Kredi Çekmek İçin Bir Kez Daha Düşünün

Banka kredisi çekeceğiniz zaman, kredinin faizini, kredinin ödeme şeklini ve yıllarca ödeyeceğiniz faizi düşünmelisiniz. Ödemeler de aksamalar olduğu takdirde banka evinize el koyabilir. Bu gibi durumlar, kredili ev almanın ne denli mantıksız olduğunu göstermektedir.

birevim-reklam

Tokilerden Ev Almanın Avantajları

Orta gelirli aileler için TOKİ evlerinden ev almak oldukça avantajlıdır. Çok düşük taksitle bir ömür boyu ödeyeceğiniz faizsiz kredilerle ev veren Toki, genellikle şehir dışında yapılır. Konum itibariyle fazla çekici gelmemektedir. Faizsiz kredilerin faizsiz olduğunu anlamak için öncelikle faizin ne olduğunu bilmek gerekir.

Faizsiz Kurumlar Popüler Olmaya Başladı

Hayat şartlarının çekilmez hale geldiği günümüzde, faizlerin de yükselmesi ile banka kredisi ile ev almak, pek cazip değil artık. Günümüz şartlarında faizsiz kredi seçenekleri, oldukça önemlidir. Tercih edeceğiniz konut projelerinin şartlarına dikkat etmelisiniz. Size sadece evin parasını ödetmelidir. Bu nedenle faizsiz konut edinme şartlarını en iyi şekilde araştırmak, faizsiz seçenekle ev almak isteyenler için oldukça önemlidir.

Faizsiz Konut Edindiren Kurumlar

Faizsiz konut edindiren kurumlar, günümüz şartlarında en uygun konut edinme şekillerine girmektedir. Hizmet bedeli ile çalışan kurumlar, ev fiyatı dışında belirli bir miktarda hizmet bedeli almaktadır. Ayrıca kar payı alan kurumlarda, evi sizin yerinize satın almakta ve size kar koyarak satmaktadır. Faiz ile ticaret zıttır. Ticaret kazancı toplumu ayakta tutmakla birlikte, ekonomiyi korumaktadır. Faiz ise, her hangi bir faaliyet ve fayda sağlamadan oturduğun yerde para kazanma şeklidir. Ekonomiyi çıkmaza götürür ve belli odakların sömürüsü haline getirir.

Faizsiz sistemlerle ev sahibi olmak, oldukça kolaydır. Bu kurumlar, size ev satmanın derdindedirler. Sizi yıllarca faiz ödemeye mahkûm etmemektedir. Bankalar borç para satmaktadırlar. Sizi ev sahibi yapmamaktadırlar. Bu nedenle verdikleri paraya faizli kredi denilmektedir. Bütün bu durumlar değerlendirilmeli, faizin ne olduğu bilinmeli ve sözleşme tam olarak okunmalıdır. Faizsiz projeler ile gündeme gelen emlak kurumları, taksitle ev sahibi olmak isteyenler için uygun projeler üretmektedir. Faizsiz sistem ile ev sahibi olmak artık çok daha kolay.

birevim-sabit-reklam

Leave a Comment

*

code