Müstakil Konutlara Talep Artıyor

Koronavirüs ile hayatın her alanında alışkanlıklar ve bakış açıları değişmektedir. Turizm de bu durumdan etkilenmektedir. Yaz aylarının gelmesi, havaların ısınması ve tatil sezonunun da açılması ile beraber turizm sektöründeki durum değerlendirilmektedir. Her ne kadar yerli ve yabancı turist rezervasyonları alınmaya başlansa da; koronavirüsün turizm sektörünü olumsuz etkilediği apaçık görülebilmektedir. Sosyal mesafeye ve insanlar ile daha az temas kurmaya ağırlık verilen bu dönemde, tatil için kalacak yer seçerken de insanlar buna göre bir karara varmaktadır. Bu sebeple birçok oteli elemektedirler. Bahçeli, müstakil evler ise; tatil yapacaklar için öncelikli tercihler arasına girmektedir. Bu durumun uzun bir süre daha böyle gideceği öngörülmektedir.

birevim

Koronavirüs Sonrası Müstakil Konutlara Yöneldiler

Dünyanın etkilendiği koronavirüs, birçok sektörü etkilemesi ile beraber turizm, emlak ve inşaat sektörlerini de oldukça fazla etkilemektedir. İnsanlar ev tercihlerinde müstakil evleri tercih etmeye başlarken, tatil yapacak olanlar da tatil yapacakları yerin müstakil olmasını talep etmektedirler. Oteller sertifikasyon sisteminin kriterlerine göre hizmet vermeye devam ederken; hem yerli hem de yabancı turistler villa tipi bahçeli evlerde kalmayı tercih etmektedirler.

Daha şimdiden içinde bulunduğumuz dönemde yabancı turistlerin yer ayırtmaya başladığı ve alacakları ya da kiralayacakları evlerin müstakil olmasına dikkat ettikleri söylenmektedir. Koronavirüs ile beraber insanlar daha az insana temas etmenin yollarını aramaktadırlar ve bu da otellere olan talebin azalmasına neden olmaktadır. Turistlerin tatilleri ile ilgili taleplerinin de izole şekilde tatil yapmak olduğu bilinmektedir. Villalarda jakuzi, spor salonu, açık ve kapalı yüzme havuzlarından sadece evde kalanlar faydalanabileceği için otelden daha makul bulunmaktadır.

Henüz Yeterli Rezervasyon Yok

Alanya Emlakçılar Derneği’nin başkan yardımcısı olan Ali Özsoy; koronavirüs salgınının insanları otellerden ziyade villa kiralamaya ittiğini belirtmektedir. Aynı zamanda bir önceki sene ile kıyaslandığında turizme gösterilen ilginin çok daha az olduğunu da belirtmektedir. İnsanlar her ne kadar soruyor olsa da, yapılan rezervasyonlar değerlendirildiğinde; bir önceki senenin oldukça gerisinde olduklarını belirtmektedir. İlerleyen zamanlarda turizmin hareketlenmesi ile beraber, yine otellerden ziyade müstakil evlere yönelimin devam edeceğini de eklemektedir.

birevim

10 Comments

  • Müstakil konutlara olan talebin artması çok normal, ancak bu talep müstakil konutların fiyatını uçuruyor

  • Müstakil evlerin fiyatları çok fazla arttı bu süreçte, talepte fazla olunca tabi

  • Müstakil evler gerçekten çok iyi oluyor, hele çocuklu bir aileyseniz bahçeli ev olması her zaman avantajlı oluyor

  • Müstakil konutlar benimde çok hoşuma gidiyor, ancak fiyatlarıda çok arttı son zamanlarda

  • Müstakil evlere rağbet olması fiyatlarını çok yükseltti bence, çok faiş fiyatlar istiyorlar

  • Müstakil konutlar gerçekten çok güzel bende çok istiyorum müstakil konut sahibi olmayı

Leave a Comment

19 − 15 =