Kredi Çekmek İçin Bir Kez Daha Düşünün

Ev sahibi olmak, genel olarak  kira ödemeden kendine  ait yaşam alanı isteyenlerin tercihidir. Aynı zamanda yeni evlenen çiftler için de bu durum geçerlidir.

birevim

Kredi Çekme Hakkında

Yatırımlarını ev üzerinden gerçekleştirmek için ev sahibi olmak isteyen birçok insan bulunur. Ev sahibi olurken kredi çekmek çoğu zaman riskli bir durumdur. Bankalar ev için kredi çekmek istediğiniz takdirde, size detaylı bir şekilde yardımcı olur. Ancak burada bütçenizin yeterli olmadığı durumda bankaya tekrardan bir ödeme yapamazsınız. Bu durumda, kredi çekmek sizin için tehlikeli bir hale dönüşür. Özellikle yeni evlenen kişiler için birçok masraf arasında kredi çekmek bir kez daha düşünülmesi gereken bir durumdur.

Ev Sahibi Olmanın Avantajlı Yöntemleri

Kredi çekmek çoğu zaman peşinat ya da faiz ödemek için gerçekleştirilen bir durumdur. Fakat firmamız ile iletişime geçerek, ev sahibi olurken peşinatsız ev sahibi olma yöntemlerini sağlayabilirsiniz. Peşinatsız ev sahibi olurken aynı zamanda kefil ya da bunun gibi durumlara da gerek kalmaz. Kefilsiz ev sahibi olma, kredi çekmeye göre oldukça tercih edilen bir durumdur. Kredi çekerken, kredi faize bindiği takdirde ödeyemediğiniz durumlarda, almak istediğiniz evde sizin için bir hayale dönüşebilir. Ancak hayallerinizi gerçekleştirirken birçok avantajlı yöntemi de kullanarak ev sahibi olabilirsiniz. Peşinatsız, faizsiz ya da kefilsiz bir şekilde ev sahibi olurken, alanında uzman firmamız ile çalıştığınız taktirde avantajları da karşınıza çıkar.

Peşinatsız Ev Sahibi Olunur Mu?

Kira öder gibi ev sahibi olunabilir. Ancak burada uzun vade ve düşük faizli bir şekilde avantajlarını kullanabilirsiniz. Özellikle yatırımlarını ev üzerinden değerlendirmek isteyen kişiler için konut projeleri ile birlikte ev sahibi olmak, oldukça doğru bir tercih olmaktadır. Firmamız ev sahibi olmak isteyen kişiler için yol gösterici bir rehber olmaktadır. Bütçenize uygun bir planlama yapılarak, ekonomik açıdan size zarar vermeden bu durum gerçekleşir.

  • Ev sahibi olurken bütçenize uygun bir ev bulunabilir mi,
  • Peşinatı ödeyebilir miyiz,
  • Kefil bulabilir miyiz,
  • Faizsiz ev sahibi olma gibi çeşitli sorular birçok kişinin kafasında soru işareti olmaktadır.

Ancak bütün soruları direkt olarak kafanızdan atarak peşinatsız, kefilsiz ve faizsiz bir şekilde ev sahibi olabilmeniz oldukça mümkün! Bu durumlar sağlanabildiği gibi avantajlarıyla da yer edinir. Kredi çekmek yerine, ev sahibi olurken konut kredisiyle ev almanın sizin açınızdan avantajlı bir durumu bulunur.

 

Konut Kredi Nedir?

Ev sahibi olmak isteyenler için bankaların konut kredileri vardır. Konut kredileri yatırım amaçlı ya da oturum amaçlı olarak değişkenlik göstermektedir. Yatırım amaçlı bir ev sahibi olmak istediğiniz takdirde burada yatırım kredisi olarak, farklı bir yöntem tercih edilir. Ancak oturum amaçlı bir ev sahibi olmak istediğiniz takdirde, konut kredisi bankalar tarafından kişiye verilir. Burada banka ile anlaşmalı bir şekilde bütçenize uygun olarak bir konut kredisi alabilirsiniz. Böylelikle fazladan kredi çekme durumunda kalmak yerine, doğru bir şekilde kredi kullanarak ev sahibi olabilirsiniz.

Banka kredisi çekeceğiniz zaman, kredinin faizini, kredinin ödeme şeklini ve yıllarca ödeyeceğiniz faizi düşünmelisiniz. Ödemeler de aksamalar olduğu takdirde banka evinize el koyabilir. Bu gibi durumlar, kredili ev almanın ne denli mantıksız olduğunu göstermektedir.

Tokilerden Ev Almanın Avantajları

Orta gelirli aileler için TOKİ evlerinden ev almak oldukça avantajlıdır. Çok düşük taksitle bir ömür boyu ödeyeceğiniz faizsiz kredilerle ev veren Toki, genellikle şehir dışında yapılır. Konum itibariyle fazla çekici gelmemektedir. Faizsiz kredilerin faizsiz olduğunu anlamak için öncelikle faizin ne olduğunu bilmek gerekir.

Faizsiz Kurumlar Popüler Olmaya Başladı

Hayat şartlarının çekilmez hale geldiği günümüzde, faizlerin de yükselmesi ile banka kredisi ile ev almak, pek cazip değil artık. Günümüz şartlarında faizsiz kredi seçenekleri, oldukça önemlidir. Tercih edeceğiniz konut projelerinin şartlarına dikkat etmelisiniz. Size sadece evin parasını ödetmelidir. Bu nedenle faizsiz konut edinme şartlarını en iyi şekilde araştırmak, faizsiz seçenekle ev almak isteyenler için oldukça önemlidir.

Faizsiz Konut Edindiren Kurumlar

Faizsiz konut edindiren kurumlar, günümüz şartlarında en uygun konut edinme şekillerine girmektedir. Hizmet bedeli ile çalışan kurumlar, ev fiyatı dışında belirli bir miktarda hizmet bedeli almaktadır. Ayrıca kar payı alan kurumlarda, evi sizin yerinize satın almakta ve size kar koyarak satmaktadır. Faiz ile ticaret zıttır. Ticaret kazancı toplumu ayakta tutmakla birlikte, ekonomiyi korumaktadır. Faiz ise, her hangi bir faaliyet ve fayda sağlamadan oturduğun yerde para kazanma şeklidir. Ekonomiyi çıkmaza götürür ve belli odakların sömürüsü haline getirir.

Faizsiz sistemlerle ev sahibi olmak, oldukça kolaydır. Bu kurumlar, size ev satmanın derdindedirler. Sizi yıllarca faiz ödemeye mahkûm etmemektedir. Bankalar borç para satmaktadırlar. Sizi ev sahibi yapmamaktadırlar. Bu nedenle verdikleri paraya faizli kredi denilmektedir. Bütün bu durumlar değerlendirilmeli, faizin ne olduğu bilinmeli ve sözleşme tam olarak okunmalıdır. Faizsiz projeler ile gündeme gelen emlak kurumları, taksitle ev sahibi olmak isteyenler için uygun projeler üretmektedir. Faizsiz sistem ile ev sahibi olmak artık çok daha kolay.

birevim

2 Comments

  • Kredi taksitlerini ödeyebiliyorsanız banka kredisi her zaman mantıklı olacaktır ancak faizsiz sistemler o kadar popüler oldu ki, seçenekler arttı

Leave a Comment

13 − 10 =