Projeden Ev Alın, Hayallerinizi Bir Adım Öteye Taşıyın

Yeni dönem emlak hizmetleri ve konut projeleri ev sahibi olmak isteyenlerin hayallerini gerçeğe dönüştürüyor. Anlaşmalı bankalar tarafından verilen faizsiz konut kredileri ve uygun taksitlendirmeler ev alma arzusunda olanların en büyük yardımcısı olarak devreye giriyor.

birevim-reklam

Projeden Ev Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Günümüzde birçok insan emlak konut projeleri ile kira ödermiş gibi ev sahibi olabiliyor. Ancak projeden ev alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Güvenilir bir firmanın projesine dâhil olmak ve varılan anlaşma sonucunda karşılıklı bir sözleşmeye imza atmak bunların başında gelmektedir. İmzalanan sözleşmede projenin başlangıç ve bitiş tarihleri mutlaka belirtilmelidir.

Satın alınan dairenin yapısı-planı-özelikleri sözleşmede yer almalıdır. Proje bitmeden ev sahibinin konutu hangi koşullarda ve nasıl devredeceği de sözleşmede mutlaka yazmalıdır. Teslim sonrası oluşabilecek sorunlarla ilgili nasıl bir yönetim politikası izleneceği yazmalıdır. Satın alınan daire ile ilgili deprem yönetmeliği ve oturma raporu da sözleşmeye eklenmelidir. Hangi durumlarda sözleşmenin fesih edileceği, hukuki yaptırımlar sözleşme detayında bulunmalıdır.

Konut Kampanyalarından Nasıl Yararlanırım

İnşaat firmaları ev almak isteyenler adına uygun konut projeleri hazırlamakta bunları güvenle hayata geçirmektedir. Konut projelerinin büyük bir çoğunluğu taliplerine uygun satın alma ve ödeme planları sunmaktadır. Pek çok konut projesine temelinden dâhil olabilmek adına yapmanız gereken ilk şey %20’lik bir peşinata sahip olmak ve güvenilir bir emlak firması ile yola girmektir. Peşinatın ardından projenin anlaşmalı olduğu bankalar kullanıcılarına 120 aya kadar vade imkânı sunmaktadır. %25 olan peşinat oranı ev sahibi olmak isteyenlere kolaylık sağlamak adına %20’ye kadar çekilmiştir.

Bazı konut şirketleri ilk bir yıl, 12 aylık taksit tutarından herhangi bir pay almamakta ya da tahsilat yapmamaktadır. Tüketicilerin Korunması Hakkındaki yasa ile konut projeleri adına mülk sahibi olmak isteyenlerin hakları düzenlenerek koruma altına alınmıştır. Yeni düzenlemelere göre projenin imar izni ve mutlaka yapının ruhsatı olmalıdır.

Peşinatını yatıran tüketici de yasa gereği projeye dâhil olmaktan vazgeçtiğinde 15 gün içerisinde ödediği parayı geri alarak projeden ayrılabilir. Yasalarla da güvence altına alınan toplu konut projeleri alıcıları mağdur etmemekte, onların umutlarını, sıcacık bir yuva isteklerini hayata geçirmektedir.

birevim-sabit-reklam

Leave a Comment

*

code