Öğrencilerin Kiralık Ev Arayışı Başlıyor

Üniversite sınav sonuçlarının açıklanması ve tercihlerin yapılmasının ardından, öğrenciler ve aileleri için başka bir telaş başlıyor. Sınav sonuçları açıklanır açıklanmaz, öğrenciler okuyacakları şehirde kendilerine uygun bir ev arayışına başlıyor.

birevim

En uygun kira hangi şehirde? Bu yazımızda üniversite öğrencilerine rehberlik edecek bilgilere ulaşabilirsiniz. İlk olarak İstanbul’dan başlayalım.

İstanbul

İstanbul’da en uygun kiralık evler Silivri’de yer alıyor. Silivri’den sonra sırasıyla Esenyurt, Çekmeköy, Büyükçekmece, Avcılar, Tuzla, Kurtköy, Pendik, Esenler, Şile, Başakşehir, Kartal, Bahçelievler, Bayrampaşa, Bağcılar, Maltepe, Beykoz, Kağıthane, Zeytinburnu, Üsküdar, Küçükçekmece, Fatih, Şişli, Kadıköy, Ataşehir, Bakırköy, Sarıyer, Beyoğlu, ve Beşiktaş geliyor.

En uygun kiralık evlerin olduğu Silivri’de 692 TL’ ye ev bulabiirsiniz. Beşiktaş’ta ise kiralık ev fiyatları 2.604 TL’ye kadar çıkıyor.

Bursa

Dört üniversitesi bulunan Bursa’da kiralık ev fiyatları 491 TL’den başlıyor. İnegöl’de fiyat 549 TL’ye, Yıldırım’da 629 TL’ye çıkıyor. Osmangazi’de en düşşük kira bedeli 709 TL. Nilüfer’de ise kira fiyatları 862 TL.

Kocaeli

İki adet üniversitesi bulunan Kocaeli’de en ugun kiralık evlerin fiyatı 525 TL olarak belirlenmiş. Başiskele’de kira bedeli 560 TL. Kartepe mevkiinde en uygun kira bedeli 563 TL iken, Gebze’de 622 TL civarında.

Eskişehir

Eskişehir’de iki büyük üniversite yer alıyor. Odunpazarı’nda en uygun kira bedeli 556 TL. Tepebaşı’nda ise en uygun kira bedeli 647 TL.

Trabzon

Üç üniversitesi bulunan Trabzon’da kiralar diğer illere göre daha uygun. Akçaabat’ta en düşük kira bedeli 389 TL, Ortahisar’da 469 TL, Yomra’da ise en düşük kira bedeli 477 TL.

birevim

Leave a Comment

four × four =