okul,
  • Sosyal alanlar,
  • Ulaşım imkanları
  • Faizsiz ev sahibi olma gibi birçok etmen proje çerçevesi içerisinde bulunur.

Özellikle yeni evlenen kişiler için bu tarz imkanların bir arada bulunması tercih edilmesi için bir sebeptir. Böylelikle ev konusundaki hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yeni ev sahibi olmak ya da yeni bir evde başlangıç yapmak isteyenlere firmamız yardımcı olmaktadır. Ev için beklenileni karşılaması, çoğunluğun tercih ettiği bir durumdur.

Ev Sahibi Olurken Güvenilir Firma

Kredisiz ve peşinatsız ev sahibi olma günümüzde oldukça pratik bir şekilde gerçekleşir. Aynı zamanda kefile ihtiyaç duymadan, kefilsiz ev sahibi olma durumu da konut projeleri için mümkün bir durumdur. Çoğu kişiler ev sahibi olurken, bu tarz durumlarla sürekli olarak uğraşmaktadır. Böyle bir durumda da ev sahibi olma hayalleri, gerçekleşmemektedir. Ancak firmamız ev sahibi olmak isteyen kişilerin hayallerini gerçekleştirirken, doğru bir proje ile birlikte güvenilir bir şekilde bu durumu sağlar. Tercihen yatırım ya da oturum amaçlı ev sahibi olmak isteyenlere, en mantıklı ve doğru yöntem sağlanır.

Ev Alırken Doğru Rehber

Evin maliyeti, etrafında bulunan bölgeler ya da kişinin bütçesini uyumlu olup olmamasına göre konut projeleri, kişi için en mantıklı yöntem olarak bulunmaktadır. Firmamız ev sahibi olma konusunda faizsiz, kredisiz ve peşinatsız bir şekilde bu durumu gerçekleştirir. Aynı zamanda birikimlerinize göre doğru yatırım yapmak da mümkün olmaktadır. Birikimlerini ileriye dönük bir yatırıma çevirirken, doğru bir konut projesi üzerinden ev sahibi olmak kazançlı bir yöntemdir. Burada size rehber olarak yer edinen firmamızı, tercih ettiğiniz takdirde hem kazançlı hem mantıklı hem de bütçenize doğru orantılı bir şekilde ev sahibi olabilirsiniz.

 

Yeni dönem emlak hizmetleri ve konut projeleri ev sahibi olmak isteyenlerin hayallerini gerçeğe dönüştürüyor. Anlaşmalı bankalar tarafından verilen faizsiz konut kredileri ve uygun taksitlendirmeler ev alma arzusunda olanların en büyük yardımcısı olarak devreye giriyor.

Projeden Ev Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Günümüzde birçok insan emlak konut projeleri ile kira ödermiş gibi ev sahibi olabiliyor. Ancak projeden ev alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Güvenilir bir firmanın projesine dâhil olmak ve varılan anlaşma sonucunda karşılıklı bir sözleşmeye imza atmak bunların başında gelmektedir. İmzalanan sözleşmede projenin başlangıç ve bitiş tarihleri mutlaka belirtilmelidir.

Satın alınan dairenin yapısı-planı-özelikleri sözleşmede yer almalıdır. Proje bitmeden ev sahibinin konutu hangi koşullarda ve nasıl devredeceği de sözleşmede mutlaka yazmalıdır. Teslim sonrası oluşabilecek sorunlarla ilgili nasıl bir yönetim politikası izleneceği yazmalıdır. Satın alınan daire ile ilgili deprem yönetmeliği ve oturma raporu da sözleşmeye eklenmelidir. Hangi durumlarda sözleşmenin fesih edileceği, hukuki yaptırımlar sözleşme detayında bulunmalıdır.

Konut Kampanyalarından Nasıl Yararlanırım

İnşaat firmaları ev almak isteyenler adına uygun konut projeleri hazırlamakta bunları güvenle hayata geçirmektedir. Konut projelerinin büyük bir çoğunluğu taliplerine uygun satın alma ve ödeme planları sunmaktadır. Pek çok konut projesine temelinden dâhil olabilmek adına yapmanız gereken ilk şey %20’lik bir peşinata sahip olmak ve güvenilir bir emlak firması ile yola girmektir. Peşinatın ardından projenin anlaşmalı olduğu bankalar kullanıcılarına 120 aya kadar vade imkânı sunmaktadır. %25 olan peşinat oranı ev sahibi olmak isteyenlere kolaylık sağlamak adına %20’ye kadar çekilmiştir.

Bazı konut şirketleri ilk bir yıl, 12 aylık taksit tutarından herhangi bir pay almamakta ya da tahsilat yapmamaktadır. Tüketicilerin Korunması Hakkındaki yasa ile konut projeleri adına mülk sahibi olmak isteyenlerin hakları düzenlenerek koruma altına alınmıştır. Yeni düzenlemelere göre projenin imar izni ve mutlaka yapının ruhsatı olmalıdır.

Peşinatını yatıran tüketici de yasa gereği projeye dâhil olmaktan vazgeçtiğinde 15 gün içerisinde ödediği parayı geri alarak projeden ayrılabilir. Yasalarla da güvence altına alınan toplu konut projeleri alıcıları mağdur etmemekte, onların umutlarını, sıcacık bir yuva isteklerini hayata geçirmektedir.

birevim

4 Comments

  • Projeden ev almak biraz daha indirimli fiyata geliyor diye düşünüyorum bende 🙂

    • Merhaba Yasin Bey,
      Projeden ev almanın maddi olarak getirisi daha yüksek olacaktır.

Leave a Comment

6 + 13 =